افزایش مبادلات تهران باکو

به گزارش خبرنگاران، عباس آخوندی عصر پنجشنبه در بازدید از پایانه و گمرک بیله سوار در شمال استان اردبیل با بیان اینکه عدم توسعه جاده های ترانزیتی می تواند به مبادلات اقتصادی با کشورهای همسایه تاثیر منفی بگذارد، اضافه نمود: بنابراین رشد این راه ها در دستور کار قرار گرفته است.

افزایش مبادلات تهران باکو

وی نقص زیرساخت های جاده ای را در فرار سرمایه گذاران از مناطق مرزی به عنوان دروازه صادراتی و اقتصادی کشور دخیل دانست و یادآور گردید: در حال حاضر برخی مناطق مرزی از جمله شهرستان بیله سوار به لحاظ راه های ترانزیتی با مشکلات و ضعف هایی روبرو هستند که در پی برطرف آن هستیم.

وزیر راه و شهرسازی توسعه راه های ترانزیتی در این مناطق را بسیار حائز اهمیت دانست و متذکر گردید: به عنوان مثال سال گذشته از طریق پایانه مرزی بیله سوار در استان اردبیل بالغ بر 1.5 میلیون نفر از اتباع جمهوری آذربایجان به ایران سفر کردند که نشانگر اهمیت این پایانه و ضرورت توجه به آن است.

وی با بیان اینکه تردد مسافر و خودرو از این پایانه هر سال بیشتر می گردد، ادامه داد: چنانچه روزانه بطور متوسط بیش از شش هزار نفر از اتباع جمهوری آذربایجان و 176 دستگاه کامیون باربری از این پایانه وارد خاک ایران گردیده و یا از آن خارج می شوند.

مناسبات اقتصادی تهران و باکو در حال گسترش است

آخوندی با تاکید بر اینکه مناسبات اقتصادی تهران و باکو در حال گسترش بوده و این مهم را می توان در فعالیت پویا و شبانه روزی گمرک و پایانه مرزی بیله سوار مشاهده کرد، بیان داشت: در کنار توسعه مناسبات و تبادلات اقتصادی باید راه های ترانزیتی نیز توسعه می یافت اما امروز شاهدیم که وضعیت راه های شهرستان بیله سوار به عنوان جاده ترانزیتی رضایت بخش نیست.

وی با بیان اینکه احداث و یا تکمیل جاده های مناسب در این شهرستان مرزی که دارای گمرگ بین المللی به عنوان رکن مهم اقتصادی است، باید مورد توجه قرار گیرد، تاکید نمود: براین اساس وزارت راه و شهرسازی توسعه جاده های ترانزیتی در بیله سوار و مسیرهای منتهی به پایانه و گمرک این شهر را در اولویت قرار داده است.

لازم به ذکر است وزیر راه و شهرسازی به منظور بازدید از پروژه های عمرانی و راهسازی و بررسی مشکلات طرح های در دست اجرا امروز پنجشنبه به شهرستان های پارس آباد و بیله سوار در شمال استان اردبیل سفر نموده است.

منبع: mehrnews.com
انتشار: بروزرسانی: 24 بهمن 1397 شناسه مطلب: 18

به "افزایش مبادلات تهران باکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش مبادلات تهران باکو"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید