اپ گوگل ویژگی تازه تمرین مکالمه به زبان انگلیسی را آزمایش می کند

به گزارش تور آسیایی ارزان، گوگل درحال آزمایش یک ویژگی تازه تمرین مکالمه در قسمت جستجو (Search) است. این ویژگی به کاربران کمک می کند تا مهارت های مکالمه انگلیسی خود را بهبود بخشند. این ویژگی برای زبان آموزان انگلیسی در آرژانتین، کلمبیا، هند، اندونزی، مکزیک و ونزوئلا در دسترس است. این کشورها در تست نسخه اولیه قابلیت تمرین گفتاری (Speaking practice) حضور دارند. مانند بسکمک از قابلیت های نرم افزاری گوگل، این ویژگی نیز به کمک هوش مصنوعی عمل می کند.

اپ گوگل ویژگی تازه تمرین مکالمه به زبان انگلیسی را آزمایش می کند

به گزارش تک کرانچ، گوگل می گوید هدف از این آزمایش، کمک به بهبود مهارت های انگلیسی کاربران ازطریق شرکت در تمرین های تعاملی یادگیری زبان است. هوش مصنوعی در این قابلیت، به افراد کمک می کند تا از کلمات تازه در سناریوهای روزمره استفاده کنند.

تمرین صحبت کردن برای اولین بار از طریق یک کاربر در شبکه اجتماعی X مشاهده شد که اسکرین شات هایی از عملکرد این قابلیت را به اشتراک گذاشت.

نحوه عملکرد ویژگی Speaking practice گوگل

تمرین گفت وگو با پرسیدن یک سؤال مکالمه محور از کاربر شروع می شود. کاربر باید با استفاده از کلمات خاص به آن پاسخ دهد. با توجه به اسکرین شات ها، یکی از سناریوها این گونه است که هوش مصنوعی به کاربر می گوید می خواهد ورزیده شود، حالا باید چه کار کند. سپس کاربر باید پاسخی را بیان کند که شامل کلمات ورزش، قلب و خسته است.

ایده پشت این ویژگی این است که به زبان آموزان زبان انگلیسی کمک کند مکالمه ای به این زبان داشته باشند و در عین حال نحوه استفاده صحیح از کلمات مختلف را نیز درک کنند.

راه اندازی این ویژگی تازه نشان می دهد که گوگل ممکن است این قابلیت را به عنوان رقیبی برای برنامه های یادگیری زبان مانند دولینگو (Duolingo) و بابل (Babbel) عرضه کند. این اولین باری نیست که گوگل به ارائه ابزارهای آموزش و یادگیری زبان می پردازد. در سال 2019، گوگل قابلیتی را راه اندازی کرد که به کاربران جستجو اجازه می داد نحوه تلفظ صحیح کلمات را تمرین کنند.

یادگیری زبان به کمک هوش مصنوعی چیز تازهی نیست. دولینگو که شاید محبوب ترین برنامه یادگیری زبان باشد، در سال 2016 از یک چت بات هوش مصنوعی استفاده کرد و در 2023 نیز به GPT-4 برای آموزش زبان، مجهز شد.

یکی دیگر از پلتفرم های یادگیری زبان آنلاین، Memrise، هم یک چت بات مبتنی بر GPT-3 را در Discord راه اندازی کرد که به افراد امکان می دهد زبان ها را هنگام Chat یاد بگیرند. سایر پلتفرم های یادگیری زبان نیز تمرین مکالمه را ارائه می دهند. به عنوان مثال، Pimsleur از کاربران می خواهد تا یک مکالمه نقش آفرینی با برنامه داشته باشند و افراد را ترغیب می کند تا به سؤالات زبان مقصد خود پاسخ دهند.

منبع: دیجیاتو

منبع: انتخاب
انتشار: 8 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1403 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 5201

به "اپ گوگل ویژگی تازه تمرین مکالمه به زبان انگلیسی را آزمایش می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپ گوگل ویژگی تازه تمرین مکالمه به زبان انگلیسی را آزمایش می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید