ایده های نوآورانه دانش آموزان به کسب و کار تبدیل می گردد

به گزارش تور آسیایی ارزان، نشست های تخصصی رویداد ایده محور کمان با حضور متخصصان حوزه یادگیری، شناخت و حوزه فناوری برگزار گردید تا دانش آموزان خلاق بتوانند ایده های نوآورانه خود را به پروژه های درآمدزا تبدیل نمایند.

ایده های نوآورانه دانش آموزان به کسب و کار تبدیل می گردد

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با برگزاری این رویداد آموزشی و پژوهشی که از نخستین روزهای اردیبهشت ماه با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار گردید، بیش از 100 دانش آموز از مدارس مختلف کشور، با یاری متخصصان و مربیان حوزه ایده، فناوری و کسب وکار، ضمن ارائه طرح های پژوهشی و فناورانه خود به پرورش و تبدیل آن به پروژه های قابل ارائه پرداختند.

شرکت در نشست های آموزشی با هدف تحلیل دستاوردهای پژوهشی صورت گرفته در طول سال تحصیلی گذشته، بخشی از رویداد ایده آزاد کمان بود که دانش آموزان ایده پرداز را با نقاط ضعف و قوت طرح ها، راهبردهای رسیدن ایده به مرحله پروژه و رقابت در بازار تجاری آشنا کرد.

حوزه های رقابتی در این رویداد شامل علوم پایه و فناوری های زیستی، انرژی های نو، صنایع خلاق، اسباب بازی و فناوری های دیجیتال بود.

شروع فرآیند یادگیری پروژه محور

در نشست های تخصصی یادگیری پروژه محور در صندوق نوآوری و شکوفایی به دو شکل حضوری و مجازی میزبان دانش آموزان، فعالان اکوسیستم نوآوری و کسب و کارهای دانش بنیان بود، موضوعات راهبردی در حوزه دانش و فناوری سطح دانش آموزی از جمله آموزش خانواده، فناوری های مطرح جهانی در آموزش دانش آموزی و چگونگی ورود دانش آموزان به جهت نوآوری با موضوع آموزش ایده تا محصول، طرح و آنالیز شد.

از مهم ترین محورهای مطرح شده در این نشست ها که با حضور کارشناسان ستادهای توسعه فناوری و مشاوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اعضای هیات مدیره انجمن مدیریت نوآوری و فناوری ایران، سازمان فناوری اطلاعات ، قطب فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفت دانش آموزی کشور برگزار گردید می توان به تاثیر یادگیری فناورانه در طراحی پروژه های محصول محور، فناوری و یادگیری، راه کارهای تبدیل ایده به محصول و خلق پژوهش نوآورانه اشاره نمود.

این سلسله نشست ها پس از برگزاری رویداد آموزشی و فناورانه کمان و شناخت برگزیدگان شروع شد و گروه های آموزشی شرکت کننده، بعد از معرفی طرح های پژوهشی و فناورانه در سطح دانش آموزیدانش موزش زیدانش د با فرایند تبدیل ایده به محصول یا خدمت نوآورانه آشنا شدند.

رساندن ایده به محصول

در قالب این نشست های تخصصی، زمینه برای تعامل و تبادل دیدگاه میان فعالان حوزه فناوری و نوآوری، شناخت استعدادهای دانش آموزی، اصلاح و ارتقای طرح های پژوهشی شرکت کنندگان و ارتباط با خانواده ها برای پرورش خلاقیت برای فراوری محصول یا خدمت نوآورانه فراهم شد.

بعلاوه مقدمات شرکت دانش آموزان صاحب پژوهش ها و طرح های ایده محور برتر در دوره های آموزشی و کارگاه های تخصصی مدرسه خلاقیت و نوآوری، پیوند ایده ها با سرمایه گذاران خطرپذیر گروه های برگزیده و تیم سازی برای حضور در بازار کسب و کار ایجاد شد.

رویداد ایده محور کمان با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و به وسیله مجتمع آموزشی و پژوهشی نوآور برگزار گردید، در حالی که هفته گذشته با مشارکت طرح های پژوهش محور دانش آموزان مدارس تهران به کار خود انتها داد در ادامه با برگزاری دوره های تخصصی یک روزه برای شرکت کنندگان برتر زمینه را برای راهنمایی دانش آموزان دوره یکم دبیرستان به بازار کسب و کار ایجاد نموده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 مرداد 1400 بروزرسانی: 12 مرداد 1400 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1765

به "ایده های نوآورانه دانش آموزان به کسب و کار تبدیل می گردد" امتیاز دهید

2 کاربر به "ایده های نوآورانه دانش آموزان به کسب و کار تبدیل می گردد" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایده های نوآورانه دانش آموزان به کسب و کار تبدیل می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید