با ایده خارق العاده کانن دیگر نیازی به لنزهای گران قیمت ندارید!، عکس

به گزارش تور آسیایی ارزان، Canon اخیراً درخواستی برای ثبت اختراع ارائه کرده که توجه تعدادی از عکاسان حرفه ای را به خود جلب کرده است، زیرا می تواند روش های استفاده از هر نوع لنز را به طور اساسی تغییر دهد.

با ایده خارق العاده کانن دیگر نیازی به لنزهای گران قیمت ندارید!، عکس

تینا مزدکی: بدیهی است که عکاسان برای اینکه بتوانند عکس های تیلت بگیرند، به لنزهای تیلت شیفت تخصصی نیاز دارند که اغلب گرانند و همچنین عکاسان محدود به فواصل کانونی خاص می شوند. نوآوری تازه کانن (Canon)، به هر لنزی امکان عکاسی با این جلوه خلاقانه را می دهد که از نظر فنی نیز بسیار کارآمد است.

در فناوری تازه ای که کانن معرفی کرده، برای کنترل سطح فوکوس از سنسور دوربین تیلت استفاده می شود. این رویکرد مبتکرانه چند مزیت دارد: اولین مزیت این است که نیاز به مکانیک حجیم و پیچیده لنز از بین می رود. دوم، عکاسانی که می توانند قابلیت تیلت را همراه با انواع لنزهای خود داشته باشند، قطعا پا به دنیایی از امکانات خلاقانه می گذارند. سوم این که نه تنها عکاسان حرفه ای بلکه تمام افراد می توانند به راحتی از چنین قابلیتی استفاده کنند.

بنابراین به نظر می رسد کانن طیف گسترده ای از ابداعات و نوآوری عکاسی و فیلم برداری در خارج از دنیای مصرف کننده دارد. البته مانند بسیاری از ثبت اختراعاتی که تا کانن اجرا شده، ثبت این اختراع نو نیز تضمین ورود به هیچ بازاری نیست، با این حال نمی توان هیجان انگیز بودن این ایده را نادیده گرفت.

منبع: fstoppers

54323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 15 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1403 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 5347

به "با ایده خارق العاده کانن دیگر نیازی به لنزهای گران قیمت ندارید!، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با ایده خارق العاده کانن دیگر نیازی به لنزهای گران قیمت ندارید!، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید