آنالیز رایج ترین دلیل آب دادن یخچال سامسونگ

به گزارش تور آسیایی ارزان، نشتی آب یک مشکل شایع و فراگیر در یخچال ها است که ارتباط زیادی به برند محصول ندارد. شما هر یخچالی با هر مارکی داشته باشید ممکن است با این مشکل روبه رو شوید.

آنالیز رایج ترین دلیل آب دادن یخچال سامسونگ

ما در سری مقالات تخصصی یخچال و فریزر، این بار به علت آب دادن یخچال سامسونگ خواهیم پرداخت و این مشکل را در یخچال فریزرهای این برند نام آشنا آنالیز خواهیم کرد.

اگر یخچال سامسونگ شما هم نشتی آب دارد با خبرنگاران همراه باشید تا ضمن عیب یابی این مشکل، راهکارهای برطرف آن را بیان کنیم.

چنانچه در مورد خرید، نصب و تعمیر یخچال فریزر احتیاج به مشاوره و خدمات دارید، می توانید درخواست خود را در وبسایت خبرنگاران به رایگان ثبت کنید.

نکات کلیدی

  • اولین و اصلی ترین علت آب دادن یخچال سامسونگ ، فاسد و خراب شدن لاستیک دور درب یخچال است.
  • مسدود بودن لوله تخلیه موجب نشتی یخچال می گردد.
  • فیلتر تصفیه آب باید هر شش ماه یکبار تعویض گردد. در غیراینصورت دچار رسوب گرفتگی می گردد.

علت آب دادن یخچال سامسونگ چیست؟

معمولا زمانی که زیر یخچال یا اطراف آن خیس و مرطوب باشد، آب در جامیوه ای یا زیر لاستیک درب یخچال جمع می گردد که از نشانه های آب دادن یخچال سامسونگ است.

گاهی اوقات این نشتی آب دلایل مهمی ندارد و شما می توانید به راحتی خودتان آن را برطرف کنید. در برخی موارد هم علت آب دادن یخچال سامسونگ خرابی قطعات مهم یخچال است که در آن صورت باید یخچال شما حتما به وسیله یک تکنسین کاربلد آنالیز گردد تا عیب یابی شده و مشکل آن حل گردد.

شایع ترین علت آب دادن یخچال سامسونگ عبارتند از:

1. خراب شدن لاستیک درب یخچال

اولین و اصلی ترین علت آب دادن یخچال سامسونگ ، فاسد و خراب شدن لاستیک دور درب یخچال است که علت بسته نشدن درب یخچال هم در بسیاری از موارد مربوط به خرابی لاستیک آن است.

زمانی که این لاستیک خراب باشد در مرحله اول درب یخچال به خوبی بسته نمی گردد، هوای گرم به داخل یخچال وارد می گردد و منجر به اتلاف گاز یخچال و در نهایت نشتی آب آن می گردد.

بنابراین زمانی که متوجه آب دادن یخچال سامسونگ شدید اولین موردی که باید آنالیز کنید سلامت لاستیک درب یخچالتان است.

محاسبه رایگان هزینه نصب و تعمیر یخچال!

2. مسدود بودن لوله تخلیه

در یخچال ها چرخه یخ زدایی مرتب در حال اجرا است و آب حاصل از یخ زدایی ها در سینی کنار کمپرسور تخلیه می گردد.

اگر لوله ای که در مسیر این تخلیه واقع شده است به هر علتی مسدود شده باشد آب اضافی نمی تواند به درستی و در سینی مخصوص تخلیه گردد و همین امر سبب آب دادن یخچال سامسونگ خواهد شد.

برای برطرف این مشکل باید مسیر تخلیه آب چک گردد که البته چک کردن آن احتیاجمند یک تکنسین تعمیر یخچال است.

به هیچ وجه سعی نکنید خودتان این کار را انجام دهید چراکه نشخیص این مشکل احتیاجمند تخصص است و اگر بدون دانش قبلی این کار را انجام دهید ممکن است به خرابی قطعات مهم یخچال منجر گردد.

3. آب دادن فیلتر یخچال

یخچال های تازه مجهز به یک فیلتر تصفیه آب هستند که باید هر شش ماه یکبار این فیلتر تعویض گردد. اگر تعویض فیلتر یخچال را به موقع انجام ندهید فیلتر یخچال دچار رسوب گرفتگی می گردد و این رسوب ها باعث ترک خوردن شلنگ آب و در نهایت آب دادن یخچال سامسونگ خواهند شد.

برای حل این مشکل باید قبل از هر کاری آب ورودی به یخچال را ببندید تا این نشتی آب به سایر قطعات یخچال آسیب نرساند.

پس از آن باید فیلتر یخچال و شلنگ ترک خورده را تعویض کنید. البته تشخیص اینکه علت آب دادن داخل یخچال سامسونگ، رسوبات داخل فیلتر آن است یا خیر، مستلزم این است که فیلتر باز و آنالیز گردد.

بیشتر بخوانید: علت روغن ریزی یخچال چیست؟ معرفی دلایل + راهکار

4. خراب شدن قطعات هیتر و دیفراست

قطعا یکی از بدترین صحنه ها برای هر فردی تماشا آب های جمع شده در جامیوه ای است. گاهی اوقات علت آب دادن یخچال فریزر سامسونگ مربوط به خراب شدن قطعاتی مثل هیتر یا سنسور دیفراست یخچالتان است.

برای حل این مشکل و آنالیز و تعمیر آن باید کاور رویی یخچال کاملا باز گردد. در واقع برترین این است که بدون اتلاف وقت از یک تعمیرکار و متخصص باتجربه برای حل این مشکل یاری بخواهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر راهنمای تست سنسور دیفراست یخچال را مطالعه کنید.

5. تراز نبودن پایه های یخچال

بسیار پیش آمده که تراز پایه های یخچال در زمان جابه جا کردن آن دچار اشکال شده است و در بسیاری از مواقع همین عامل، علت آب دادن یخچال ساید سامسونگ است.

شما می توانید با استفاده از آچار یا دست، پیچ مربوط به پایه های یخچال را بازوبسته کنید تا پایه ها کاملا تراز شوند. برای تنظیم دقیق پایه ها بهتر است به دفترچه راهنمای یخچال خود مراجعه کنید و طرز تنظیم پایه ها را مطالعه نمایید.

نصب و تعمیرات تخصصی یخچال با تیم خبرنگاران

سخن پایانی

اگرچه نشتی آب یخچال، مشکل رایجی است که در بسیاری از مواقع دیده می گردد؛ اما عدم توجه به این مشکل ممکن است مسائل جدی در کارکرد یخچال ایجاد کند و منجر به بروز خساراتی مانند اختلال در عملکرد کمپرسور گردد. بنابراین ضروری است با آنالیز دقیق علت آب دادن یخچال سامسونگ، مشکل را برطرف کنید.

سوالات متداول

هزینه تعمیر نشتی آب یخچال سامسونگ چقدر است؟

هزینه تعمیر یخچال با توجه به علت مشکل و قطعه معیوب معین می گردد و تا قبل از عیب یابی هزینه تعمیر آن معین نخواهد شد.

چطور مشکل آب دادن یخچال را حل کنیم؟

برای حل این مشکل، ابتدا باید یخچال را عیب یابی کنید و در صورتی که علت آن چندان تخصصی نباشد، می توانید شخصا مشکل را حل کنید. توصیه می کنیم در ابتدا تراز بودن یخچال و سالم بودن لاستیک دور درب را آنالیز کنید. چنانچه در این موارد مسئله ای وجود نداشت، برای آنالیز تخصصی تر از یک تعمیرکار مجرب یاری بگیرید.

تعمیر یخچال فریزر

تعمیر یخچال فریزر

منبع: آچاره
انتشار: 28 فروردین 1403 بروزرسانی: 28 فروردین 1403 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 4981

به "آنالیز رایج ترین دلیل آب دادن یخچال سامسونگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز رایج ترین دلیل آب دادن یخچال سامسونگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید