تعاریف و اصطلاحات

استفان کاوی برای کتاب 7 عادت مردمان موثر چه راهی را رفت؟

استفان ریچاردز کاوی نویسنده برجسته آمریکایی است. او شخصیتی باهوش و بااستعداد داشت که به عنوان یک تاجر پیروز، مربی و یک سخنران با نفوذ عمومی در دنیا شناخته شده است. او به دلیل نوشتن یکی از تأثیرگذارترین کتاب های تجاری قرن بیستم با عنوان هفت عادت مردمان...

9 اسفند 1399

تیم بایدن بعد از تحلیف و موضوع ایران؛ گام های کم و مشروط به همراه حفظ فشار بر ایران

اعضای تیم جو بایدن رئیس جمهور جدید آمریکا در روزهای گذشته درباره مسائل مختلف مربوط به برجام، از جمله فرایند برطرف تحریم ها اظهارنظر نموده اند.

7 اسفند 1399

علت نخوابیدن نوزاد در شب چیست؟

یکی از مسائل رایج والدین در نخستین سال تولد کودک، نخوابیدن نوزاد در شب ها است. اما برای رهایی ازین شرایط چه باید کرد؟ باید بدانید که در هر سنی، نوزاد دلایل متفاوتی برای بی خوابی و گریه شبانه دارد. با آگاهی از این دلایل و تلاش در جهت رفع مسائل،...

7 اسفند 1399

چرا ابتلای بچه ها به کرونا خطرناک است؟

تعداد بچه ها مبتلا به کرونا در ایران افزایش پیدا نموده است.

5 اسفند 1399

تری ایگلتون و نقطه شکست فرهنگ!

خبرنگاران - کامران برادران: برای فیلسوف و نظریه پردازی چون تری ایگلتون که آثاری چون ایده فرهنگ، پیش درآمدی بر نظریه ادبی، چگونه ادبیات بخوانیم و رخداد ادبیات را به رشته تحریر درآوده است، رفتن به سراغ موضوعی چون فرهنگ چندان غریب و غیرعادی به نظر نمی رسد.

2 اسفند 1399

تست روانشناسی برای تشخیص بزرگترین مانع خوشبختی

تست های روانشناسی توانایی این را دارند که راز های شخصیت انسان را برملا کنند. تست های روانشناسی از جمله تست های حوزه شخصیت شناسی هستند که می توانند در ادامه راستا زندگی یک فرد تأثیر بسزایی داشته باشند و باعث شوند که فرد ادامه راستا شغلی، تحصیلی و همچنین...

30 بهمن 1399

علت زنگ زدن گوش ها چیست؟

روزیاتو/گاهی بعد از یک کنسرت یا قرار دریافت بیش از اندازه در معرض صداهای بلند یا سر و صدا، احساس می کنیم گوش مان وز وز می نماید. منبع این صدا تعیین نیست و عجیب آنکه تنها وقتی آن را می شنویم که همه جا ساکت است.

24 بهمن 1399

مهندسی انتخابات اسکی با دکترای تخصصی، فدراسیون یا ستاد انتخاباتی؟

به گزارش خبرنگاران، مجمع انتخابات فدراسیون اسکی در شرایطی روز 17 دیماه برگزار خواهد شد که با وجود تاکید وزارت ورزش بر بی طرفی بازهم برخی افراد در تلاش هستند تا با حمایت از گزینه ای خاص و منتسب کردن او به وزارت ورزش، معادلات را برهم بزنند.

15 بهمن 1399

موارد مصرف قرص آنتی هیستامین و عوارض آن

قرص آنتی هیستامین (Antihistamine) یا همان داروی ضد حساسیت برای رفع علایم آلرژی های فصلی مثل خارش و آبریزش بینی و عطسه کردن استفاده می شود.

7 بهمن 1399

ترفندهایی که قبل از شروع زندگی مشترک باید بدانید

خبرنگاران : به گفته یک روانشناس، زوجین می توانند با مشاوره های قبل ازدواج از ویژگی های شخصیتی خود و همسرشان مطلع شده و میزان تفاهم با یک دیگر را آنالیز نمایند.

1 بهمن 1399

مشکل اصلی تراکتور چیست؟

تراکتور در دومین بازی خانگی هم امتیاز از دست داد؛ این بار 3 امتیاز. 2 امتیاز از 3 بازی اصلاً نمی تواند آغاز خوبی برای علیرضا منصوریان در تیم تراکتور باشد! و ادامه این فرایند می تواند ادامه حضور او را در تبریز به چالش بکشد. هر چند او برف تبریز را دیده است!

9 دی 1399

کمپانی های معروفی که در طول جنگ جهانی دوم با آلمان نازی همکاری داشتند

باید گفت که بعضی از کمپانی هایی که در این فهرست به آن ها اشاره می گردد، اصالتاً آلمانی بوده و بدین ترتیب همکاری آن ها با آدولف هیتلر و حزب نازی قابل درک است، همچنین بعضی نیز کمپانی های خارجی هستند.

8 دی 1399

عملکرد اتابک در بستن قراردادهای ننگین خلاصه نمی گردد

خبرنگاران - احمد ابوالفتحی: تصمیم گیری درباره خدمت و خیانت اهل سیاست و گنجاندن آن ها در صف خادمین یا خائنین، یکی از روینمودهای رایج در زمینه مواجهه با تاریخ است، اما اگر به وجوه مختلف زندگی سیاستمدارانی مانند امین السلطان که تا حد زیادی در صف خائنین دسته...

2 دی 1399

تاکید بر ضرورت ادامه برخورد با تورهای سرپایی و غیرمجاز

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، تاکید بر ضرورت ادامه برخورد با تورهای سرپایی و غیرمجاز صورت گرفت.

21 آذر 1399

قانون اول روابط پیروز - منصفانه رفتار کنید

اولین قانون واقعی برای داشتن روابط پیروز و یافتن زوج مناسب می گوید: همانگونه با مردها (زن ها) رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار نمایند.

17 آذر 1399

با میزبانی تهران موافق هستم، باشگاه ها بازیکنان را کنترل نمایند

به گزارش خبرنگاران، فدراسیون والیبال روز آدینه در حالی که بیشتر تیم های حاضر در مسابقات لیگ برتر، تدارکات سفر برای بازی روز یکشنبه را چیده و هزینه هایی را صرف تهیه بلیت و رزرو هتل انجام داده بودند خبر از لغو دو هفته از مسابقات لیگ برتر والیبال به منظور...

3 آذر 1399

اعلام کشف جدید با کاوش مسجد جامع ارومیه

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، کشف جدید با کاوش مسجد جامع ارومیه صورت پذیرفت.

22 آبان 1399

خیره شدن سوشا مکانی به افق

سوشا مکانی با انتشار این عکس نوشت: سال ها پیش وقتی یکی از دانشجویان انسان شناسی از مارگارت مید پرسید که نخستین نشانه تمدن در یک فرهنگ چیست، دانشجو انتظار داشت تا مید درباره قلاب های ماهیگیری، کاسه های سفالین یا سنگ های آسیاب حرف بزند.

18 آبان 1399

دلیل معطلی مسئولان برای افتتاح پتروشیمی همدان چیست؟

حسن برجی، دبیر سابق قرارگاه شهید تهرانی مقدم در توئیتی در خصوص عدم افتتاح چندین ساله پتروشیمی هگمتانه این استان واکنش نشان داد.

13 آبان 1399

25 کپشن انگلیسی اینستاگرام باکلاس و جدید با ترجمه

با صرف کمی زمان و خلاقیت می توان بهترین کپشن ها را برای پست های اینستاگرامی نوشت. در چنین شرایطی، مخاطبین مفهوم و هدف اصلی پست های مورد نظر را بهتر درک می نمایند. همچنین میزان تأثیرگذاری تصویر یا ویدیوی مربوطه نیز افزایش می یابد. به همین دلیل، در این مطلب...

1 آبان 1399
تعداد: (33)