ترفندهای سفر مقرون به صرفه به تهران ، چطور با بودجه محدود به تهران سفر کنیم؟

به گزارش تور آسیایی ارزان، آهنگ سفر به مرکز ایران را نموده اید؟ برای اینکه دچار کمبود بودجه نشوید، بایستی ترفندهای سفر مقرون به صرفه به تهران را به کار ببندید تا در انتهای مسافرت جیب تان خالی نشود.

ترفندهای سفر مقرون به صرفه به تهران ، چطور با بودجه محدود به تهران سفر کنیم؟

آهنگ سفر به مرکز ایران را نموده اید؟ حتماً این را هم در نظر دارید که مقصدتان به عنوان یکی از کلانشهرهای کشورمان به طور بالقوه هزینه های فراوانی دربر دارد؛ از حرکت به سمت تهران گرفته تا اقامت، تردد و انجام فعالیت های مختلف. برای اینکه دچار کمبود بودجه نشوید، بایستی ترفندهای سفر ارزان به تهران را به کار ببندید تا در انتهای مسافرت جیب تان خالی نگردد.

چه قصد سفر سرگرمیی داشته باشید و چه کاری، حین برنامه ریزی برای انجام روش های سفر با بودجه محدود به تهران بایستی عوامل مختلفی را درنظر بگیرید. امکان دارد روش هایی که در نگاه اول ارزان به نظر می رسند، در واقع هزینه های سنگینی به شما تحمیل نمایند.

سؤال اینجاست که آیا می دانید برای سفر با خودروی شخصی، وسایل عمومی یا ماشین اجاره ای به تهران، چطور باید در هزینه ها صرفه جویی کنید؟ در این مقاله، فهرستی از راه کارهای سفر ارزان با ماشین به تهران را باهم آنالیز خواهیم کرد.

انتخاب زمان سفر، اولین قدم در ترفندهای سفر ارزان به تهران

بسیاری از مسافرانی که به سمت تهران رهسپار می شوند، از بعضی ترفندهای سفر ارزان به تهران غافل می مانند و تاوان آن را با پرداخت مخارج بیشتر پس می دهند. اگر عجله ندارید، زمان مسافرت خود را به زمانی موکول کنید که کمترین ترافیک، پایین ترین آلودگی و حداقل ازدحام جمعیت وجود داشته باشد. تایم هایی مانند تعطیلات رسمی، فصل تابستان و اواخر زمستان، پرترددترین زمان های سال به حساب می آیند. در چنین زمان هایی نه تنها درگیر ترافیک خواهید شد بلکه به احتمال 80 درصد، هزینه های مختلفی از جمله سوخت، هزینه اقامت و مخارج حین سفر بیش از حالت عادی خواهد بود.

اگر قصد دارید برای تهران گردی یا ملاقات با اقوام به تهران مسافرت کنید، فصل های بهار (به جز ایام عید نوروز)، پاییز و اوایل زمستان برترین هنگام برای سفر هستند. در این مواقع شرایط وارونگی هوا رخ نمی دهد و سطح پاکیزگی هوا در حالت قابل قبولی واقع شده است.

روش های سفر با بودجه محدود به تهران

یحتمل صحبت از کاهش هزینه ها که گردد، پیش از هر چیزی با خود فکر خواهید کرد که سفر ارزان با ماشین شخصی به تهران، برترین گزینه است. هم از آزادی کامل برای مشخص تایم حرکت، رعایت حریم خصوصی، توقف در مسیر و آسایش در تهرانگردی برخوردار خواهید بود و هم هزینه اضافی بابت بلیط وسایل نقلیه نخواهید پرداخت. در بسیاری از مواقع (به ویژه زمانی که فاصله مبدأ تا تهران بیشتر از 5 ساعت رانندگی نطلبد)، رانندگی با ماشین شخصی یکی از برترین روش های سفر با بودجه محدود به تهران به شمار میرود.

سفر با ماشین شخصی به تهران، ارزانقیمت ترین روش مسافرت

اگر زمان و حوصله کافی برای رانندگی دارید، خودرویتان در شرایط و سلامتی فنی مناسبی به سر می برد و آسایش سرنشینان را به خوبی فراهم می نماید، بسم الله بگویید و بزنید به جاده. حرکت با ماشین شخصی به سوی تهران در شعاع 500 تا 600 کیلومتری، گزینه ارزان ای خواهد بود. اما در صورتی که فاصله شما بیش از این مقدار باشد، با مشکلاتی مانند خستگی در سفر و کلافگی از رانندگی های طولانی روبرو خواهید شد. قیمت روزافزون بنزین هم باعث می گردد هزینه یک رفت و آمد به تهران با ماشین شخصی، بیشتر از چیزی باشد که انتظارش را داشتید.

روش های سفر با بودجه محدود به تهران با وسایل نقلیه عمومی

اگر به هر علتی خودروی شخصی را در اختیار ندارید یا فاصله شما از تهران بسیار زیاد باشد، انتخاب وسایل نقلیه عمومی گزینه بهتری به عنوان یکی از ترفندهای سفر ارزان به تهران برای شما خواهد بود. بسته به عوامل مختلف (از جمله مسافت، تعداد همراهان و حجم وسایل، بودجه و ترجیح شخصی) می توانید یکی از گزینه های سفر به تهران با اتوبوس، ماشین سواری، قطار یا هواپیما را برگزینید.

سفر با هواپیما: شاید در نگاه اول این گزینه گرانقیمت به نظر برسد، اما برای عزیزانی که فاصله زیادی با تهران داشته باشند در حقیقت گزینه به صرفه تری خواهد بود. با یک سفر هوایی، احتیاجی به رانندگی برای ساعات طولانی نخواهید داشت و در تایم کوتاه تری هم به مقصد خواهید رسید.

سفر با قطار: دومین گزینه از راه کارهای سفر ارزان به تهران، انتخاب قطار است. در صورتی که مسئله ای با سفر زمینی طولانی مدت ندارید و در عین حال می خواهید مسافرت شما از کیفیت قابل قبولی برخوردار باشد، می توانید با قطار به سمت تهران رهسپار شوید.

مسافرت با اتوبوس: اگر هزینه بلیط قطار با بودجه ای که برای سفر به تهران کنار گذاشته اید نمی خواند، اتوبوس در خدمت شماست. تقریباً همه ترمینال های اتوبوس کشور، سرویس هایی با مقصد تهران ارائه می دهند.

اقامت به صرفه با ترفندهای سفر ارزان به تهران

قدم بعدی در سفر کم هزینه با خودرو شخصی به تهران، انتخاب یک اقامتگاه مناسب خواهد بود. اگر اقوام یا دوستانی در تهران دارید، از این نعمت برخوردار هستید که بدون پرداخت هزینه چند روزی در مرکز اقامت داشته باشید. در غیر این صورت بایستی به سراغ رزرو اتاق یا سوئیت برای اقامت خود بروید.

در سرتاسر مرکز گزینه های متعددی برای اقامت شما وجود دارند که شامل هتل های 1 تا 5 ستاره، هاستل ها و مهمانسراهای ارزانقیمت می شوند. طبعاً هزینه اقامت به ازای هر شب در هتل های شیک و لوکس بالاست و در دامنه ترفندهای سفر ارزان به تهران قرار نمی گیرد.

گزینه هایی از جمله اقامت در هتل های 3 ستاره و مالی یا مهمان پذیرهای مرکز همراه سایر روش های سفر با بودجه محدود به تهران، هم از فشار آمدن به جیب شما جلوگیری می نمایند و هم تجربه خوبی رقم خواهند زد. پیشنهاد می کنیم قبل از حرکت به سوی تهران، به وسیله منابع معتبر نسبت به رزرو اتاق هتل اقدام کنید تا در هنگام رسیدن به مقصد برای انتخاب اقامتگاه دچار اضطراب یا مشکل تکمیل ظرفیت نشوید.

از جمله هتل های باکیفیت و مالی تهران می توانیم موارد زیر را نام ببریم:

هتل مینا؛

هتل ایرانشهر؛

هتل خیام؛

هتل بلوط؛

هتل آماتیس.

راه کارهای سفر ارزان با ماشین به تهران؛ کجا برویم و چه کار کنیم؟

خورد و خوراک در مرکز

در صورتی که قصد دارید همه ترفندهای سفر ارزان به تهران را به کار ببندید، پیشنهاد می کنیم خوراکی و مواد غذایی را همراه بردارید یا در مقصد تهیه کنید و دست به کار آشپزی شوید تا هزینه اضافی بابت خرید غذای آماده متحمل نشوید.

اما یکی از عناصر مهمی که در لذت بردن شما از سفر و خاطره سازی نقش دارد، امتحان کردن غذاهای بومی و محلی مقصد است. لطف سفر به تهران بدون امتحان طعم و عطر غذاهایی مانند کوفته کله گنجشکی، دیزی های فرحزاد، کباب شهر ری و سایر غذاهای سنتی کامل نخواهد بود.

سرگرمیات رایگان یا کم هزینه در تهران

لطف سفر به مرکز، به سرگرمیات و بازدید از جاذبه هایش است. البته حین مسافرت با ماشین شخصی با بودجه کم به تهران، برای سرگرمیات هم باید برنامه داشته باشید و بی گدار به آب نزنید. بسیاری از امکانات سرگرمیی و گردشی در تهران (از جمله بازدید برج میلاد) هزینه ورودی نسبتاً بالایی به ازای هر نفر می طلبند. اما ناامید نشوید، چون سرگرمیات کم هزینه و رایگان نیز در تهران کم نیستند.

اگر در راستای رعایت ترفندهای سفر ارزان به تهران در پی لذت بردن از جاذبه های طبیعی، تاریخی، فرهنگی و مدرن با هزینه پایین (یا رایگان) هستید، می توانید سراغ گزینه های زیر بروید:

پارک ها و اماکن سرگرمیی: پارک چیتگر، پل طبیعت، پارک آب و آتش، بوستان باغ ایرانی، آبنمای تهران

اماکن مذهبی: امامزاده صالح، حرم شاه عبدالعظیم شهرری، امامزاده داوود

اماکن تاریخی: موزه های تهران (از جمله موزه ایران باستان، موزه فرش، موزه اسلحه، موزه سینما و...)، شمس العماره، کاخ گلستان

اماکن فرهنگی: موزه هنرهای معاصر، باغ کتاب تهران، فرهنگسرای اشراق، محله باغ فردوس، نگارخانه کمال الملک

اگر تجربه زیادی از سفر به تهران ندارید، بایستی درجریان باشید که تردد درون شهری در نوع خودش یک مسافرت کوتاه به شمار میرود. با راه کارهای سفر ارزان با ماشین به تهران، احتیاجی به استفاده مداوم از وسایل نقلیه، پرداخت هزینه های فراوان و انتظارهای طولانی نخواهید داشت.

مراکز خرید مالی در تهران

بدون شک حین سفر کم هزینه با ماشین شخصی به تهران، مایل هستید آیتم هایی خاطره انگیز از سفر به مرکز همراه خود به خانه ببرید. البته ترفندهای سفر ارزان به تهران اقتضا می نمایند که در عوض بازارهای مدرن و فوق لوکس بالاشهر، سراغ گزینه هایی مالی تر بروید. جالب است بدانید که بسیاری از بازارها و مراکز خرید مالی در تهران، از نظر کیفیت کالا تفاوتی با پاساژهای پرزرق و برق ندارند.

پرطرفدارترین مراکز خرید تهران عبارتند از:

بازار بزرگ تهران؛

بازار تجریش؛

مرکز خرید گاندی؛

مرکز خرید هایپراستار؛

پاساژ تندیس؛

مرکز خرید اطلس.

برخلاف انتظاراتی که از مرکز می رود، تهران سوغاتی های منحصر به فرد خیلی زیادی ارائه نمی دهد. البته نباید اقلامی از جمله سوهان شهر ری، لواشک های دربند، صنایع دستی، دوغ آبعلی و کشمش سبز شهریار را فراموش کنیم.

اجاره ماشین، به صرفه ترین گزینه برای تهران گردی

با تمام اوصافی که برای ترفندهای سفر ارزان به تهران با خودرو شخصی برشمردیم، امکان دارد به یکی از سه علت زیر شرایط سفر با ماشین را نداشته باشید: یا خودروی شما به علت نقص فنی و کمبود جا امکان همراهی شما در مسافرت را ندارد، یا هنوز صاحب خودرو نشده اید و یا مسافت مبدأ از تهران به مقدار ای زیاد است که رانندگی برای ساعات طولانی، خسته نماینده و پرهزینه خواهد بود.

هیچ یک از این سه عامل باعث نمی گردد شما نتوانید از راه کارهای سفر ارزان با ماشین به تهران استفاده کنید. خدمات مؤسسه اجاره خودرو سپریس، راه چاره دیگری برای صرفه جویی در سفر با خودرو به تهران پیش روی شما می گذارند. یک استراتژی برای برنامه ریزی سفر ارزان به تهران این است که خودروی متناسب با احتیاجهای خود را از سپریس کرایه کنید و به جاده بزنید. حتی در صورتی که ترجیح می دهید ساعات زیادی را به رانندگی سپری نکنید، می توانید با وسایل نقلیه عمومی به سمت تهران رهسپار شوید و در مقصد، برای تردد درون شهری از خدمات اجاره ماشین در تهران استفاده کنید.

البته مزایای اجاره ماشین ارزان با سپریس در تهران به صرفه جویی در هزینه ها ختم نمی گردد. شاید صرفاً مایل باشید برای تهرانگردی، مایه بگذارید و یکی از خودروهای موردعلاقه تان را برای سرگرمی یا شرکت در جلسات کاری در اختیار داشته باشید! کافیست سری به فهرست ماشین های قابل کرایه در تهران بزنید تا با انواع خودروهای سدان، شاسی بلند، کامپکت، ون، کراس اوور و پیکاپ روبرو شوید و هر اتومبیلی که علاقه بیشتری به آن داشتید را انتخاب کنید.

نگران شرایط اجاره ماشین، بیمه و تحویل مدارک نیز نباشید، زیرا تمامی مراحل ثبت قرارداد به صورت اینترنتی و با سرعت بالا انجام خواهند شد. به علاوه سپریس با همکاری بیمه سامان، یک پکیج کامل بیمه برای شما ارائه می دهد تا در صورت بروز هرگونه مشکل بالقوه تحت پوشش بیمه، دچار استرس نشوید و با خیال راحت به تهرانگردی بپردازید.

جمع بندی

با وجود سر به فلک کشیدن روزافزون هزینه ها و نرخ تورم، بسیاری از هم وطنانی که قصد سفر به مرکز را داشته باشند به هر دری می زنند تا ترفندهای سفر ارزان به تهران را به کار بگیرند. به طور کلی سفر به تهران مخارج بالایی دربر دارد. کاهش هزینه ها با روش های سفر با بودجه محدود به تهران، هنری است که باید محض حفظ سلامت مالی خود از آن بهره مند باشید.

در این مقاله فهرستی از راه کارهای سفر ارزان با ماشین به تهران را برشمردیم؛ از سفر به سوی تهران گرفته تا اقامت، تردد درون شهری، بازدید از اماکن دیدنی، سرگرمیات و انجام خرید. با صرفه جویی در هزینه های مسافرت، می توانید برای بخش های دلخواه خود در سفر مانند خرید سوغاتی و سرگرمیات مختلف درصد بیشتری از بودجه تان را اختصاص بدهید.

همان طور که اشاره کردیم، اجاره ماشین در تهران نیز می تواند در کاهش هزینه های مسافرت نقش بسزایی داشته باشد. با وجود خودرویی که 24 ساعته و به مدت دلخواه در اختیار شما باشد، می توانید بدون احتیاج به پرداخت هزینه کرایه تاکسی، گرفتار شدن در ازدحام اتوبوس و تأخیرهای مترو با خیال راحت بین مقاصد مختلف درون شهر رفت و آمد داشته باشید و از سواری با مدل ماشین موردعلاقه خود لذت ببرید.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 28 فروردین 1403 بروزرسانی: 28 فروردین 1403 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 4982

به "ترفندهای سفر مقرون به صرفه به تهران ، چطور با بودجه محدود به تهران سفر کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترفندهای سفر مقرون به صرفه به تهران ، چطور با بودجه محدود به تهران سفر کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید