تشخیص حرکات انسان با استفاده از امواج صوتی

به گزارش تور آسیایی ارزان، دانشمندان چینی یک روش مبتنی بر هوش مصنوعی برای شناسایی حرکات انسان با استفاده از امواج صوتی ارائه کردند.

تشخیص حرکات انسان با استفاده از امواج صوتی

به گزارش تور آسیایی ارزان و به نقل از چاینادیلی، محققان دانشگاه فناوری ووهان چین از یک شبکه دو بعدی آرایه ای آکوستیک و شبکه های عصبی کانولوشن برای تشخیص، تجزیه و تحلیل صدای فعالیت های انسانی استفاده کردند.

با استفاده از آرایه آکوستیک که دارای 256 گیرنده و چهار فرستنده فراصوت است اطلاعات مربوط به چهار فعالیت مختلف(نشستن، ایستادن، راه رفتن و سقوط کردن) جمع آوری و با الگوریتم هوش مصنوعی شناسایی می گردد.

محققان از یک سیگنال 40 کیلوهرتز برای جلوگیری از هرگونه آلودگی بالقوه مانند نویز در اتاق معمولی استفاده کردند و آن را از دیگر صداها تشخیص دادند.

گوا سینووا، استاد مهندسی مکانیک و الکترونیک دانشگاه فناوری ووهان گفت: از این فناوری می توان در سیستم زنگ خطر پزشکی و یا در منزل برای کنترل افراد استفاده کرد.

سیستم های صوتی به دلیل موارد مربوط به حریم شخصی نسبت به دوربین های کنترلی دستگاه تشخیصی بهتری هستند. البته از دیگر معایب سیستم های تصویری عدم تشخیص صحیح در نور کم یا دود است، اما امواج صوتی از این شرایط خاص محیطی تأثیر نمی گیرند و در نتیجه انتخاب مناسب تری خواهند بود.

نتایج این تحقیق در نشریه Applied Physics Letters منتشر شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 143

به "تشخیص حرکات انسان با استفاده از امواج صوتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشخیص حرکات انسان با استفاده از امواج صوتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید