فراوری چسب زیرآبی که در یک دقیقه خشک می گردد

به گزارش تور آسیایی ارزان، چسب هایی که در زیر آب مورد استفاده قرار می گیرند، معمولا برای خشک شدن و تکمیل عملکرد به گذشت 24 ساعت زمان احتیاج دارند، اما یک چسب جدید در عرض یک دقیقه خشک می گردد.

فراوری چسب زیرآبی که در یک دقیقه خشک می گردد

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از نیواطلس، طولانی بودن فرایند خشک شدن چسب های زیرآبی ممکن است مشکلاتی جدی برای تاسیسات حساس نصب شده در زیر آب دریاها و اقیانوس ها ایجاد کند. اما افزودن یک ماده تازه به این نوع چسب ها باعث می گردد تا آنها در عرض تنها 60 ثانیه به طور کامل خشک شوند.

چسب یادشده که در آزمایشگاه فیزیک کاربردی جان هاپکینز فراوری شده، به شکل یک پودر سفید رنگ است که رزین ایزوسیانات نیز به آن اضافه می گردد. پودر سفید رنگ به شکل یک کپسول نازک طراحی می گردد که حاوی مایع کاتالیزوری است که باعث اثرکردن سریع رزین و پیوند قوی و قدرتمند آن می گردد.

وقتی این چسب بر روی سطحی در زیر آب کشیده گردد، کپسول های حاوی آن دست نخورده باقی می ماند و لذا فرایند پیوند اجسام شکسته شده با سرعت خوبی انجام می گردد. در آنالیز های آزمایشگاهی از این چسب برای پیوند دادن دو سطح آلومینیومی به وزن 180 کیلوگرم در عرض 60 ثانیه استفاده شد و قدرت آن نیز در عرض 24 ساعت ده برابر شد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1400 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1628

به "فراوری چسب زیرآبی که در یک دقیقه خشک می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری چسب زیرآبی که در یک دقیقه خشک می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید