ثبت تردد بیش از 44 میلیون خودرو در محورهای مواصلاتی استان تهران

به گزارش تور آسیایی ارزان، ایلنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، ثبت تردد بیش از 44 میلیون خودرو در محورهای مواصلاتی استان تهران صورت پذیرفت.

ثبت تردد بیش از 44 میلیون خودرو در محورهای مواصلاتی استان تهران

علیرضا فخاری، استاندار تهران در تشریح آمار ترددها، اقدامات ترافیکی، آمار تصادفات جرحی و فوتی و مجموعه اقدامات دستگاه های خدمت رسان استان تهران اظهار کرد: براساس آخرین آمار دریافتی از مقدار ترددها در محورهای مواصلاتی استان از شروع طرح خدمت رسانی نوروزی 1403 تا خاتمه روز نهم فروردین ماه در مجموع 44 میلیون و 455 هزار و 370 تردد به وسیله دستگاه های تردد شمار استان به ثبت رسیده است.

او با تاکید بر ضرورت افزایش ایمنی در محورهای مواصلاتی برون شهری و معابر درون شهری و خدمت رسانی مطلوب به مسافران نوروزی گفت: با هدف هم افزایی و تعامل بیشتر در جهت اهداف مشخص در حوزه خدمت رسانی به مردم و مسافران از ابتدای طرح نوروزی 1403 جلسات متعددی تحت عنوان رسیدگی به شرایط تصادفات رانندگی استان و جلسه ستاد ارتقا خدمات سفر و آمار تلفات و مجروحین ناشی از تصادفات رانندگی برگزار شده است.

فخاری تعداد فوتی های ناشی از تصادفات برون شهری و درون شهری استان تهران را از ابتدای طرح تا به امروز 32 نفر گفت و اضافه نمود: به تفکیک در حوزه تصادفات برون شهری 9 نفر و در تصادفات درون شهری 23 نفر جان باخته اند که این تعداد در بخش برون شهری نسبت به مدت مشابه سال قبل 40 درصد و در بخش درون شهری 45 درصد کاهش داشته است.

استاندار تهران اضافه نمود: از ابتدای اجرای طرح نوروزی 1403 تا به امروز در حوزه مصدومان ناشی از تصادفات رانندگی برون شهری 93 نفر مصدوم شده اند که در این بخش نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش 36 درصدی به ثبت رسیده است.

فخاری در ادامه از کاهش چهار درصدی مصدومان تصادفات رانندگی درون شهری و کاهش 58 درصدی تصادفات برون شهری نیز اطلاع داد و گفت: از ابتدای این طرح تا کنون 873 نفر در تصادفات درون شهری و 58 نفر در حوزه تصادفات برون شهری مصدوم شده اند.

استاندار تهران یادآور شد: در سال تازه با توجه به تمهیدات اندیشیده شده در حوزه راهها و آموزش و فرهنگ سازی های اجرا شده، توانستیم در ترددهای برون و درون شهری نوروزی، کاهش آمار تصادفات جرحی و فوتی را داشته باشیم، اما آن چیزی که مد نظر ما بوده اینکه حتی یک مورد تصادف و حادثه هم زیاد است و نیازمند کوشش های بیشتر هستیم.

منبع: همگردی
انتشار: 11 فروردین 1403 بروزرسانی: 11 فروردین 1403 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 4623

به "ثبت تردد بیش از 44 میلیون خودرو در محورهای مواصلاتی استان تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت تردد بیش از 44 میلیون خودرو در محورهای مواصلاتی استان تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید