توریست انگلیسی بعد از سفر به 201 کشور، دوست داشتنی ترین محل جهان را معرفی کرد

به گزارش تور آسیایی ارزان، گوشی را گرفتم و گفتم Hello! صدای مردی جوان را شنیدم که خیلی روان انگلیسی صحبت می کرد. وی گفت که مادربزرگش نگران من است که نکند جایی را نداشته باشم که چیزی بخورم.

توریست انگلیسی بعد از سفر به 201 کشور، دوست داشتنی ترین محل جهان را معرفی کرد

گراهام دیوید هیوز توریست و فیلمساز 34 ساله بریتانیایی که از سال 2009 رکورد سفر بدون هواپیما به 201 کشور جهان را دارد، ایران را جزء یکی از 10 کشور برگزیده خود و دوست داشتنی ترین کشوری خواند که تا کنون از آن ملاقات نموده است.

این مرد بریتانیایی اهل لیورپول نخستین سفر خود را در سال 2009 با سفر به اروگوئه شروع کرد و سپس پس از 4 سال به تمامی کشورهای جهان بدون هواپیما سفر نموده است.

نخستین مُهر گذرنامه گراهام در اول ژانویه 2009 در کشور اروگوئه ثبت شده و آخرین آن به عنوان خاتمه سفرش به همه کشورهای جهان در جزیره سیشلز در اقیانوس هند ثبت شده است.

پاسپورت وی به علت پر شدن مهرهای ورود و خروج به کشورها در 4 سال گذشته، 4 بار تعویض شده است. نام او در کتاب رکوردهای گینس به عنوان فردی که به تمامی کشورهای جهان بدون استفاده از هواپیما سفر نموده، ثبت شده است.

وی اخیرا ویدئویی 201 ثانیه ای از 201 کشوری که به آن سفر نموده است روی شبکه یوتیوب قرار داده است.

گراهام اخیرا در مصاحبه با شبکه Esquire درباره سفر به ایران خاطره ای جالب تعریف نموده است.

این مرد بریتانیایی در این باره در پاسخ به سوالی که چه درسی از سفرهایش به کشورهای جهان گرفته است، گفت: درس اصلی که گرفتم این بود که هیچگاه ملتی را بخاطر دولت آن قضاوت نکنم. محبت آمیز ترین کشوری که دیدم ایران بود و اصلا انتظارش را نداشتم.

وی به خاطره خود از سفر به ایران اشاره می نماید و می افزاید: سوار در یک اتوبوس بین شهری بودم و پیر زنی کوچک جثه در مقابلم نشسته بود و با موبایلش صحبت میکرد. ناگهان رو به من کرد و با ایما و اشاره گوشی خود را به من داد. من که نمی دانستم چه می خواهد، گوشی را گرفتم و گفتم Hello! صدای مردی جوان را شنیدم که خیلی روان انگلیسی صحبت می کرد. وی گفت که مادربزرگش نگران من است که نکند جایی را نداشته باشم که چیزی بخورم. او می خواست تا مرا به خانه اش ببرد تا برایم صبحانه درست کند. این بود که دوباره به انسانیت ایمان آوردم و دانستم که مردم چه خوبند. روحیه بزرگمنشی همه جا هست و شاید هم من خوش شانس ترین آدم زمینم!

وی ایران را جزء ده کشور سرآمدی دانست که تجربه سفر به آن را یافته است و از آرش جوان ایرانی که در سفارت هند به او پیشنهاد سفر به ایران را داد و خانواده او در ایران که به او در جریان سفر یاری فراوانی نموده اند،تشکر کرد.

عصر ایران

منبع: دالاهو
انتشار: 3 دی 1401 بروزرسانی: 3 دی 1401 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 2201

به "توریست انگلیسی بعد از سفر به 201 کشور، دوست داشتنی ترین محل جهان را معرفی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توریست انگلیسی بعد از سفر به 201 کشور، دوست داشتنی ترین محل جهان را معرفی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید