خبرنگاران صدقیانی زاده: فدراسیون فوتبال بیشتر به فوتسال زنان اهمیت دهد

به گزارش تور آسیایی ارزان، تهران- خبرنگاران- ملی پوش فوتسال زنان گفت: فدراسیون باید بیشتر به فوتسال زنان اهمیت دهد. زیرا بدست آوردن قهرمانی آسیا ساده و راحت نبود تا با نبود اردوها آن را از دست بدهیم.

خبرنگاران صدقیانی زاده: فدراسیون فوتبال بیشتر به فوتسال زنان اهمیت دهد

آرزو صدقیانی زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران گفت: تیم های این فصل از لیگ برتر از نظر فنی خوب بودند و به همین دلیل سخت ترین فصل را سپری کردم. طولانی شدن لیگ آن هم نه به خاطر کرونا و به وجود مرحله پلی آف یکی از نقاط ضعف لیگ برتر بود. هر چند این شرایط برای تیم ما بد نشد و سایپا با اینکه در رده چهارم جدول قرار داشت اما توانست تیم اول جدول را شکست دهد.

وی افزود: یکی از ایرادهای دیگر لیگ حضور 16 تیم در لیگ برتر است. سازمان لیگ در صورت برگزاری مرحله حذفی باید تعداد تیم ها را کم کند و به هشت تیم برساند. وقتی تعداد تیم ها زیاد باشد با پلی آف لیگ طولانی خواهیم داشت و در خاتمه بازیکنان مصدوم می شوند و فشار زیادی را تحمل می نمایند. با وجود اینکه همیشه چنین پیشنهادی را به سازمان لیگ می دهیم اما هرگز عمل نمی کند.

ملی پوش فوتسال زنان بیان نمود: مستلزم داشتن تیم ملی خوب، وجود لیگ پویا است. لیگ فوتسال زنان حرفه ای است و بسیاری از کشورها چنین لیگی ندارند. به نظرم بهتر است تا سازمان لیگ فصل آینده را به دلیل کرونا به صورت متمرکز برگزار کند و تیم ها در 2 گروه 6 تیمی قرار گیرند و در شهری بی طرف بازی نمایند. این امر هم از نظر رعایت پروتکل بهداشتی خوب است و می توانند خیلی سریع در یک شهر بازی ها را برگزار نمایند.

وی ادامه داد: اگر لیگ فصل آینده برگزار نگردد، بازیکنان چگونه باید خود را آماده نمایند؟ باید در شرایط بازی و تمرینات جدی قرار داشته باشیم. گرچه با تیم سایپا به فینال رفتیم اما از نظر بدنی، تاکتیکی و تکنیکی آماده نبودیم زیرا همگی تمرین انفرادی داشتیم نه تیمی. اگر لیگی برگزار نگردد تیم ملی به مشکل برمی خورد و تمرین انفرادی جوابگوی تمرین توپی و گروهی نیست.

صدقیانی زاده یادآور شد: سایپا در این فصل به تمامی وعده هایش عمل کرد و هیچ دغدغه ای جز بازی کردن نداشتیم و باید از نیلوفر اردلان سرمربی تیم تشکر کنم زیرا سال اولی بود که به عنوان جوان ترین سرمربی در لیگ حضور داشت. سایپا تیم فوق العاده بی حاشیه و آرامی است و ما با تمرکز برای گل زدن برای آن بازی می کردیم.

وی افزود: اگر قرار است جام جهانی کوچک برزیل برگزار گردد باید هر چه سریع تر اردوها را برپا نمایند زیرا بیشتر از یکسال است که هیچ اردویی تشکیل نشده و این امر بیشترین ضربه را به تیم ملی می زند. قهرمان آسیا هستیم و همه انتظار دارند تا مقام خوبی در جام جهانی کسب کنیم. با خانه نشستن و بی تمرینی این اتفاق نمی افتد و فدراسیون باید بیشتر به فوتسال زنان اهمیت دهد. زیرا بدست آوردن این صندلی در آسیا ساده و راحت نبود تا آن را از دست بدهیم.

منبع: ایرنا
انتشار: 24 مهر 1399 بروزرسانی: 24 مهر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1218

به "خبرنگاران صدقیانی زاده: فدراسیون فوتبال بیشتر به فوتسال زنان اهمیت دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران صدقیانی زاده: فدراسیون فوتبال بیشتر به فوتسال زنان اهمیت دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید