خرید 20 میلیارد دلاری چین از آمریکا

به گزارش تور آسیایی ارزان، چین میخواهد در صورت امضای توافق تجاری جزئی با آمریکا، حداقل 20 میلیارد دلار محصولات کشاورزی را در مدت یک سال از این کشور خریداری کند.

خرید 20 میلیارد دلاری چین از آمریکا

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش تور آسیایی ارزان، منابع مطلع به بلومبرگ اظهار کردند چین خرید بیشتر محصولات آمریکایی را در دورهای بعدی مذاکرات تجاری مورد آنالیز قرار خواهد داد.

خرید 20 میلیارد دلاری چین از آمریکا، مشابه سطح وارداتش در سال 2017 پیش از شروع وضع تعرفه ها از سوی آمریکا خواهد بود.

به گفته منابع مطلع از مذاکرات تجاری، چین در صورت برطرف تعرفه های تنبیهی در دومین سال توافق تجاری میزان خرید محصولات آمریکایی را به 40 تا 50 میلیارد دلار افزایش خواهد داد. با این حال این منابع به این که نخستین سال توافق چه زمانی شروع می گردد یا چه زمانی چین خرید محصولات کشاورزی به میزان 20 میلیارد دلار را شروع خواهد نمود، اشاره ای نکردند.

این دو کشور پس از مذاکراتی که اوایل ماه میلادی جاری در واشنگتن برگزار گردید و در جریان آن آمریکا موافقت کرد تعرفه ها روی واردات کالاهای چینی را در اکتبر افزایش ندهد و چین با خرید محصولات کشاورزی و سایر امتیازات موافقت کرد، سرگرم کار روی جزییات یک توافق محدود هستند. اگر مذاکرات به خوبی پیش رود، ممکن است توافقی در جریان دیدار ماه آینده روسای جمهور دو کشور در شیلی امضا گردد. ویلبر راس، وزیر بازرگانی آمریکا گفته است هر گونه توافق درباره مسائل ساختاری در دو فاز بعدی مذاکرات انجام خواهد شد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، چین برای زمینه چینی امضای فاز اول توافق تجاری، خرید از آمریکا را افزایش داده است. پکن هفته جاری خرید 10 میلیون تن سویای آمریکا را معاف از پرداخت عوارض اظهار داشت و میخواهد خرید چهار تا پنج میلیون تن غلات دیگر شامل ذرت و گندم را تایید کند.

اگر این توافق تکمیل گردد، برای کشاورزان و شرکتهای آمریکایی که از جنگ تجاری آسیب دیده اند، اندکی آسودگی خاطر فراهم خواهد نمود. ترامپ اعلام نموده که تحت این توافق، چین سالانه 40 تا 50 میلیارد دلار از محصولات کشاورزی آمریکایی را خریداری خواهد نمود و همچنین این توافق شامل دستورالعملی درباره نحوه مدیریت ارزش یوان است. بعلاوه چین حمایت از مالکیت معنوی آمریکایی را تحکیم خواهد نمود و به شرکتهای خدمات اقتصادی آمریکایی دسترسی بیشتری به بازار چین فراهم می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 388

به "خرید 20 میلیارد دلاری چین از آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرید 20 میلیارد دلاری چین از آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید