دومین آزمایش اعزام مریخ نورد اروپا و روسیه بازنده شد

به گزارش تور آسیایی ارزان، به گزارش خبرنگاران به نقل از انگجت، آژانس فضایی اروپا تایید نموده که طرح مشترک آن با آژانس فضایی روسیه به منظور آزمایش فرود مریخ نوردی بر سطح این سیاره با استفاده از چتر نجات موسوم به اگزومارس به نتیجه نرسیده است.

دومین آزمایش اعزام مریخ نورد اروپا و روسیه بازنده شد

برای رزرو قطار اروپا با بهترین ها مشورت کنید و مناسبترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

این دومین بار است که دو طرف طرح مشترکی را در این زمینه اجرا نموده اند. آزمایش اول دو طرف در این زمینه در ماه می و آزمایش دوم هفته قبل انجام شد. اما در هر دو مورد نقص فنی باعث شکست شد. ناکامی های یادشده در هر دو مورد موجب آسیب دیدن بخش هایی از چتر نجات هم شده است.

دومین شکست این ماموریت باعث نگرانی هایی در آژانس های فضای اروپا و روسیه شده و بیم آن می رود که مسائل جدی در زمینه انتقال مریخ نورد اگزومارس به سطح این سیاره ایجاد گردد. بر اساس اطلاعیه مشترکی که در این زمینه تنظیم شده، دو طرف در حال کوشش برای شناسایی عوامل وقوع این مشکل هستند.

قرار است قبل از خاتمه امسال میلادی یک آزمایش دیگر در زمینه تنظیم ارتفاع چتر نجات منتقل کننده مریخ نورد به مریخ انجام گردد. قرار است ماموریت اعزام مریخ نورد اگزومارس حد فاصل 25 جولای تا 13 آگوست سال 2020 انجام گردد. در سال آینده میلادی امریکا و چین هم ماموریت های مشابهی را اجرا خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 شهریور 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 216

به "دومین آزمایش اعزام مریخ نورد اروپا و روسیه بازنده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومین آزمایش اعزام مریخ نورد اروپا و روسیه بازنده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید