دومین دفتر نانوی ایران و چین افتتاح شد

به گزارش تور آسیایی ارزان به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، این مرکز در راستای تسریع همکاری های مشترک میان ایران و چین در حوزه فناوری نانو و افزایش تعاملات شرکت های ایرانی و چینی در این حوزه راه اندازی شد.

دومین دفتر نانوی ایران و چین افتتاح شد

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

این دفتر با حضور سعید سرکار دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، خلیل شیرغلامی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در گوانجو و نمایندگانی از سازمان ها و شرکت های چینی افتتاح شد.

برای تاسیس این دفترکمیسیون صنعت و فناوری شهرداری گوانجو، اتاق بازرگانی گوانجو و شرکت ثبت مالکیت معنوی WTOIP نیز با ستاد توسعه فناوری نانو ایران همکاری داشته اند.

هوانگپو یکی از مناطق محوری توسعه فناوری در شهر گوانجو است.

سعید سرکار دبیر ستاد توسعه فناوری نانو در این مراسم گفت: چین در فناوری نانو در حوزه های مختلف رتبه اول دنیا را دارد.

وی اضافه کرد: در مقاله ای که اخیرا آمریکایی ها در نشریه معتبر بین المللی منتشر کردند، ایران را جز پنج کشور برتر دنیا تشخیص داده و از این اتفاق ابراز تعجب کردند.

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو اعلام کرد: ما پلتفورمی برای اجرا داریم که در آن صنایع، بازرگانان و محققان را به یکدیگر وصل می کنیم.

سرکار گفت: ما تجربه ای پیروز در راه اندازی دفتر ویژه ای برای توسعه همکاری ها در حوزه فناوری نانو در سال 2015 در شهر سوژو داشته ایم.

شیرغلامی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در گوانجو نیز درباره تجربه پیشین راه اندازی دفتری در شهر سوژو گفت: مرکز فناوری نانو ایران در سوژو تجربه ای پیروزیت آمیز بود که این همکاری ها با تاسیس دفتر گوانجو می تواند پیروزیت های بیشتری را به همراه داشته باشد.

هوادونگ یه رئیس دفتر صنایع کوچک و متوسط شهرداری گوانجو نیز در این مراسم گفت: من به ستاد توسعه فناوری نانو ایران و تمام کسانی که برای راه اندازی دفتر مرکز نانوی ایران و چین در شهر گوانجو کوشش کردند، تبریک می گویم.

وی اضافه کرد: این دفتر موجب افزایش همکاری ها میان دو کشور می گردد.

رئیس دفتر صنایع کوچک و متوسط شهرداری گوانجو اعلام کرد: فناوری نانو امروز در تمام جنبه های زندگی وارد شده و در حال حاضر یکی از اولویت های اصلی چین محسوب می گردد. این فناوری موجب رقابت پذیرتر شدن صنایع خواهد شد.

شوکیان راو قائم مقام شرکت ثبت مالکیت معنوی WTOIP، گفت: راه اندازی این دفتر فرصت های تازه ای برای ما ایجاد می نماید. کار ما ایجاد ارتباط میان گروه های فعال در گوانجو با منابع نوآوری در دنیا است تا توسعه فناوری تسریع گردد.

وی اضافه کرد: ما به وسیله برنامه مچ میکینگ همکاری نزدیکی با ستاد توسعه فناوری نانو ایران داشتیم به طوری که در حال حاضر بیش از 10 برنامه همکاری مشترک در حال شکل گیری است.

قائم مقام شرکت ثبت مالکیت معنوی WTOIP تاکید نمود: رویدادهایی این چنین موجب می گردد تا ما با پتانسیل ها و توانمندی های ایران در حوزه فناوری نانو بیشتر آشنا شویم.

در حاشیه این مراسم سمپوزیوم توسعه و تجاری سازی فناوری های نو در ایران و چین برگزار گردید.

همچنین سند همکاری راهبردی میان انجمن ارتقا و توسعه مواد جدید صنعتی گوانجو و مرکز نانوی ایران و چین نیز امضا شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 شهریور 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 243

به "دومین دفتر نانوی ایران و چین افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومین دفتر نانوی ایران و چین افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید