دیرین دیرین را به صداوسیما بدهیم نابود می شود

به گزارش تور آسیایی ارزان، تهیه کننده انیمیشن دیرین دیرین که قرار است به زودی در قالب سریال از رسانه شبکه نمایش خانگی پخش شود، علت پخش نشدن این انیمیشن طنز را از تلویزیون، محدودیت ها و شروط خاص سازمان صداوسیما عنوان می کند.

دیرین دیرین را به صداوسیما بدهیم نابود می شود

به گزارش خبرنگاران، دیرین دیرین مدت هاست که در قالب آیتم های یک دقیقه ای از طریق شبکه های اجتماعی منتشر می شود و مخاطبان را با خود همراه کرده است. اکنون سازندگان این انیمیشن کوتاه قصد دارند دیرین دیرین را به پلتفرم فیلیمو ببرند تا آن را با شعار احمقانه ترین سریال تاریخ ایران به مخاطب ارایه دهند.

محمد ابوالحسنی که به همراه عبدالحسین ابوالحسنی تهیه کنندگی این مجموعه را بر عهده دارد، درباره اینکه چرا برای انتشار انیمیشن طنزی که میان مخاطبان طرفدار هم دارد به تلویزیون فکر نکرده اند، به خبرنگاران گفت: ما با پخش دیرین دیرین از تلویزیون مسئله ای نداریم، تلویزیون مشکل دارد. سازمان صداوسیما می گوید اگر می خواهید دیرین دیرین از تلویزیون پخش شود باید بِرَندش را به ما بدهید و هر چه ما می گوییم بسازید. اگر ما بخواهیم این کار را بکنیم دیرین دیرین نابود می شود. ما نمی توانیم طبق الگویی که آن ها به آن علاقه مندند رفتار کنیم؛ برای همین ترجیح دادیم عطایش را به لقایش ببخشیم و برای پخش دیرین دیرین به تلویزیون فکر نکنیم.

او اضافه نمود: دیرین دیرین تا به امروز اصلا از تلویزیون پخش نشده است و ما هم به اینکه آن را از تلویزیون پخش کنیم، اصلا فکر نکرده ایم. از سویی پلتفرم های انتشار آنلاین فیلم و سریال اکنون خیلی مخاطب پیدا کرده اند؛ به ویژه بعد از آمدن کرونا اقبال مردم به رسانه های آنلاین خیلی بیشتر شده است و مردم اوقات فراغت خود را با این پلتفرم ها پر می کنند. الان دیرین دیرین جزو برنامه های اصلی فیلیمو قرار گرفته است.

ابوالحسنی درباره تفاوت سریال انیمیشنی دیرین دیرین با آنچه تا به امروز در شبکه های اجتماعی منتشر می شد، توضیح داد: سریالی که تحت عنوان دیرین دیرین قرار است از فیلیمو منتشر شود با آنچه که تا کنون از اینستاگرام منتشر می شد خیلی فرق دارد. ما تا کنون حدود 3 هزار قست یک دقیقه ای از مجموعه دیرین دیرین را ساخته و در اینستاگرام منتشر کرده ایم که با استقبال زیاد مخاطب روبرو شده است. عمده موضوع آن هم فرهنگ سازی در بخش های مختلف یا مسائل انتقادی و طنز اجتماعی بوده است. اما سریال دیرین دیرین که از فیلیمو منتشر می شود هر قسمتش 20 دقیقه است؛ بسیار خنده دار و سرگرم کننده است. هر قسمت داستانی متفاوت دارد و علاوه بر کاراکترهای قبلی چندین کاراکتر دیگر به آن اضافه شده است.

به گفته این تهیه کننده برای فصل اول سریال دیرین دیرین پنجاه قسمت در حال ساخت است که زمان انتشارش حدودا 6 ماه طول می کشد.

ابوالحسنی درباره علت انتخاب عبارت احمقانه ترین سریال تاریخ ایران به عنوان شعاری برای تبلیغ این سریال، توضیح داد: بحثی که در این کارها خیلی مطرح است بحث خلاقیت است. این مجموعه با خلاقیت زیادی شکل گرفته است. شاید این احمقانه ترین به نوعی خلاقانه ترین باشد. به دو دلیل این شعار را انتخاب کردیم: یکی به این خاطر که واقعا کار خلاقانه ای است و دلیل دیگر این بود که مخاطبان زیاد جدی اش نگیرند؛ تا حرفی زده می شود برداشت های مختلفی از آن می شود. ما می خواهیم بگوییم زیاد جدی نگیرید این آیتم ها احمقانه است، تا به نوعی برای خودمان هم مسئله ای ایجاد نشود. تا به امروز از این شعار و تبلیغات سریال استقبال خوبی شده است.

تهیه کننده انیمیشن دیرین دیرین در خاتمه گفت: برای این کار وقت زیادی گذاشته شده است و امیدواریم که مردم لذت ببرند. این اولین سریال انیمیشنی است که از پلتفرم هایی مثل فیلیمو منتشر می شود. ان شاءالله تجربه خوبی باشد و دیگر همکارارن هم به این عرصه وارد شوند و سریال های انیمیشنی بسازند.

سریال دیرین دیرین از 10 آبان ماه ـ شنبه و یکشنبه هر هفته ـ ساعت هشت صبح از فیلیمو منتشر می شود.

در ادامه تیزر این سریال را مشاهده کنید:

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 آذر 1399 بروزرسانی: 5 آذر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1302

به "دیرین دیرین را به صداوسیما بدهیم نابود می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیرین دیرین را به صداوسیما بدهیم نابود می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید