راز ماندگاری فال اوت: نیو وگاس در داستان آن نهفته است

به گزارش تور آسیایی ارزان، بازی فال اوت: نیو وگاس (Fallout: New Vegas) به طرز کم نظیری در صنعت بازی های ویدیویی دوام آورده و حتی در میان هواداران این سری، به عنوان یک اثر کلاسیک واقعی در ژانر نقش آفرینی، جایگاه ارزشمندی را بدست آورده است و عشق به آن هنوز هم در میم های خنده دار، فن آرت و بحث های ماندگار در خصوص اینکه کدام انتها بازی درست است، دیده می گردد. اگرچه بازی از بعضی جهات به طرز وحشتناکی پیر شده است و شخصیت ها به شدت قدیمی به نظر می رسند، با این حال این اثر همچنان به عنوان یکی از نقاط عطف سری فال اوت باقی می ماند.

راز ماندگاری فال اوت: نیو وگاس در داستان آن نهفته است

نیو وگاس با اکتشاف در زمین بایر موهاوی (Mojave) آغاز می شود و بعضی از گروه ها را نشان می دهد که برای کنترل این منطقه از آمریکای پساآخرالزمانی رقابت می نمایند. این بازی از پیشینه داستان دو بازی نقش آفرینی ایزومتریک اول سری ساخته شده است و به ساحل غربی باز می شود. جمهوری کالیفرنیای نو به عنوان کوششی دموکراتیک برای بازسازی آمریکای قدیمی، بیش از حد توسعه یافته است. در اینجا، در سد هوور، آن ها برای حفظ قلمروی خود کوشش می نمایند. لژیون سزار، ارتشی که از امپراتوری روم قدیم تقلید می نماید، در درگیری ایدئولوژی ها با NCR یا همان جمهوری کالیفرنیای نو روبرو شده است. نیو وگاس، شهر درخشان و پیشرفته ای که به وسیله مستر هاوس مرموز اداره می شود، با برج های نئونی اش بر خط افق تسلط دارد.

متاسفانه آواتار بازی باید برای مقابله با همه این نیرو ها کوشش کند. بازی به شکلی مجذوب کننده آغاز می شود و در واقع شما در خانه یک پزشک محلی خوش اخلاق از خواب بیدار می شوید و به طور معجزه آسایی از گلوله به سر و ر ها شدن در یک قبر کم عمق جان سالم به در برده اید. شما مسائل را در شهر کوچک Goodsprings حل می کنید و سپس سفر خود را به سمت موهاوی آغاز می کنید. سوال بزرگ در ابتدا این است که چه کسی و چرا به شما شلیک نموده است. این شما را به عنوان یک پیک در مسیر خود قرار داده که سعی می نماید دشمن خود را پیدا نموده و بسته را نیز تحویل دهد.

نیو وگاس روی استخوان های فال اوت 3 ساخته شده است و این مورد در گیم پلی نیز مشهود است. با این حال بازی با داستان فوق العاده اش شناخته می شود. لازم به ذکر است که آواتار چهار مسیر برای انتخاب دارد که شامل پیوستن به NCR، اتحاد با مستر هاوس، نام نویسی در لژیون سزار یا پیشروی به صورت مستقل می شود. از این نظر بازی ساختاری مشابه با فال اوت 4 دارد.

هرچند سوالات مطرح شده در نیو وگاس برای بازیکن بسیار جالب تر است. در ابتدا، NCR به نظر می رسد که جناح پیش فرض افراد خوب باشد. اما یکی از همراهان، کاس، آشکارا نسبت به این نظام تردید دارد. از طرفی معاشرت با بون، یک تک تیرانداز که در دهان یک برج غول پیکر با او دیدار می کنیم، همه چیز را پیچیده تر می نماید زیرا او آسیب های وارد شده در زمان همکاری خود با NCR را در میان می گذارد.

هر همراهی در این بازی نظرات جالبی ارائه می دهد. نیو وگاس انبوهی از ایده های بسیار جالب دارد و از کار با آن ها خجالت نمی کشد. لیلی بوون یک فرد جهش یافته غول پیکر است که کلاه آفتابی بزرگی بر سر دارد. رائول یک تفنگچی است که به عنوان مکانیک برای یک دولت متخاصم از جهش یافته ها به خدمت گرفته شده است. آرکید گانون یک پزشک و دانشمند است که اگر مقدار هوش 3 یا کمتر داشته باشید، به طور اتوماتیک به گروه شما می پیوندد، زیرا احساس می نماید که کسی باید از شما مراقبت کند.

در این میان NCR ممکن است پیچیده باشد، اما لژیون سزار یک تهدید جدی یا فرصت، بسته به تصمیمات شما برای ساکنان موهاوی است. بازیکن به وسیله نیپتون به جناح معرفی می شود که در واقع شهری است که محکوم به یک مراسم وحشتناک به نام لاتاری است. برخورد اولیه با مردی آغاز می شود که به سمت شما می دود، به طرز عجیبی می خندد و فریاد می زند که او برنده شده است. شما به سرعت متوجه می شوید که شادی او عجیب است و اتفاق واقعا وحشتناکی در نیپتون اتفاق افتاده است.

مستر هاوس مسیر سومی را ارائه می دهد، اما اگر در اطراف استریپ حرکت کنید، نمی توانید از این واقعیت که تعداد قابل توجهی از جوامع فقیر در سایه آن به وجود آمده اند، چشم پوشی کنید. به طور کلی هر کدام از این دسته ها شخصیت های جالبی دارند. سزار قطعا آدم بدی است اما ارزش دارد که با او درباره فلسفه صحبت کنید و درباره لژیون و نوع تمدنی که آن ها ایجاد خواهند کرد را بیشتر درک کنید.

این ها همه عناصری هستند که باعث شده اند تا نیو وگاس خاص شود. بازی های نقش آفرینی دنیا باز مشابه پس از عرضه به سرعت از بحث ها محو شده اند و جالب است بدانید که حتی یک نقش آفرینی بزرگ مانند استارفیلد نیز دیگر در میان صحبت های بازیکنان دیده نمی شود. با این حال هواداران فال اوت: نیو وگانس هنوز هم میم می سازند، درباره انتها بازی بحث می نمایند و نکات بیلدهای خود را به اشتراک می گذارند.

منبع: Polygon

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 27 فروردین 1403 بروزرسانی: 27 فروردین 1403 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 4963

به "راز ماندگاری فال اوت: نیو وگاس در داستان آن نهفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راز ماندگاری فال اوت: نیو وگاس در داستان آن نهفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید