روسیه: آمریکا مشغول راهزنی بین المللی و غارت نفت سوریه است

به گزارش تور آسیایی ارزان، سخنگوی وزارت دفاع روسیه تأکید کرد، کوشش آمریکا برای حفظ کنترل بر میادین نفتی در شرق سوریه برای ادامه استخراج نفت و کسب درآمد چندین میلیاردی از آنهاست که نمی توان نامی جز راهزنی دولتی و بین المللی بر این اقدام گذاشت.

روسیه: آمریکا مشغول راهزنی بین المللی و غارت نفت سوریه است

به گزارش گروه بین الملل تور آسیایی ارزان به نقل از خبرگزاری نووستی، ایگور کوناشینکوف سخنگوی رسمی وزارت دفاع روسیه امروز، شنبه گفت که آمریکا با ادامه کنترل نظامیان این کشور بر میادین نفتی در مناطق شرق سوریه ، به جای اینکه با تروریست ها بجنگد، در واقع مشغول راهزنی دولتی و بین المللی در این کشور است.

وی گفت: آنچه آمریکا در حال حاضر به آن می پردازد، تصرف و کنترل منابع نفتی در مناطق شرق سوریه است که اگر بخواهیم به زبان ساده بگوییم، یک راهزنی بین المللی و دولتی است. این اقدامات با آرمان ها و شعارهای واشنگتن درباره مبارزه با تروریسم بسیار فاصله دارد.

کوناشینکوف تاکید نمود، چه بر اساس حقوق بین الملل و چه مطابق با قوانین خود آمریکا، اقدام نظامیان آمریکایی برای حفاظت و دفاع از منابع انرژی سوریه در برابر دولت و مردم خود این کشور مشروعیت ندارد. تمامی منابع انرژی در سوریه که تحت کنترل تروریست های داعشی بوده یا اکنون تحت کنترل نظامیان آمریکایی واقع شده است، متعلق به جمهوری عربی سوریه است.

این مقام نظامی روس یادآور شد که استخراج غیرقانونی نفت سوریه با استفاده از تجهیزاتی انجام می شوند که با دور زدن تحریم های خود آمریکا و توسط شرکت های بزرگ غربی تحقق می یابد .

سخنگوی وزارت دفاع روسیه همچنین گفت که ساختارهای دولتی آمریکا ماهانه بیش از 30 میلیون دلار از استخراج نفت در سوریه درآمد دارند. وی شرح داد: با توجه به اینکه ارزش هر بشکه نفت قاچاق شده از سوریه 38 دلار آمریکا است، سازمان های دولتی آمریکایی ماهانه از این تجارت خصوصی، بیش از 30 میلیون دلار درآمد دارند. طبیعی است برای چنین جریان مستمر بدون کنترل و بدون اقتصادیات دولتی جریان اقتصادی رهبران پنتاگون و لنگلی حاضر هستند تا ابد از تاسیسات نفتی در سوریه استفاده نمایند.

مارک اسپر، رئیس پنتاگون روز آدینه گفت که ایالات متحده میخواهد طی ماههای آینده اقداماتی را برای تقویت مواضع خود در استان دیرالزور سوریه انجام دهد تا تروریست ها به میادین نفتی سوریه در این مناطق دست پیدا ننمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 498

به "روسیه: آمریکا مشغول راهزنی بین المللی و غارت نفت سوریه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: آمریکا مشغول راهزنی بین المللی و غارت نفت سوریه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید