رونق اقتصاد جهانی در دست گردشگران

به گزارش تور آسیایی ارزان، ایسنا/ این خبر پیرامون رونق اقتصاد جهانی در دست گردشگران برای شما مخاطبان گرامی نوشته شده است.

رونق اقتصاد جهانی در دست گردشگران

به نقل از بلومبرگ، تأثیر مالی جهانی صنعت سفر همچنان در حال افزایش است و انتظار می رود امسال به رکورد 11.1 تریلیون دلار برسد و از بالاترین رقم قبلی خود یعنی 10 تریلیون دلار در سال 2019 فراتر رود.

پیش بینی می گردد در یک دهه دیگر گردشگری به صنعت 16 تریلیون دلاری تبدیل گردد که در آن موقع 11.4 درصد از فراوری ناخالص داخلی جهانی را تشکیل می دهد.

امروزه از هر 10 نفر یک نفر در مشاغل مرتبط با گردشگری مشغول به کار است و تا سال 2034، به حدود 12.2 درصد از مشاغل جهانی که در این بخش نقش دارند، افزایش خواهد یافت.

همه اینها بخشی از تحقیقات تأثیر مالی جهانی 2024 است که شورای جهانی سفر و گردشگری (WTTC) منتشر کرد.

بازگشت رکورد سفر در سال 2023 بدون یاری زیادی از بازارهای چین و آمریکا انجام شد و همچنان ورودی های بین المللی به طور قابل توجهی از سطوح قبل از همه گیری عقب بودند. احتمال اینکه این بازارها به زودی بهبود یابند، همان چیزی است که پتانسیل رکوردشکنی در امسال را ایجاد می نماید.

این واقعیت قابل توجه است که همچنان هزینه بیشتری برای سفرهای داخلی در مقایسه با سفرهای خارجی خرج می گردد و امسال، رکورد 5.4 تریلیون دلار آمریکا را به خود اختصاص خواهد داد که 10 درصد نسبت به سال 2019 افزایش یافته است.

منبع: همگردی
انتشار: 19 فروردین 1403 بروزرسانی: 19 فروردین 1403 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 4789

به "رونق اقتصاد جهانی در دست گردشگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونق اقتصاد جهانی در دست گردشگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید