زورمان به روسیه و ایتالیا نمی رسید، پارتی بازی و رانت در کار نبود

به گزارش تور آسیایی ارزان، محمد وکیلی در مصاحبه با خبرنگاران درباره نتیجه تیمش در مسابقات قهرمانی دنیا گفت: مسابقات نوجوانان در هر دوره متفاوت تر از دوره گذشته برگزار می گردد. یک زمان ممکن است تیم خوبی در اختیار داشته باشیم اما رقبا بهتر باشند. تیم جدیدی در اختیار داشتیم. ممکن است این تیم سال آینده قهرمان گردد و یا به جمع 4 تیم صعود نکند. این اتفاقات در رده نوجوانان طبیعی است اما من به همراه کادر فنی و فدراسیون تمام کوشش خود را کردیم تا بهترین اتفاق رقم بخورد. شاید ما تنها مقابل تیم چک نباید نتیجه را واگذار می کردیم ولی در مقابل روسیه و ایتالیا، زورمان نمی رسید و آنها از ما بهتر بودند.

زورمان به روسیه و ایتالیا نمی رسید، پارتی بازی و رانت در کار نبود

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

* خروجی باید مهم تر از نتیجه باشد

سرمربی تیم والیبال نوجوانان در ادامه گفت: مسابقات در رده نوجوانان غیرقابل پیش بینی است و مهم این است که ما از این مسابقات چه خروجی ای برای والیبال کشور داشته باشیم. باید به این نکته توجه بیشتری کنیم که مهمتر از نتیجه، تربیت بازیکنانی است که در آینده به درد والیبال ایران بخورند. در دوره قبلی مسابقات، ما بازیکنانی مانند اسفندیار، یلی، کریمی، شریفی، توخته و حضرت پور را به تیم ملی تحویل دادیم. این نکته بسیار حائز اهمیت می باشد.

* بازیکنانی که به تیم بزرگسال تزریق می شوند مهم هستند

وی تأکید کرد: بردیا سعادت بازیکن بسیار فوق العاده ای است که او به همراه سرلک در صورت راهیابی تیم جزو سه تیم برتر می توانستند عنوان های انفرادی را کسب نمایند. این بازیکنان خروجی ای هستند که نمی توان آنها را کتمان کرد. بازیکنانی که قبلاً کسی آنها را نمی شناخت. اگر ما بتوانیم هر سال دو، سه بازیکن به والیبال ایران معرفی کنیم نشان می دهد روند خوبی را در پیش گرفته ایم. برای آینده والیبال نگران هستیم. من سه دوره سرمربی تیم نوجوانان بودم که دو دوره عنوان کسب کردم و در این دوره نیز به مقام پنجمی رسیدم. حدود 12 بازیکن به تیم بزرگسال و جوانان تزریق کردم و اینها همه دستاورد است. از نظر نتیجه تیمی مانند ایتالیا و روسیه از ما بهتر بودند و تیم های خوبی مانند کوبا و برزیل نیز حذف شدند و حتی جزو 4 تیم قرار نگرفتند. به هر حال قرعه کشی نیز تأثیرگذار است.

* نتیجه گرا هستیم

وی ادامه داد: سال گذشته تیم ملی عنوان قهرمانی را کسب کرد و در زمان بازگشت به فرودگاه با استقبال پرشور روبرو شد. همان زمان تیم جوانان عنوان پنجم دنیا را کسب کرد. سال جاری نتیجه برعکس شد و بازیکنانی که عنوان قهرمانی دنیا در رده نوجوانان را کسب کردند، در رده جوانان پیروز شدند قهرمان دنیا شوند. تیم امروز به ایران بازگشت و هیچ استقبال خوبی از آنها نشد. به هرحال اینها بازیکنان 18 ساله هستند که این برخوردها می تواند باعث سرخوردگی گردد. این رفتارها نشان می دهد که کشوری نتیجه گرا هستیم. همانطور که تیم بزرگسالان نیز پس از کسب پنجمی در لیگ ملت ها با استقبال خوبی روبرو نشد.

* بازیکنان باید مهم باشند

او در ادامه توضیح داد: در سایر کشورها اینگونه نیست. اگر در زمان قهرمانی تیم n نفر به استقبال تیم می روند در زمان ناکامی دو برابر آنها به استقبال می روند چرا که می خواهند به آنها نشان دهند که چیزی که برایشان مهم است، خود بازیکنان و تیم است و نه مدالی که به دست آورده اند.

* حق برگشت نداشتیم؟!

یکی از انتقاداتی که به شما وارد بود، اضافه کردن یک پاسور در روز قبل از مسابقات بود، نظر شما چیست؟ وکیلی در پاسخ به این سئوال گفت: حدود 5 ماه بعضی بازیکنان را در اختیار نداشتم چرا که آنها در اردوی جوانان بودند. بردیا یک ماه مانده به تیم ملحق شد و آن را نداشتیم. راجع به پاسور نیز دو انتخاب پیش رو داشتیم. به دلیل آینده نگری پاسوری که بلندتر بود و فکر می کردیم می تواند از پس کار بربیاید را انتخاب کردیم اما پس از مدتی متوجه شدیم که او نمی تواند از نظر روحی خود را با شرایطی همچون مسابقات دنیای وفق دهد. باید در آن موقع چه کاری انجام می دادیم. یعنی حق برگشت نداشتیم!؟ خیلی از تیم ها بودند که با 14 نفر در مسابقات حاضر شدند تا سپس به ترکیب 12 نفره برسند. ما نیز می توانستیم با 14 نفر اعزام شویم، چه اشکالی داشت که ما پس از اینکه متوجه شدیم پاسور دیگر را به تیم اضافه کردیم؟

* کارمان غیر حرفه ای نبود

وی اضافه کرد: این نقد را قبول ندارم که ترکیب را نمی شناختم. پاسوری هم که به تیم معرفی گردید در بازی مقابل کوبا عملکرد بسیار فوق العاده ای داشت که باعث پیروزی تیم شد و اگر ما آن بازی را واگذار می کردیم در جمع 8 تیم قرار نمی گرفتیم. کار ما دور از رفتار حرفه ای نبود. چه بسا که بسیاری از تیم ها بازیکن خود را به دلیل یک کار انضباطی از تیم خارج می نمایند. اتفاقات این چنینی زیاد پیش می آید.

* پارتی بازی و رانتی در کار نبود

سرمربی تیم والیبال نوجوانان درباره تأثیر خط خوردن پسرش از کادر نیز گفت: ما می توانستیم با دو آنالیزور در مسابقات شرکت کنیم اما با همان یک نفر نیز کارها را انجام دادیم. عدم حضور پسرم تأثیری روی من نداشت. کسانی که حاشیه درست می نمایند خوب می دانند که چه کاری انجام می دهند. به هر حال حسادت و این حساسیت ها در کشور ما وجود دارد. هیچ پارتی بازی و رانتی در کار نبوده است. پسرم بدون دریافت پول و با هدف حمایت از تیم ملی در اردوها در کنار ما بود و هیچ چشمداشتی نداشت.

* نقد باید از زبان کسانی باشد که رزومه دارند

محمد وکیلی در انتها اظهار داشت: نقد را می پذیرم اما نقد باید از زبان کسی باشد که رزومه ای در والیبال داشته باشد که بتواند از آن نقد استفاده کند اما فردی که خارج از ایران است و کاری برای والیبال ایران انجام نداده و فقط برای مطرح کردن خود، صحبت می نماید، نقد هایش هیچ ارزشی ندارد. نقدی که از سوی رسانه و دلسوزان مطرح می گردد، قابل قبول است. به هر حال انسان ممکن است اشتباه کند اما اینکه کسی حتی یک تیم آموزشگاهی ندارد چطور می تواند تیم ملی را مورد نقد قرار دهد؟

به گزارش تور آسیایی ارزان، تیم والیبال نوجوانان مدافع عنوان قهرمانی پس از کسب عنوان پنجمی رقابت های قهرمانی دنیا امروز به ایران بازگشت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 شهریور 1398 بروزرسانی: 16 شهریور 1398 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 221

به "زورمان به روسیه و ایتالیا نمی رسید، پارتی بازی و رانت در کار نبود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زورمان به روسیه و ایتالیا نمی رسید، پارتی بازی و رانت در کار نبود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید