شمشیربازان برای اعزام به المپیک توکیو نونوار می شوند

به گزارش تور آسیایی ارزان، فضل الله باقرزاده در تبادل نظر با خبرنگاران با اشاره به پیگیری تمرینات تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر از شنبه پیش رو گفت: اردوهای تیم ملی کماکان در سالن آموزشگاه ملی المپیک که مجهز به تجهیزات استاندارد و به روز شمشیربازی است، پیگیری می گردد. از این حیث ملی پوشان اسلحه سابر مسئله ای بابت تجهیزات و در اختیار داشتن کامل آنها ندارند.

شمشیربازان برای اعزام به المپیک توکیو نونوار می شوند

وی با تأکید بر اینکه تمام احتیاجهای لازم برای آماده سازی هر چه بهتر ملی پوشان اسلحه سابر مهیا می گردد، ادامه داد: علاوه بر پیمان فخری که راهنمایی تیم را برعهده دارد، امین قربانی به عنوان یاری مربی در کنار وی است. در هر مرحله از تمرینات یک بدنساز، ملی پوشان را در امر بدنسازی همراهی می نماید. ضمن اینکه از استفاده از روان شناس به منظور بهبود شرایط روحی اردونشینان هم غافل نیستیم.

رئیس فدراسیون شمشیربازی در خصوص تجهیزات مصرفی ملی پوشان این رشته در اسلحه سابر با یادآوری اینکه طی دو سه سال گذشته، اسپانسر تیم ملی تأمین کننده آنها بوده است، اعلام نمود: تیم ملی اسلحه سابر ایران جزو سرشناس ترین تیم ها در جهان به حساب می آید و به همین دلیل بابت جذب اسپانسر و بهره مندی از یاری های آن مسئله ای نداشت. در سال های گذشته به وسیله بهترین اسپانسرهای جهان، بهترین و باکیفیت ترین تجهیزات در اختیار ملی پوشان قرار گرفته است.

باقرزاده در پاسخ به این پرسش که تجهیزات مصرفی شمشیربازان اسلحه سابر برای حضور در المپیک به روز رسانی می گردد و یا به کل تغییر خواهد داشت؟ گفت: قطعاً برای المپیک تجهیزات مورد احتیاج ملی پوشان اعزامی نو می گردد. این تجهیزات در برگیرنده اقلام زیادی است که ماسک، وست سه تیکه، وست الکترونیک، تیغه و … را شامل می گردد. در نظر داریم تمام این تجهیزات ملی پوشان را پیش از المپیک عوض کنیم تا آنها نونوار راهی توکیو شوند.

وی همچنین در خصوص ترکیب تیم اعزامی به المپیک توکیو توضیح داد: به واسطه کسب سهمیه تیمی، با ترکیبی چهار نفره در بازی های توکیو شرکت خواهیم داشت. در رابطه با ترکیب اعزامی و انتخاب نفرات هیچ دخالتی در تصمیم کادر فنی ندارم. پیمان فخری به عنوان سرمربی در این زمینه تصمیم گیرنده نهایی است.

باقرزاده یادآور شد: سهمیه تیمی شمشیربازی اسلحه سابر توسط مجتبی عابدینی، علی پاکدامن، محمد رهبری و محمد فتوحی و از حضور در مسابقات مختلف گزینشی المپیک به دست آمد. اما اینکه همین ترکیب عیناً به توکیو اعزام گردد و یا دستخوش تغییراتی گردد کاملاً به نظر سرمربی تیم بستگی دارد.

رئیس فدراسیون شمشیربازی همچنین در رابطه با شرایط آسیب دیدگی مجتبی عابدینی گفت: به نظر می رسد فرایند بهبودی به خوبی در حال طی شدن است. مجتبی در اردوی قبل حضور داشت و تمرینات خوبی را هم برگزار کرد. به امید خدا برای دور جدید تمرینات هم حضور خواهد داشت. امیدواریم در فرایند برگزاری های اردو مسئله ای گریبانگیر او نگردد تا بتواند مراحل آماده سازی را بدون وقفه دنبال کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 بهمن 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1457

به "شمشیربازان برای اعزام به المپیک توکیو نونوار می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمشیربازان برای اعزام به المپیک توکیو نونوار می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید