مهدوی نیا: قایقرانان شانس کسب مدال به مجارستان می فرایند

به گزارش تور آسیایی ارزان، سرمربی تیم ملی قایقرانی معلولان گفت: تنها قایقرانانی به مسابقات قهرمانی دنیا مجارستان اعزام می شوند که شانس کسب مدال داشته باشند.

مهدوی نیا: قایقرانان شانس کسب مدال به مجارستان می فرایند

مسعود مهدوی نیا در گفت و گو با خبرنگاران، با اشاره به اعزام قایقرانان معلول به مسابقات قهرمانی دنیا مجارستان در اردیبهشت ماه اظهار کرد: این مسابقات آخرین مرحله کسب سهمیه پارالمپیک است که 18 اردیبهشت در مجارستان برگزار می گردد، در این تورنمنت شهلا بهروزی راد برای مشخص لاین جهت شرکت در پارالمپیک توکیو و سایر قایقرانان برای کسب سهمیه شرکت خواهند کرد.

وی گفت: با توجه به سیاست کمیته ملی پارالمپیک مبنی بر اعزام تنها مدال آوران به توکیو، قرار است با همکاری کمیته فنی فدراسیون قایقرانی از 6 ورزشکار حاضر در اردوی آمادگی تست های فنی و آمادگی بدنی به صورت انفرادی در مسافت 200 متر گرفته گردد، ورزشکارانی که در تست های ارزیابی بهترین عملکرد را داشته باشند به مجارستان اعزام می شوند.

مهدوی نیا اظهار کرد: یکی از شروط اصلی اعزام قایقرانان به مسابقات قهرمانی دنیا مجارستان، کسب مدال دنیای است، بنابراین قایقرانانی برای کسب سهمیه به مجارستان می فرایند که در تست های ارزیابی شانس کسب مدال داشته باشند.

وی از شهلا بهروزی راد، سارا عبدالملکی، بهنوش بهروان، اسلام جاهد، مسعود قیصری و امین آغنده نفرات حاضر در اردوی آمادگی نام برد و اضافه نمود: این اردو از اسفند سال گذشته در دریاچه آزادی برپا بوده و تا 15 فروردین ادامه داشت. بعد از این تاریخ نیز دوباره اردوی قایقرانان تا زمان اعزام به مسابقات قهرمانی دنیا در مجارستان ادامه دارد.

سرمربی تیم ملی پاراقایقرانی در ادامه با اشاره به برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی ایران، توضیح داد: بعد از بازیهای پارالمپیک توکیو، مسابقات پارا قایقرانی قهرمانی آسیا مهرماه به میزبانی ایران برگزار خواهد شد که ما سعی داریم افراد حاضر در اردو را هم برای مسابقات کسب سهمیه و هم برای قهرمانی آسیا آماده کنیم.

وی در انتها در مورد شرایط نادر عیوضی برای حضور در تیم ملی پاراقایقرانی گفت: وی به دلیل آسیب دیدگی امکان حضور در تیم ملی را نداشت، البته بعد از انتها تست های ارزیابی از ورزشکاران حاضر در اردو، هر فردی که شایستگی حضور در تیم ملی را داشته باشد با هماهنگی فدراسیون قایقرانی باید مورد ارزیابی قرار بگیرد تا امکان دعوت به اردوی تیم ملی را داشته باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1400 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1612

به "مهدوی نیا: قایقرانان شانس کسب مدال به مجارستان می فرایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهدوی نیا: قایقرانان شانس کسب مدال به مجارستان می فرایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید