شناسایی نقاط حادثه خیز در جاده ها با نرم افزاری بومی

به گزارش تور آسیایی ارزان، نرم افزار آسیب شناسی جاده ها و محورها، مبتنی بر اقلیم ایران طراحی شد و به یاری ایمن سازی مسیرهای مواصلاتی آمد.

شناسایی نقاط حادثه خیز در جاده ها با نرم افزاری بومی

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سیامک احمدی مدیرعامل شرکت ارکان پدید آب با اشاره به هوشمندی نرم افزار طراحی شده برای ارتقای ایمنی جاده ها، شرح داد: تبدیل شدن خودرو به جزئی جدایی ناپذیر از زندگی مردمان امروز و احتیاج به توسعه شبکه راه ها در تمامی دنیا باعث بروز شرایط و ریسک های بالقوه بسیاری در زندگی افراد شده است. عدم توجه به ایمنی و سلامت در جاده ها در بسیاری از کشورها منجر به جرح و فوت تعداد زیادی از افراد می گردد.

تشخیص نقاط حادثه خیز جاده

به همین دلیل، ایمن سازی جاده ها در دستور کار نهاده شد و نرم افزاری طراحی شد که می تواند نقاط حادثه خیز هر محور را شناسایی کند و نحوه ترمیم نقطه حادثه خیز را به کاربر نشان دهد.

نرم افزار ایمنی راه ها، از ابزارهایی برای تحلیل و ارزیابی ایمنی عملکردی تحت تاثیرات طراحی هندسی بر روی راه ها تشکیل شده است و در واقع نوعی ابزار یاریی برای تصمیم گیری طراحان جهت طراحی بهتر خواهد بود.

نرم افزار ایمنی راه با امکان پیش بینی تصادفات برآوردهایی را از عملکرد ایمنی و عملکردی طراحی بزرگراه و یا راه مورد نظر را فراهم می نماید و بدینوسیله می توان قبل از اجرا راه در خصوص مقدار تصادفات و محل های نقاط حادثه خیز آنالیز های لازم را انجام داد.

نرم افزار ایمن سازی محورهای مواصلاتی این قابلیت را دارد تا به ارگان های مربوطه اطلاعاتی ارائه دهد که خودورهای امدادی و اورژانس در کدام قسمت محور نهاده شده و چگونه می توان یک جاده را ایمن تر کرد.

نرم افزار ایمن سازی، نمونه خارجی ندارد و از سوی دستگاه های مرتبط با راه کشور نیز مورد تایید نهاده شده و در صورتی که منابع اقتصادی تامین گردد می توان آن را در تمامی محورهای کشور به اجرا درآورد.

ایجاد 10 فرصت شغلی

این مدیر حوزه دانش بنیان با اشاره به این که 10 فرصت شغلی بواسطه طراحی نرم افزار ایمن سازی جاده ها ایجاد شده است، گفت: در صورتی که نرم افزار ایمن سازی جاده ها در کشور عملیاتی گردد می توان موقعیت های شغلی بیشتری نیز ایجاد کرد و یاری کرد تا سوانح و حوادث در جاده های کشور به کم ترین مقدار ممکن برسد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 29 فروردین 1401 بروزرسانی: 29 فروردین 1401 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 2036

به "شناسایی نقاط حادثه خیز در جاده ها با نرم افزاری بومی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی نقاط حادثه خیز در جاده ها با نرم افزاری بومی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید