عقب ماندگی کشور از اهداف سند هوافضا، ضرورت ارائه دروس مدیریتی در دانشکده های فنی

به گزارش تور آسیایی ارزان، رییس انجمن هوافضا با انتقاد از عقب ماندگی کشور از اهداف مشخص شده در سند توسعه هوافضا کشور گفت: این امر به دلیل در اولویت نبودن این حوزه است.

عقب ماندگی کشور از اهداف سند هوافضا، ضرورت ارائه دروس مدیریتی در دانشکده های فنی

به گزارش تور آسیایی ارزان، دکتر محمد همایون صدر امروز در هجدهمین کنفرانس ملی انجمن هوافضای ایران که در دانشگاه امیرکبیر برگزار گردید، با اشاره به شرایط توسعه فناوری های هوایی و فضایی در کشور، اضافه کرد: در حال حاضر شاهدیم که اعتبارات این حوزه به سازمانی اعطا، ماموریت ها به سازمان دیگری واگذار و اختیارات به سازمان دیگری داده می گردد، در حالی که اگر این نهادها در کنار یکدیگر قرار گیرند، دستاوردهای بهتری به بار خواهد نشست.

وی ادامه داد: اگر امید داشته باشیم که تا سال 1404 جلسه شورای عالی فضایی برگزار گردد و اهداف اجرایی سند هوافضای کشور پایش گردد، متوجه می شویم که چه میزان از اهداف مشخص شده در این حوزه دور افتاده ایم.

صدر، این عقب ماندگی از اهداف را نه به خاطر تحریم ها و کمبود اعتبارات، بلکه به دلیل در اولویت نبودن این اهداف دانست.

دکتر علیرضا جهانگیریان، دبیر این کنفرانس نیز با بیان اینکه پس از اعلام فراخوان برگزاری این کنفرانش از سوی دبیرخانه، تعداد 300مقاله کامل دریافت شد، گفت: پس از انجام داوری از این تعداد 145 مقاله برای ارائه شفاهی و 97 مقاله برای ارائه پوستر انتخاب شد.

وی با اشاره به پذیرش 145 مقاله از میان مقالات ارسال شده به دبیرخانه همایش، اعلام نمود: از بین مقالات ارسال شده، 58 مقاله در حوزه ایرودینامیک، 42 مقاله در حوزه پیشرانش، 47 مقاله در حوزه دینامیک پرواز و کنترل، 59 مقاله در حوزه سازه های هوا، 28 مقاله در حوزه فناوری فضایی و 8 مقاله در حوزه مدیریت هوافضا بوده است.

جهانگیریان با انتقاد نسبت به تعداد کم مقالات در زمینه مدیریت فناوری های فضایی، خاطر نشان کرد: در ماه های اخیر شاهد اتفاقات ناگوار بودیم که دلیل آن عوامل سیستمی و علوم نرم بوده است و به نظر می رسد که وقت آن رسیده است که در دانشگاه ها در کنار دروس فنی، دروس مدیریتی و سیستمی به ویژه برای دانشجویان هوافضا ارائه گردد تا در آینده این افراد بتوانند با نگاه جامع تری در این حوزه فعال شوند.

عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر از حضور 25 شرکت دانش بنیان فعال در حوزه هوافضا در این کنفرانس اطلاع داد و یادآور شد: برگزاری نمایشگاهی از دستاوردهای شرکت های فعال، سه میزگرد و 20 کارگاه آموزشی از جمله برنامه های این کنفرانس است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 فروردین 1399 بروزرسانی: 3 فروردین 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 755

به "عقب ماندگی کشور از اهداف سند هوافضا، ضرورت ارائه دروس مدیریتی در دانشکده های فنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عقب ماندگی کشور از اهداف سند هوافضا، ضرورت ارائه دروس مدیریتی در دانشکده های فنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید