عواملی که باید بدانید که بر عمر باتری یو پی اس تاثیر می گذارد

به گزارش تور آسیایی ارزان، سیستم منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) برق پشتیبان را برای برنامه ها و تجهیزات فراهم می نماید. اگر منبع اصلی برق به علت آب و هوا، نوسانات نوسانات برق، بلایای طبیعی یا مسائل دیگر قطع گردد، UPS برق را برای مدت زمانی از بسته باتری خود تامین می نماید.

عواملی که باید بدانید که بر عمر باتری یو پی اس تاثیر می گذارد

منبع تغذیه اضطراری تاریخچه جالبی دارد که اولین معرفی آن به سال 1934 میلادی باز می گردد.

تجهیزات خاصی باید 24/7 در مرکز شما بر اساس زمان کار شما کار نمایند. سیستم منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) با همین هدف در منطقه ها مهم تجاری و امنیتی گنجانده می گردد. اگر UPS از کار بیفتد، تجهیزات تاسیسات شما ممکن است در مواقع بحرانی برق را از دست بدهند. این عامل می تواند عملیات را مختل کند، باعث از بین رفتن داده ها گردد و منجر به از دست رفتن سود در مراکز تجاری و اینترنتی، یا خطرات امنیتی در مراکز مهم گردد.

به طور خلاصه، یک سیستم UPS یک دستگاه الکتریکی است که در صورت از کار افتادن منبع برق ورودی یا برق اصلی، برق اضطراری را برای بار فراهم می نماید. کسب وکارها از سیستم های UPS برای محافظت از رایانه ها، مراکز داده و سایر تجهیزات الکتروتونیک خود در صورت قطع برق غیرقابل پیش بینی استفاده می نمایند.

با این حال، حتی اجزای موجود در خود سیستم UPS ممکن است از کار بیفتند. از انتها عمر مفید تا تجربه نقص، سیستم یو پی اس محتمل است در بدترین زمان ممکن بدون اینکه شما بدانید از کار بیفتد. با انجام تعمیر و نگهداری مداوم UPS، اطمینان حاصل می کنید که این ژنراتورهای صنعتی در طول سال در برترین عملکرد خود باقی می مانند.

اهمیت تعمیر و نگهداری یو پی اس

تعمیر و نگهداری UPS به شما این امکان را می دهد که یک تصویر فوری از شرایط سلامت فعلی سیستم های تجهیزات قدرت حیاتی خود دریافت کنید. شما می توانید عملکرد قطعات را آنالیز کنید و هر قطعه فرسوده را سریع تعمیر کنید.

بعلاوه می توانید هرگونه ناهنجاری را که می تواند بر عملکرد آینده تجهیزات تأثیر بگذارد مورد توجه داشته باشید و قطعات یدکی خاصی را از قبل سفارش دهید تا در صورت لزوم در دسترس باشند. ما به این کیت قطعات یدکی می گوییم.

هنگامی که تعمیر و نگهداری پیشگیرانه منظم را انجام می دهید، سیستم UPS شما طیف وسیعی از مزایای اضافی را ارائه می دهد. یک سیستم یو پی اس کارآمد علاوه بر کاهش زمان های خاموشی با روشن نگه داشتن ماشین ها در هنگام قطع برق، از تاثیر منفی نوسانات برق و نوسانات برق بر تجهیزات جلوگیری می نماید.

تست باتری برای تعمیر و نگهداری UPS

بدون شک جزء حیاتی سیستم UPS باتری آن است. هنگامی که قطعی یا افزایش برق وجود دارد، باتری یو پی اس برق تجهیزات تاسیسات را تامین می نماید.

با این حال، باتری ها ماندگاری دارند. شارژ بیش از حد، شارژ کم، دمای شدید، از دست دادن الکترولیت، تهویه نامناسب و عوامل دیگر ممکن است باعث از کار افتادن باتری در سیستم UPS گردد.

تست باتری به عنوان بخشی از وظیفه تعمیر و نگهداری UPS به شما امکان می دهد از شرایط سلامت سلول باتری (SoH) و شرایط شارژ (SoC) آگاه شوید. باتری باید بتواند بار تجهیزاتی که مستقیماً به سیستم UPS متصل است را مدیریت کند تا از خرابی فاجعه بار جلوگیری گردد.

آزمایش باتری معمولاً شامل آنالیز شرایط انتهاه ها، اتصالات، شارژهای شناور و مدارهای باز است. تیم سرویس بعلاوه تست امپدانس و قرائت ولتاژ را انجام می دهد. مهندسان بعلاوه محیط کار سیستم UPS و بعلاوه آنالیز آسیب خوردگی سیستم های بین سلولی و بین کابلی را ارزیابی می نمایند.

عوامل تاثیرگذار روی عمر باتری یو پی اس

باتری های یو پی اس می توانند راه حلی عالی برای احتیاجهای برق شما باشند. با این حال، اگر می خواهید مطمئن شوید که آن ها در برترین حالت و مناسب برای این کار کار می نمایند، چند نکته وجود دارد که باید در نظر بگیرید. چندین عامل که می تواند بر عمر باتری باتری های یو پی اس تاثیر بگذارد عبارتند از:

دمای محیط

اطمینان از اینکه دمای محیط 77 درجه فارنهایت یا 25 درجه سانتیگراد پایدار است برای اطمینان از عملکرد بهینه باتری UPS شما بسیار مهم است. فضاهای دارای تهویه مطبوع کمتر در حفظ این مشکل با مشکل روبرو می شوند، اما کارخانه های تولیدی و محل کار در منطقه های که مستعد آب و هوای گرم هستند باید این را در نظر داشته باشند.

ظرفیت نامی باتری که سازنده ارائه می نماید بر اساس دمای محیط است، بنابراین مهم است که بدانید اگر دمای کارکرد باتری شما به طور چشمگیری افزایش یا کاهش یابد، طول عمر و کارایی آن تأثیر منفی می گذارد.

به طور کلی، هر افزایش 15 درجه فارنهایت فراتر از دمای محیط 77 درجه فارنهایت، عمر باتری را به نصف کاهش می دهد. دمای سردتر در عوض منجر به کاهش زمان پشتیبان گیری باتری می گردد.

شیمی باتری (سن)

حتی با رعایت دقیق همه توصیه ها برای ذخیره سازی، نگهداری و استفاده مناسب، باتری یو پی اس شما در نهایت آغاز به کاهش عملکرد خواهد نمود. این به این علت است که ترکیب شیمیایی باتری با گذشت زمان آغاز به از بین رفتن می نماید.

بنابراین با بالا رفتن سن، توانایی باتری یو پی اس برای ذخیره و تامین انرژی به مقدار زمانی که نو بود باقی نمی ماند. حتی با شارژ مداوم و کامل، با افزایش سن، توان کمتری ارائه می نمایند و نمی توانند در فاصله زمانی بین شارژ دوام بیاورند. بنابراین، تمام باتری های یو پی اس دارای طول عمر طبیعی هستند و در نهایت احتیاج به تعویض آنها خواهند داشت.

چرخه شارژ و دشارژ

یک چرخه دشارژ زمانی آغاز می گردد که برق معمولی قطع گردد و به سمت باتری راهنمایی گردد. این چرخه زمانی کامل می گردد که باتری کاملاً شارژ گردد، پس از اینکه منبع تغذیه از برق باتری جدا شد - یا با بازگرداندن برق عادی یا به وسیله سوئیچ به یک ژنراتور.

با این حال، طول عمر باتری فقط تعداد زیادی چرخه را در بر می گیرد. اگر باتری یو پی اس شما مجبور به تخلیه گردد، عمر باتری کلی آن با هر نمونه خالی می گردد.

علاوه بر این، فرکانس و طول هر تخلیه بر مقدار عمر باتری باقی می ماند. اگر باتری بارها و بارها تخلیه گردد یا مجبور گردد برای مدتی قبل از اتمام چرخه تخلیه گردد، طول عمر آن را بیش از یک تخلیه گاه به گاه و سریع کاهش می دهد.

نگهداری

بعضی از باتری ها به عنوان بدون تعمیر و نگهداری شناخته می شوند، اما فریب این برچسب را نخورید. هر باتری احتیاج به نگهداری گهگاهی دارد. باتری های بدون تعمیر و نگهداری احتیاج به مداخلات دستی کمتری دارند تا در برترین حالت خود کار نمایند، زیرا احتیاجی به اضافه کردن آب ندارند، اما هنوز هم احتیاج به آنالیز دوره ای دارند.

ذخیره سازی و ماندگاری

نحوه ذخیره باتری بر کارایی آن تأثیر می گذارد. این به دمای محیط بستگی دارد، زیرا اگر باتری در منطقه ای با آب و هوای خیلی گرم یا سرد نگهداری گردد، طول عمر و عملکرد آن ایده آل نخواهد بود.

به همین ترتیب، بعلاوه مهم است که مکانی که باتری یو پی اس در آن نگهداری می گردد دارای تهویه مناسب باشد زیرا این باتری ها باید همواره در محیط خشک نگهداری شوند. علاوه بر این، حتی در شرایط بهینه، یک باتری فقط باید تقریباً شش ماه بدون استفاده نگهداری گردد.

چقدر می پسندید؟

منبع: اتاق
انتشار: 28 فروردین 1403 بروزرسانی: 28 فروردین 1403 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 4970

به "عواملی که باید بدانید که بر عمر باتری یو پی اس تاثیر می گذارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عواملی که باید بدانید که بر عمر باتری یو پی اس تاثیر می گذارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید