قیمت پیامک 4تومان افزایش یافت!

به گزارش تور آسیایی ارزان، براساس جداول بودجه کل کشور در سال 1403، قیمت هر پیامک 40 ریال افزایش می یابد.

قیمت پیامک 4تومان افزایش یافت!

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران و براساس گزارش رکنا، در جداول بودجه کل کشور در سال 1403 که اخیراً منتشر شده، منابع درآمدی بودجه از محل فناوری اطلاعات و ارتباطات مشخص شده است. براین اساس، درآمد حاصل از مالکیت دولت در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات، شامل حق امتیاز شبکه و جریمه عدم انجام تعهدات، مبلغ 20 هزار میلیارد تومان پیش بینی شده است.

درآمد حاصل از حق مالکیت دولت ناشی از مجوزهای صادرشده از سوی شورای عالی فضای مجازی نیز 500 میلیون تومان خواهد بود. از سوی دیگر، حق استفاده از فرکانس رادیویی حدود 220 میلیارد تومان درآمد نصیب دولت می کند و درآمد حاصل از شماره گذاری مخابراتی یا نامبرینگ نیز 100 میلیارد تومان محاسبه شده است.

براساس جداول قانون بودجه، دولت بابت حقوق ورودی واردات گوشی های موبایل ساخته شده خارجی با قیمت بالای 600 دلار، 2 هزار و 40 میلیارد تومان درآمد خواهد داشت. مورد دیگر درآمد حاصل از افزایش 40 ریالی قیمت هر پیامک است که 10 ریال آن براساس بند (ش) ماده 72 قانون جوانی جمعیت منظور شده و 800 میلیارد تومان درآمد ایجاد می کند.

براساس این بند، کاربر بسته های ارائه دهنده خدمات مخابراتی، علاوه بر قیمت هر پیامک، مبلغ ده (10) ریال از استفاده کننده خدمات مذکور دریافت و جزء منابع این قانون قرار گیرد.

قانون بودجه نشان می دهد که دولت درآمد حاصل فروش هولوگرام حامل های دیجیتال را 100 میلیون تومان و درآمد ناشی از خدمات تجارت الکترونیکی و صدور گواهی الکترونیکی را نیز 30 میلیارد تومان درنظر گرفته است.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 27 فروردین 1403 بروزرسانی: 27 فروردین 1403 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 4964

به "قیمت پیامک 4تومان افزایش یافت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت پیامک 4تومان افزایش یافت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید