مائده طهماسبی مطالعه ادبیات معاصر آلمان را در پویش کتابخوانی ملی پیشنهاد کرد

به گزارش تور آسیایی ارزان، تهران (پانا) - مائده طهماسبی بازیگر و مترجم در پویش کتابخوانی ملی با معرفی کتاب هایی از ادبیات معاصر آلمان گفت: ادبیات معاصر آلمان مفرح است و نگاه تازه ای از داستان و ادبیات آلمان را به مخاطب عرضه می کند.

مائده طهماسبی مطالعه ادبیات معاصر آلمان را در پویش کتابخوانی ملی پیشنهاد کرد

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، مائده طهماسبی بازیگر و مترجم در ادامه پویش کتابخوانی ملی که به همت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران انجام می شود گفت: به اعتقاد من هر یک از ما بنا بر شغلی که داریم کتاب هایی را انتخاب و مطالعه می کنیم، بنابراین شاید آن چنان که باید نتوان به دیگران پیشنهاد داد که چه کتاب هایی را خوانده و چه کتاب هایی را در اولویت مطالعه قرار دهند.

وی ادامه داد: از دوران مختلف سنی ژانرهای متعددی را مطالعه کردم و بر اساس هر دوره، سلیقه کتابخوانی من تغییر کرد و در حال حاضر به دلیل علاقه ام به زبان آلمانی و ترجمه هایی که از این زبان می کنم؛ علاقه ام به ادبیات معاصر آلمانی بیشتر شده است.

طهماسبی افزود: آثار خوبی از ادبیات کلاسیک آلمان در ایران ترجمه شده است و از فلاسفه آلمانی ترجمه های فارسی بی نظیری موجود است. همچنین از حدود چهل سال گذشته، طیف وسیعی از آثار نویسندگان آلمانی در حوزه های نمایشنامه نویسی و ادبیات وجود داشتند توسط مترجمان برجسته ای مانند محمود حسینی زاد و مریم مویدپور به زبان فارسی، ترجمه شده است.

این مترجم گفت: کتاب های کمونیست موماتر، نوشته میشائیل کلبرگ، روزی مثل امروز نوشته پیتر اشتام و وسوسه های غربت نوشته ایلیا ترویانف از جمله آثاری هستند که با مطالعه آنها می توان با دنیای ادبیات معاصر آلمان آشنا شد.

وی ادامه داد: سان ست نام کتاب دیگری با ترجمه مریم مویدپور است. این کتاب مربوط به دوران زندگی برتولت برشت است. در زمانی که در آمریکا تبعید بود، این دوران را بررسی کرده است که برشت با هم دوره های خود در حوزه ادبیات مراودات فرهنگی داشته است.

طهماسبی گفت: این کتاب و ادبیات آن از زاویه دید برشت است که چگونه تبعید را سپری کرده و چه کسانی به کشورشان برگشتند و چه کسانی نیز برنگشتند.

وی مطرح نمود: همچنین کتاب های صوتی بسیاری تولید شده است که با گوش دادن به این کتاب ها می توان از استرس روزمره فاصله گرفت.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 11 بهمن 1399 بروزرسانی: 11 بهمن 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1432

به "مائده طهماسبی مطالعه ادبیات معاصر آلمان را در پویش کتابخوانی ملی پیشنهاد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مائده طهماسبی مطالعه ادبیات معاصر آلمان را در پویش کتابخوانی ملی پیشنهاد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید