ادبیات

عزت الله فولادوند: عاشق ایرانم و این سرزمین را دوست دارم

عزت الله فولادوند، مترجم پیشکسوت فلسفه شمع کیک تولد 84 سالگی اش را به امید آرامش و صلح و دوستی برای ایرانیان فوت کرد و گفت: من عاشق ایران هستم و از ته دلم این سرزمین را دوست دارم.

29 بهمن 1398

شروع کار شبکه تاکسیرانان دوستدار کتاب شیراز

خبرنگاران/فارس به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری 30 دستگاه تاکسی در شیراز به شبکه دوستدار کتاب پیوسته و به کتابخانه سیار مجهز شدند.

1 بهمن 1398

شعر و متن های ادبی چگونه در جذب مخاطب پیروز می شوند؟

علوی نیا شاعر کشورمان از دلایل پیروز بودن برخی کتاب های ادبی در جذب مخاطب گفت.

19 آذر 1398

سهراب سپهری مولوی شعر نو

بااستاد قدمعلی سرّامی، استادادبیات فارسی، مترجم، شاعروپژوهشگربرجسته که روزگارجوانی اش دردوستی باشاعرانی مثل سهراب سپهری گذشته وعمری را در راه تألیف و تحقیق گذرانده است، به مناسبت سالروز تولدسهراب سپهری درباره شعراین چهره مؤثر گفت وگو نموده ایم....

22 آبان 1398

بهترین زمان سفر به اوتاوا، پایتخت زیبای کانادا

کانادا دومین کشور پهناور دنیا پس از روسیه است. برای اطلاع از بهترین زمان سفر به اوتاوا، پایتخت این کشور و شهر برتر در دنیا برای زندگی در این مقاله با ما بخوانید.

16 مهر 1398

در چین خودتان را برای دیدن این رفتارهای عجیب آماده کنید

عادات عجیب و غریب چینی هاطبیعتا هر کشور و جامعه ای دارای فرهنگ خاص خود بوده و مردم آن، عادات منحصر به فردی را دارند. به همین دلیل فهم دقیق و درست فرهنگ و آداب و رسوم مردم هر سرزمین بیگانه، پیش از سفر به آن کشور می تواند گردشگران را در کسب تجربه ای بهتر و...

15 مهر 1398

دفاع رومن پولانسکی از خود همزمان با نمایش فیلم جدیدش در ونیز

آی سینما: امروز در حالی جدیدترین فیلم رومن پولانسکی در جشنواره ونیز به نمایش درآمد که خود او غایب بود و در عوض بیانیه ای منتشر کرد و رسانه ها و متهم کنندگان را به شدت به باد انتقاد گرفت. انتخاب فیلم افسر و جاسوس پولانسکی در بخش مسابقه جشنواره ونیز با انتقاد...

11 شهریور 1398

رسول خادم و نامه ای جنجالی ، از سوریان و بنا تا اخلاق مداری و شفاف سازی

رسول خادم بعد از 9 ماه سکوت درباره استعفای خود و مسائل عجیب کشتی با انتشار یک نامه به شهردار تهران به رسانه برگشت. او با نامه ای عجیب درباره نامگذاری معابر شهر تهران به نام خالقان سروده ای ایران شد.

9 مرداد 1398

هنرمند خوشنویس اصفهانی درگذشت

سیدمحمد نکته دان، خوشنویس و مجموعه دار خط، روز گذشته (پنجم خردادماه) در سن 50 سالگی، به دلیل ایست قلبی، دار فانی را وداع گفت.

5 مرداد 1398

نخل طلایی کن برای نخستین بار به فیلمی از کره جنوبی رسید

مراسم پایانی جشنواره سینمایی کن 2019 شنبه شب 4 خرداد برگزار گردید و نخل طلا برای نخستین بار به فیلمی از کره جنوبی رسید.

4 مرداد 1398

خانه نیما یوشیج تا 10 خرداد به شهرداری تهران تحویل داده می گردد

خبرنگاران آنلاین:شهردار منطقه یک از تحویل خانه نیما یوشیج به شهرداری تهران تا 10 خردادماه اطلاع داد.

3 مرداد 1398

افتتاح نمایشگاه آثار نقاشی، مجسمه و پوستر هنرمند روس با مضمون شاهنامه در مشهد

با حضور مدیر کل میراث فرهنگی خراسان رضوی، معاون شهردار مشهد، اعضای شورای شهر مشهد و میهمانان داخلی و خارجی همایش بین المللی شاهنامه در گذرگاه جاده ابریشم نمایشگاه آثار نقاشی،مجسمه و پوسترهنرمند روس با مضمون شاهنامه افتتاح شد.

30 تیر 1398

مجلس در کنار دولت می ایستد که بتواند بر مسائل مالی فائق آید

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز مجاهدت در عرصه علمی، یاری به حل مسائل مالی است و کوشش ما درون دانشگاه ها می تواند برای حل مسائل کشور یاری کند.

23 تیر 1398