مرحله چهارم درج قیمت کالا؛ هفته پایانی بهمن ماه

به گزارش تور آسیایی ارزان، خبرگزاری خبرنگاران-معاون وزیر صمت گفت: در راستای جریان شفاف اطلاعات و در حوزه درج قیمت تولیدکننده روی کالا، فاز سه هم عملیاتی شد و فاز چهار، 23 یا 24 بهمن، اجرایی می گردد.

مرحله چهارم درج قیمت کالا؛ هفته پایانی بهمن ماه

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران،آقای محمدمهدی برادران در نشست تکریم و معارفه مدیرکل دفتر صنایع غذا و داروی معاونت صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت که با حضور نمایندگان بخش خصوصی فعال در حوزه غذا و دارو برگزار گردید، اضافه نمود:کاهش قیمت ها در بعضی کالا ها مشهود است و معلوم خواهد شد که فراوریکننده با چه قیمتی کالای خود را در اختیار توزیع کننده قرار می دهد و در این میان توزیع کننده چه سودی را برای خود لحاظ می نماید.

وی بعلاوه با بیان اینکه فراوریکنندگان با طرح درج قیمت فراوریکننده همراهی خوبی از خود نشان داده اند و با اقبال خوب مردم هم روبرو شده است، گفت: نتیجه این جریان هم می گردد فروش بیشتر محصول که افزایش فراوری را هم در پی خواهد داشت. ما برای تقویت پول ملی خود به این افزایش فراوری احتیاج داریم. از سوی دیگر با افزایش فراوری و جریان شفاف اطلاعات، قیمت ها واقعی می شوند و هزینه سبد مصرف کننده هم کمتر و مقرون به صرفه تر تمام می گردد.

برادران گفت:در راستای جریان شفاف اطلاعات، فراوریکنندگان همراهی خوبی داشته اند و کوشش می کنیم تصدیگری وزارتخانه را به صفر برسانیم و این مهم را از حوزه غذا و دارو آغاز می کنیم.

معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر کاهش حجم کار در این معاونت با هدف بالاتر بردن کیفیت و دقت کار گفت: تصمیم بر این شده که ارتباط ارباب رجوع با واحد های مثل واحد های غذایی و دارویی قطع گردد و مواردی از این دست به حوزه های مربوطه مثل سازمان صمت استان تهران به صورت کامل سپرده گردد و تصدی گری وزارتخانه در این زمینه به صفر برسد به طوری که پس از این، ارتباط ما فقط با اتحادیه ها و تشکل ها خواهد بود.

وی با بیان اینکه البته می توانیم با توجه عملکردها، اقدام به امتیازدهی و معین رتبه فعالان نماییم، ادامه داد: برای بالاتر بردن شاخص های کیفیت دنبال مدیریت بهینه هستیم. ارتباط با ارباب رجوع باید قطع گردد و دیگر جوابگوی واحد ها نخواهیم بود و این مهم را همانطور که اشاره شد از حوزه غذا و دارو آغاز می کنیم چرا که کار ما سیاستگذاری و پایش خواهد بود.

لزوم شفافیت از فراوری تا مصرف

معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر جریان شفاف اطلاعات از فراوری تا مصرف گفت: فراوریکنندگان و مصرف کنندگان را باید دعوت به شفافیت کنیم.

وی گفت: جریان شفاف اطلاعات نتیجه اش می گردد فراوری شفاف که نتیجه خود آن هم می گردد قیمت گذاری شفاف که در نهایت قدرت تصمیم گیری را بالا می برد. اطلاعات که جامع و کامل باشد می تواند منجر به تصمیم گیری های هوشمندانه گردد.

لازم به ذکر است، طی این نشست معاون صنایع عمومی وزارت صمت، ضمن قدردانی از زحمات هما الوندی به عنوان سرپرست دفتر صنایع غذا و دارو، علیرضا شه پرست را به عنوان مدیرکل نو این دفتر معرفی کرد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 13 اسفند 1400 بروزرسانی: 13 اسفند 1400 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1999

به "مرحله چهارم درج قیمت کالا؛ هفته پایانی بهمن ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرحله چهارم درج قیمت کالا؛ هفته پایانی بهمن ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید