مردانساژ مو چیست و چطور انجام می گردد؟

به گزارش تور آسیایی ارزان، مردانساژ مو یکی از تکنیک های رایج برای آماده کردن مو برای رنگ کردن آن است. اما این تکنیک برای چه کسانی استفاده می گردد و چطور انجام می گردد؟ در ادامه در خصوص مردانساژ مو و روش انجام آن بیشتر بخوانید.

مردانساژ مو چیست و چطور انجام می گردد؟

مردانساژ مو چیست؟

مردانساژ مو یک تکنیک برای آماده کردن مو برای رنگ کردن آن است. این روش بیشتر برای موهایی انجام می گردد که به سختی رنگ می گیرند و نمی توانند رنگ و سایر مواد شیمیایی را جذب نمایند. مثلا موهای سفید این ویژگی را دارند.

با تکنیک مردانساژ مو، محصولات رنگ نماینده مثلا انواع رنگ ها و محصولات دکلره، راحت تر به داخل مو نفوذ می نمایند در نتیجه، رنگ آمیزی مو و حتی حذف رنگ مو یعنی دکلره، با تاثیرگذاری بیشتری انجام می گردد و نتیجه نهایی کار مطلوب تر است و رنگی که مد نظر شماست، بهتر و دقیق تر اجرا می گردد.

مردانساژ یعنی چه؟

هدف از اجرای تکنیک مردانساژ مو، حساس کردن مو به منظور متخلخل شدن بیشتر تارهای آن است که باعث نفوذ بهتر محصولات رنگ نماینده می گردد.

مردانساژ مو برای چه کسانی انجام می گردد؟

این تکنیک فقط روی موی طبیعی انجام می گردد زیرا با پراکسید هیدروژن که محصولی تهاجمی است انجام می گردد (پراکسید هیدروژن یک ماده خورنده است).

پس مردانساژ مو را برای موارد زیر نباید انجام داد:

  • موهایی که قبلا رنگ شده باشند یا کارهایی مثل های لایت روی آن ها صورت گرفته باشد: این موها قبلا حساس و شنماینده شده اند و با تکنیک مردانساژ مو نمی خواهیم که حساس تر و شنماینده تر شوند.
  • موهای خیلی کوتاه: موهایی که نزدیک به پوست سر باشند معمولا خیلی خوب رنگ می گیرند چون به عروق خونی و گرمای کف سر نزدیک تر هستند. به علاوه در تکنیک مردانساژ مو از هیدروژن پراکسید استفاده می گردد که نباید با پوست سر تماس پیدا کند. در صورت تماس با پوست سر باعث ایجاد التهاب و تحریک پوست می گردد.
  • موهای حساس: موهایی که با تابش آفتاب یا تکنیک های مختلف حالت دهی به مو مثلا کراتینه و… حساس شده باشند و مواد شیمیایی مختلفی روی آن ها استفاده شده باشد.
  • موهای نازک که در حالت عادی خیلی خوب رنگ می گیرند: برای این موها احتیاجی نیست از مردانساژ مو بهره ببرید و از این طریق به ساختار مو حمله کنید. این موها معمولا طبیعت حساس تر و آسیب پذیرتری دارند.

آموزش مردانساژ مو

روش مردانساژ مو با تکنیک های زیر انجام می گردد:

  • با هیدروژن پراکسید 10 یا 20 با یاری یک اسفنج یا قلم مو، مو را از بالا تا پایین بپوشانید. این میزان کافی است و لازم نیست از اکسیدان قوی تری بهره ببرید. این ماده نباید با پوست سر تماس پیدا کند.
  • برای مدت 5 دقیقه آن را زیر یک کلاه قرار دهید یا با سشوار برای چند دقیقه آن را خشک کنید. این گرمای اضافه به ساختار مو امکان می دهد که بهتر باز گردد و مواد رنگی را بهتر دریافت کند.
  • بدون آب کشیدن هیدروژن پراکسید بعد از 15 دقیقه می توانید رنگ کردن مو را انجام دهید.
  • رنگ را طبق زمان بندی همیشگی روی سر بگذارید.

روش دیگر نحوه مردانساژ مو با استفاده از اکسیدان شماره 2 است. در این روش به مدت 10 تا 20 دقیقه اکسیدان را روی مو می گذارید. این زمان به نازک یا ضخیم بودن مو بستگی دارد و هر چقدر مو ضخیم تر باشد باید مدت بیشتری اکسیدان روی مو بماند. بعد از این مدت اکسیدان را با شانه کشیدن از روی مو بردارید و به جامانده آن را با حوله یک بار مصرف پاک کنید. بدون آبکشی مو، رنگ مورد نظر را روی مو بگذارید.

چرا نباید مردانساژ را برای همه افراد انجام داد؟

بسیاری از موهای طبیعی، به راحتی رنگ می پذیرند. یعنی بدون احتیاج به هیچ ماده اضافه، رنگ می گیرند و مسئله ای برای رنگ کردن آن ها وجود ندارد. حتی بسیاری از موهای سفید هم راحت می گیرند و موی سختی برای رنگ کردن نیستند.

تکنیک مردانساژ یک تکنیک تهاجمی است که مو را به شدت خشک و شنماینده و حساس می نماید. در نتیجه فقط باید در موارد محدود از آن استفاده کرد. پس اگر اطمینان دارید که موی شما رنگ نمی گیرد و این را قبلا تجربه نموده اید می توانید از این تکنیک بهره ببرید.

در غیر این صورت زمانی که نمی دانید موی شما چه وضعیتی دارد یا از قبل می دانید که خوب رنگ می گیرد، برای تعداد محدودی تار موی سفید، این تکنیک را انجام ندهید.

این روش برای بعضی از انوع موها مثلا موهای خیلی کوتاه، موهای خیلی نازک و موهایی که با مواد شیمیایی دیگر و حتی تابش آفتاب آسیب دیده است توصیه نمی گردد. چون موادی که در تکنیک مردانساژ مو استفاده می گردد بسیار آسیب زا است و مو را حساس تر و شنماینده تر می نماید. اگر نمی خواهید موی شما آسیب بیشتری ببیند از این روش استفاده نکنید.

مراقبت از موی آسیب دیده در مردانساژ مو

بعد از رنگ و مردانساژ مو ممکن است موهای شما آسیب دیده و خشک و شنماینده شوند. برای حل این مشکل باید روش های مراقبتی مختلف را در روتین مراقبت از موی خود قرار دهید.

یکی از این روش ها خرید تقویت نماینده مو است. با تقویت کردن ریشه مو رشد آن افزایش پیدا می نماید و موهای شما سالم تر و ضخیم تر می شوند.

دقت در خرید شامپو و اسپری مو قدم دیگر در مراقبت از موهای آسیب دیده است. بعد از رنگ کردن موهای خود سعی کنید از محصولات مخصوص موهای رنگ شده بهره ببرید. این محصولات با در نظر گرفتن احتیاجهای نو موهای شما طراحی می شوند و معمولا حاوی انواع نرم نماینده ها و تقویت نماینده هستند. علاوه بر این، با حذف کردن بعضی مواد اولیه که در شامپوها و اسپری های مو وجود دارد، مانع از تغییر رنگ موهای شما می شوند.

استفاده از انواع روغن مو روش دیگری است که با آن می توانید موهایی سالم تر و درخشان تر داشته باشید. روغن های مو بدون چرب کردن مو باعث نرم تر شدن آن می شوند و خشکی و شنمایندگی آن را رفع می نمایند. در لینک زیر می توانید در خصوص برترین روغن های مناسب مو بخوانید.

جمع بندی

مردانساژ مو یک روش شیمیایی برای آماده کردن موها برای رنگ پذیری است. چون موهای سفید معمولا سخت تر رنگ می گیرند این روش را برای کسانی که موی سفید بیشتری دارند استفاده می نمایند. البته این روش به خاطر استفاده از مواد شیمیایی، بدون آسیب نیست به همین علت تا زمانی که احتیاج نباشد، نباید از آن بهره ببرید.

منابع: le-blog-de-la-coiffure , hairtutorials , coiff-express

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 21 فروردین 1403 بروزرسانی: 21 فروردین 1403 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 4852

به "مردانساژ مو چیست و چطور انجام می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردانساژ مو چیست و چطور انجام می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید