مینو محرز: از این رقابت بچگانه متاسفم

به گزارش تور آسیایی ارزان، محقق اصلی تیم فراوری واکسن کوو ایران گفت: من واقعا متاسفم که در شرایطی که 80 میلیون نفر باید واکسینه شوند و این در حالی است که اندازه پوشش واکسیناسیون در کشور پایین است و ما باید با فراوری هر چه بیشتر واکسن این موضوع را جبران کنیم، عده ای برای هم زیر پا می گیرند و من نمی دانم این بد اخلاقی ها تا کی می خواهد ادامه پیدا کند؟!

مینو محرز: از این رقابت بچگانه متاسفم

به گزارش مقدار؛ مینو محرز در پاسخ به این سوال که چرا بعضی افراد با وجود تزریق واکسن برکت به بیماری کرونا دچار شده اند؟، شرح داد: ممکن است افراد بعد از تزریق هر واکسنی به کرونا مبتلا شوند چرا که در حال حاضر در شرایط اپیدمی قرار داریم و ویروس کووید در همه جا پخش است و محتمل است شخصی پیش از تزریق و یا قبل از اینکه واکسنی که دریافت نموده، اثر کند، در معرض ویروس قرار گرفته باشد و این موضوع ربطی به واکسن ندارد.

عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا ادامه داد: هم اکنون که در حال سپری کردن فاز سوم مطالعاتی این واکسن قرار داریم با پیک پنجم کرونا روبرو هستیم و ممکن است داوطلبان با حضور در تجمعات قبل از زمانی که واکسن اثر کند، دچار این بیماری شوند و این موضوع را به حساب واکسن بگذارند و این در حالی است که به هیچ اسم هیچ نوعی واکسنی سبب بروز بیماری نمی گردد.

محقق اصلی تیم فراوری واکسن کوو ایران برکت در واکنش به صحبت هایی مبنی بر اینکه به این واکسن بیش از سایر واکسن های داخلی اهمیت داده شده است، اسم کرد: همه واکسن های داخلی در حال سپری کردن مراحل فراوری خود هستند و من واقعا از بیان چنین صحبت ها و بداخلاقی ها و بعلاوه این رقابت های بچگانه متاسفم.

وی اضافه کرد: مراحل یک واکسن داخلی زودتر از بقیه واکسن ها طی شده واین واکسن به نتیجه رسیده و در حال فراوری و مصرف شدن است و سایر واکسن های داخلی هم هنگامی که به نتیجه برسند، به آن ها مجوز اورژانسی داده می گردد تا بتوانند، واکسن خود را فراوری نمایند و ما از خدا می خواهیم که هر چه زودتر همه واکسن ها به نتیجه برسند تا بتوانیم هر چه سریع تر مردم کشور را واکسینه کنیم.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران ضمن اشاره به اینکه هم اکنون کشور ما از لحاظ واکسیناسیون از بسیاری از کشور های دیگر عقب تر است، متذکر شد: ما همه باید برای انجام واکسیناسیون عمومی به هم یاری کنیم و این بد اخلاقی ها چیست که همه در حال خراب کردن همدیگر هستند؟! همه باید دست در دست هم دهیم و هر چه زودتر واکسن های داخلی را فراوری نماییم تا همه مردم کشور واکسینه شوند.

عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا اظهار کرد: این وزارت بهداشت است که به مراحل واکسن ها نظارت می نماید و به آن ها مجوز می دهند و همه واکسن ها تحت نظارت یک نهاد قرار می گیرند و فرقی هم بین آن ها وجود ندارد و واکسن کوو ایران از لحاظ طی کردن مراحل جلوتر از بقیه بوده و زودتر از بقیه مجوز دریافت نموده و من واقعا متاسفم که در شرایطی که 80 میلیون نفر باید واکسینه شوند و این در حالی است که مقدار پوشش واکسیناسیون در کشور پایین است و ما باید با فراوری هر چه بیشتر واکسن این موضوع را جبران کنیم، عده ای برای هم زیر پا می گیرند و من نمی دانم این بد اخلاقی ها تا کی می خواهد ادامه پیدا کند؟!

منبع: فرارو
انتشار: 9 مرداد 1400 بروزرسانی: 9 مرداد 1400 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1759

به "مینو محرز: از این رقابت بچگانه متاسفم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مینو محرز: از این رقابت بچگانه متاسفم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید