نرخ هر کیلو دام زنده در بازار چقدر؟

به گزارش تور آسیایی ارزان، مدیر عامل اتحادیه تعاونی عشایری دامداران متحرک گفت: با اجرای تولید قراردادی گوشت، بازار گوشت به آرامش می رسد.

نرخ هر کیلو دام زنده در بازار چقدر؟

به گزارش باشگاه خبرنگاران، فضل خرم مدیر عامل اتحادیه تعاونی عشایری دامداران متحرک درباره آخرین شرایط تامین و توزیع نهاده دامی در بین عشایر اظهار کرد: در جلسه اخیر با معاونت امور دام و تشکل ها مباحث کارشناسی خوبی مطرح شد و در نظر دریافت شاخص تامین نهاده ها به درستی در این جلسه از اهمیت بالایی برخوردار است.

او افزود: براساس شاخص تامین نهاده ها قرار است ذرت و کنجاله بر مبنای میزان کلی دام در اختیار عشایر قرار گیرد.

خرم ادامه داد: توزیع نهاده ارزان در بین عشایر منجر به کاهش قیمت تولید گوشت قرمز می شود چرا که با توجه به تامین نهاده از بازار آزاد، قیمت فروش دام برای عشایر مقرون به صرفه نیست.

این مقام مسئول قیمت تمام شده فعلی را 44 تا 45 هزار تومان بیان نمود و گفت: توزیع نهاده با نرخ مصوب، قیمت تمام شده را با 41 تا 42 هزار تومان کاهش می دهد که در نهایت با احتساب سود 15 درصد، 48 تا 49 هزار تومان در بازار عرضه می شود.

مدیر عامل اتحادیه تعاونی عشایر دامداران متحرک درباره آخرین جزئیات تولید قراردادی گفت: طی مذاکره ای که با پشتیبانی امور دام داشته ایم، قرار شد به ازای تولید هر کیلو گوشت، پنج کیلو نهاده با نرخ دولتی در اختیار عشایر قرار دهند که هم اکنون پیشنهاد ما را به وزیر جهاد فرستاده اند که در صورت تصویب کار شروع می شود.

خرم در پایان شرح داد: با سازمان تعاون روستایی در قالب کنسرسیوم طرحی داده ایم که اتحادیه عشایر مسئولیت تامین نهاده های حوزه را در کنار عرضه گوشت داشته باشد که امیدواریم مجوز واردات نهاده را به ما بدهند تا بازار گوشت به آرامش برسد.

منبع: فرارو
انتشار: 14 دی 1399 بروزرسانی: 14 دی 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1385

به "نرخ هر کیلو دام زنده در بازار چقدر؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ هر کیلو دام زنده در بازار چقدر؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید