چه خانه هایی را اجاره نکنیم؟

به گزارش تور آسیایی ارزان، چه زمانی که بخواهید خانه ای را بخرید و چه زمانی که بخواهید آن را رهن یا اجاره کنید، باید این موضوع را مدنظر داشته باشید که شما قرار است به مدت حداقل یک سال در آن خانه زندگی کنید، پس باید از همه جوانب، مناسب بودن آن را آنالیز کنید تا بعداً دچار مشکل نشوید. زیرا فسخ قرارداد اجاره و اسباب کشی کار آسانی نیست که به راحتی انجام گردد و دردسرهای بسیار زیادی دارد. موردهای بسیار زیادی بودند که ظاهر خانه دلشان را برده و زمانی که در آنجا ساکن شدند، تازه متوجه عیوب و مسائل غیرقابل تحمل خانه شده اند و در کمال تأسف مجبور به تحمل یک سال این خانه شده اند؛ و گاهی هم قرارداد اجاره را فسخ نموده و مجبور به پرداخت ضرر و زیان شده اند.

چه خانه هایی را اجاره نکنیم؟

جهت دریافت خدمات پتینه کار با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

اما از کجا باید بدانیم که یک خانه تمام شرایط کافی را برای رفاه و آسایش ما دارد؟ در این مقاله سعی داریم تا نکاتی که در هنگام رهن و اجاره مسکن از چشممان دور می ماند را برایتان توضیح دهیم تا یک انتخاب پیروز داشته باشید.

نکاتی که در هنگام رهن و اجاره خانه باید به آن ها دقت کنید:

ظاهر خانه

هر زمان که به دیدن یک منزل برای رهن و یا اجاره مسکن جدید می روید، وسایل خانه خود را به شکل ذهنی در آنجا بچینید و مطمئن شوید که تمام وسایلتان به خوبی در آن خانه جا می شوند. سپس به سراغ آشپزخانه بروید، مطمئن شوید تا جای کافی برای قرار دریافت ماشین لباسشویی، گاز و یخچال و فریزر شما وجود داشته باشد. زیرا این ها مواردی هستند که به هیچ عنوان قابل تغییر نیستند و شما نمی توانید این گونه وسایل را با یکدیگر جابه جا کنید و به نحوی آن ها را در آشپزخانه جا بدهید. به عنوان مثال تصور کنید بعد از اسباب کشی به منزل جدید خود متوجه شوید که ماشین لباسشویی تان به هیچ عنوان در جای مخصوص خود جا نمی گردد. حال شما نه می توانید ماشین لباسشویی تان را در جای دیگری بگذارید و نه می توانید تغییری در مکان قرارگیری آن به وجود آورید و این مشکل کوچک تبدیل به یک معضل عظیم برای شما خواهد شد.

 • هم چنین در هنگام اجاره و رهن مسکن، اندازه کمد دیواری های آن را به دقت آنالیز کنید و مطمئن شوید که وسایلتان به درستی درون آن، جا می گردد، وگرنه مجبورید این گونه وسایل مربوط به کمد دیواری، مانند رخت خواب ها را گوشه ای از اتاق بچینید و فضای زیادی را از دست بدهید.

امکانات جانبی

 • اگر صاحب ماشین هستید و خانه را با پارکینگ رهن یا اجاره نموده اید، جای پارکینگ خود را آنالیز کنید. اگر داخل ساختمان است مطمئن شوید که جای مناسبی را در اختیارتان قرار دهند که ماشینتان به درستی در آن مکان جا گردد و اگر قرار است تا ماشینتان را بیرون از منزل پارک کنید، مطمئن شوید که ماشینتان از داخل منزل به خوبی دید داشته باشد.
 • با توجه به گران شدن قیمت هرگونه سوخت و انرژی، سعی کنید خانه ای را رهن و یا اجاره کنید که تمامی کنتورهای برق و آب و گاز آن ها جدا باشد تا مجبور به پرداخت هزینه اضافی نشوید.
 • درباره نورگیر خانه مطمئن شوید تا در مصرف برق تا حد امکان صرفه جویی نماید و این را بدانید که تابش نور آفتاب به داخل خانه موجب از بین رفتن بسیاری از میکروب های خانه می گردد و در بهداشت خانه بسیار مؤثر است.
 • همچنین باید در بین روز و یا اوایل روز به محل خانه جدید خودسر بزنید تا از سروصدای محیط اطراف آن مطمئن شوید. در هنگام رهن و یا اجاره مسکن اطراف را آنالیز کنید تا در آن حوالی مدرسه قرار نگرفته باشد و سروصدای مربوط به آن آرامشتان را به هم نریزد.
 • هم چنین سعی کنید از پنجره های اتاق خواب، اطراف را به خوبی آنالیز کنید که مبادا تابلوهای تبلیغاتی و ال ای دی مشرف به اتاق خواب شما وجود نداشته باشد که در این صورت حتی باوجود پرده های ضخیم هم نمی توانید مانع تابش نور این گونه تابلوها به داخل اتاق خواب خود شوید.
 • این هم یک نکته تقریباً لازم است که اگر به سراغ خانه های چند واحدی برای رهن و یا اجاره می روید، از عایق بودن دیوارها مطمئن شوید تا سروصدای اطرافیانتان شمارا به دردسر نیندازد و تا جایی که می توانید خانه های تک واحدی را انتخاب کنید، چون در این خانه ها آسایش بیشتری خواهید داشت.

بهداشت و امنیت

 • زمانی که برای رهن و یا اجاره مسکن مراجعه می کنید، تمام نواحی مختلف خانه را آنالیز کنید تا عاری از هرگونه قارچ یا باکتری باشد، به این منظور سعی کنید از خانه هایی بازدید نمایید که تخلیه باشند و شما بتوانید تمام نقاط خانه را به خوبی آنالیز نمایید.
 • یکی از نقاطی که معمولاً محل تجمع قارچ ها می باشد، داخل کمد دیواری ها و درزهای در حمام و دستشویی می باشد، بنابراین به این نقاط به خوبی دقت فرمایید. همچنین به کف حمام و دستشویی به خوبی توجه کنید که درز باز نداشته و آب از آن قسمت نشت نکند تا بعداً مجبور به پرداخت هزینه اضافی برای تعمیرات نشوید.
 • اگر در داخل مجتمع های شلوغ خانه ای را رهن یا اجاره کردید، از داشتن نگهبان های مورد اطمینان، مطمئن شوید و اگر هم که خانه ای در یک ساختمان شخصی اجاره می کنید، از سلامت رفتار اعضای آن ساختمان مطمئن شوید و حتماً برای در ورودی حفاظ آهنین تعبیه کنید.
 • یکی از نکته هایی که در هنگام رهن و یا اجاره مسکن باید به آن توجه داشته باشید این است که صاحب خانه آن خانه را برای فروش نگذاشته باشد و مختص اجاره باشد. در غیر این صورت مجبور می شوید در عین عدم تمایل، سر یک سال خانه را تخلیه نموده و مجدداً اسباب کشی کنید.
 • بهتر است برای داشتن آزادی عمل و رفاه کامل به سراغ خانه هایی که صاحب خانه هم در همان ساختمان سکونت دارد، نروید. زیرا گاهی مجبور می شوید برای هر رفت وآمد خود پاسخ گو باشید.
 • زمانی که برای بازدید منزل جدید می روید سعی کنید از مستأجر قبلی و یا همسایه ها درباره اخلاق و رفتار صاحب خانه جدید خود جویا شوید تا بعداً با او دچار مشکل نشوید.
 • به هرحال در زمان رهن و یا اجاره مسکن به هیچ عنوان نباید عجله کنید و پیدا کردن خانه جدید را به روزهای آخر موکول کنید. در صورت هرگونه عیب و ایراد موجود در خانه شما مجبورید تا یک سال این مشکل را تحمل نموده و با آن کنار بیایید، پس بهتر است از همان اول حواستان را به خوبی جمع کنید.
منبع: هومینگ
انتشار: 21 خرداد 1399 بروزرسانی: 21 خرداد 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 966

به "چه خانه هایی را اجاره نکنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه خانه هایی را اجاره نکنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید