چگونه در کلاس زبان آنلاین نتیجه بهتری بگیریم؟

به گزارش تور آسیایی ارزان، جهان این روزها تمایل زیادی به آموزش آنلاین نشان داده است. اگر شما هم مثل بسیاری از افراد دیگر، در حال یادگیری یک زبان خارجی باشید، تا جهانی ارتباطی خود را توسعه دهید و امکان پیشرفت بیشتری برای خودتان فراهم کنید، استفاده از کلاس زبان آنلاین مسیر موفقیت را برایتان هموارتر و رسیدن به هدف را ساده تر می نماید.

چگونه در کلاس زبان آنلاین نتیجه بهتری بگیریم؟

تدریس خصوصی آنلاین

یادگیری آنلاین زبان، به ویژه تدریس خصوصی آنلاین، مزایای زیادی برای زبان آموزان دارد. همین امر باعث شده تا دانشجویان زیادی از این کلاس ها استقبال نمایند. شما برای یادگیری و تسلط به هر زبانی می توانید از کلاس زبان آنلاین بهره ببرید؛ چه هدفتان روان صحبت کردن باشد و چه بخواهید در یک آزمون رسمی زبان خارجی شرکت نمایید. در یک کلاس آنلاین زبان، شما هم در هزینه و هم در زمانتان صرفه جویی می کنید. بنابراین وقت بیشتری برای مطالعه و تمرین خواهید داشت.

برای موفقیت در کلاس زبان آنلاین، باید برنامه یادگیری هدف مندانه ای داشته باشید و بدانید چطور برترین بهره را از این کلاس ها ببرید.

در ادامه چند نکته مهم را مرور می کنیم که رعایت آن ها موفقیت شما را تضمین می نماید.

1- هدف واقع بینانه داشته باشید

ابتدا برای خودتان کاملاً تعیین و روشن هدف گذاری و برنامه ریزی کنید. ضروری است بدانید که می خواهید در چه مدتی به چه سطحی برسید. اگر در یک کلاس زبان آنلاین گروهی ثبت نام نموده اید، سرفصل ها و برنامه درسی را به دقت مطالعه کنید تا مطمئن شوید که با هدف شما همخوانی دارد. اگر از کلاس زبان خصوصی آنلاین استفاده می کنید، اهدافتان را با معلم خود در میان بگذارید تا برترین برنامه آموزشی را برایتان در نظر بگیرد.

تهیه یک لیست از کارهایی که در طول یادگیری باید انجام دهید نیز یاریتان می نماید که چیزی را از قلم نیندازید.

2- محیط را برای شرکت در کلاس آنلاین آماده کنید

یک مکان مناسب از خانه را برای شرکت در کلاس های آنلاین خود در نظر بگیرید. ثابت بودن مکان باعث می گردد کمتر حواستان به اطراف پرت گردد. بهتر است دور و برتان را هم خلوت کنید. هر جور عامل حواس پرتی را از محیط اطراف خود حذف نمایید.

در شرایط مناسبی بنشینید. لم دادن روی مبل احتمالاً ایده خوبی برای بالا بردن تمرکز در کلاس نیست. برترین حالت نشستن پشت یک میز است. حواستان باشد که محیط، نور مناسبی برای استفاده از مانیتور و نیز نوشتن داشته باشد.

پس این سه معیار برای انتخاب مکان مهم است: تمیزی، سکوت، ثابت بودن.

3- منابع مورد احتیاج و تکمیلی را بیابید

برای یادگیری زبان مورد نظرتان علاوه بر کلاس به چه منابعی احتیاج دارید؟ احتمالاً یک یا چند کتاب احتیاج دارید. در اولین فرصت آن ها را تهیه کنید. وب سایت ها، اپلیکیشن ها، دیکشنری ها و هر فایل آموزشی یا ابزار دیگری که در طول دوره احتیاج دارید را در همان ابتدا آماده نمایید.

4- مسئولیت پذیر و منظم باشید

یکی از ویژگی های مهم کلاس زبان آنلاین، به ویژه کلاس های خصوصی، انعطاف پذیری آن است. بنابراین بسیار مهم است که مسئولیت پذیر باشید؛ به موقع سر جلسات آموزش زبان خود حاضر شوید و کلاس هایتان را کنسل نکنید. هم برای کلاس های زبان آنلاین خود و هم برای انجام تکالیفتان برنامه منظم بریزید و به آن پایبند بمانید.

5- در کلاس مشارکت فعال داشته باشید

در کلاس زبان آنلاین هر چه مشارکت بیشتری داشته باشید، بیشتر پیشرفت خواهید کرد. برای حضور فعالانه در کلاس:

  • مرور کنید و خودتان را برای هر جلسه آماده نمایید.
  • آزمون های تان را با دقت آنالیز کنید.
  • به سوالات معلم پاسخ دهید و هر چیزی که برایتان واضح نبود را بپرسید.
  • در طول کلاس یادداشت بردارید. یادداشت برداری به دریافت بهتر اطلاعات یاری می نماید.

6- مهارت مدیریت زمان را یاد بگیرید

توانایی مدیریت زمان به این معناست که زمانتان را صرف کاری کنید که اولویت بیشتری دارد. بنابراین برنامه یادگیری تان را با دقت بچینید و تعیین کنید کدام مهارت های زبانی چقدر زمان احتیاج دارند.

در یک تقویم الکترونیک یا جیبی زمان کلاس های زبان آنلاین و زمان مطالعه تان را وارد کنید. زمان های مهم را نیز تعیین نمایید و روی گوشی تان برای آن موقع یادآور بگذارید؛ مثل زمان امتحان، یا زمانی که خودتان برای رسیدن به سطح خاصی در نظر گرفته اید.

7- مدل یادگیری خود را بشناسید

با سبک یادگیری خود آشنا شوید و در این مورد با معلمتان مشورت کنید. از معلمتان بخواهید روش ها و منابعی را به شما معرفی کند که با سبک یادگیری شما سازگارتر است. روش های مختلف را امتحان کنید و ترکیب مورد علاقه تان را بیابید.

8- اشتراک بین تکالیف و علاقه تان را بیابید

اگر به کاری که انجام می دهید علاقه نداشته باشید، انگیزه تان را برای انجام آن از دست خواهید داد. در خصوص تکالیف هم همین طور است. بنابراین بهتر است سعی کنید ارتباطی بین تکالیف و موضوعات مورد علاقه تان پیدا کنید. برای مثال برای تقویت مهارت شنیداری سراغ موضوعاتی بروید که به آن علاقه دارید، یا در مهارت صحبت کردن، یک سخنرانی کوتاه در خصوص موضوعی که برایتان جالب است آماده کنید.

9- تکالیف تان را تقسیم کنید

برای آن که تکالیفتان را راحت تر انجام دهید آن ها را چند قسمت تقسیم کنید و هر روز زمانی را به انجام تکالیف اختصاص دهید. با این کار یادگیری شما نیز مؤثرتر خواهد بود. به جای آن که سه ساعت تمام پای کامپیوتر بنشنید، بهتر است هر روز نیم ساعت مطالعه و تمرین کنید.

برای انجام تکالیف و مرور مطالب کلاس زبانتان می توانید از تکنیک پومودورو نیز بهره ببرید. یعنی 25 دقیقه بدون وقفه و حواس پرتی به تکالیفتان برسید و سپس 5 دقیقه استراحت کنید. بعد از 4 بازه 25 دقیقه ای مطالعه حداقل 30 دقیقه به استراحت بپردازید.

10- کار با ابزارهای مورد احتیاجتان را یاد بگیرید

کلاس های زبان آنلاین، به ویژه وقتی برنامه فشرده ای دارید بسیار مناسب است. اما برای این که برترین استفاده را از کلاستان ببرید باید به کار با ابزارهای مورد احتیاجتان مسلط باشید. امکانات فنی که احتیاج دارید را بشناسید و جزئیات کار با آن ها را یاد بگیرید. پلتفرم برگزاری کلاس آنلاین، ابزارهای ارتباط با معلم یا هم دوره ای ها، ابزارهایی که برای تحویل تکالیف احتیاج دارید و امکاناتی که به پیشرفتتان یاری می نماید را به خوبی آنالیز کنید.

11- یاری بخواهید

یادتان باشد یکی از مهم ترین مزایای بستر اینترنت برای یادگیری زبان این است که دسترسی شما را به افراد و منابع گسترده تر نموده است. بنابراین اگر سوالی دارید یا به یاری و هدایت احتیاج دارید، معطل نکنید. از معلمتان، همکلاسی های تان، دوستان مسلط به زبان و حتی انجمن هایی که برای یادگیری زبان وجود دارد درباره چالش های تان هدایت و نظر بخواهید.

12- مطالعه گروهی را امتحان کنید

اگر در کلاس زبان آنلاین گروهی ثبت نام نموده اید با همکلاسی هایتان آشنا شوید و گاهی با هم تمرین کنید. شبکه های اجتماعی زیادی برای تشکیل گروه مجازی و برقراری ارتباط در دسترستان است. اگر کلاس زبان آنلاین خصوصی دارید نیز می توانید چند نفر را که در حال مطالعه هستند پیدا کنید و با هم یک گروه تشکیل دهید.

تا جایی که می توانید دایره ارتباطی تان را توسعه دهید. می توانید از معلمتان بخواهید شاگردان دیگرش را به شما معرفی کند. این کار انگیزه شما را بالا می برد.

13- موفقیت تان را جشن بگیرید

هر مرحله ای از برنامه تان را که با موفقیت پشت سر می گذارید، خودتان را تشویق کنید و به خودتان جایزه بدهید. خیلی مهم است که پیشرفت تان را ببینید و آن را به رسمیت بشناسید.

منبع: اتاق
انتشار: 22 آبان 1401 بروزرسانی: 22 آبان 1401 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 2185

به "چگونه در کلاس زبان آنلاین نتیجه بهتری بگیریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه در کلاس زبان آنلاین نتیجه بهتری بگیریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید