کاهش قیمت هندوانه در بازار، بازار میوه کمبودی ندارد

به گزارش تور آسیایی ارزان، رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار گفت: هفته گذشته قیمت هندوانه مرغوب تا 3200 تومان افزایش یافت اما در این هفته هندوانه مرغوب از 1000 تا 3 هزار تومان قیمت گذاری شده است.

به گزارش پایگاه خبری آرمان مالی، اسدالله کارگر رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار ، در مورد تامین هندوانه شب یلدا اظهار کرد: هندوانه در بازار بسیار به وفور یافت می گردد و قیمت آن به حد تعادل رسیده است. هفته گذشته قیمت هندوانه مرغوب تا 3200 تومان افزایش یافت اما در این هفته هندوانه مرغوب از 1000 تا 3 هزار تومان قیمت گذاری شده است.

کاهش قیمت هندوانه در بازار، بازار میوه کمبودی ندارد

وی با اشاره به عدم کمبود میوه های شب چله اذعان داست: در زمینه میوه های شب چله مانند خرمالو کمبودی در بازار نداریم و خرمالوی کن با قیمت 5 تا 9 هزار تومان و خرمالوی شمال 3 تا 5 هزار تومان قیمت گذاری شده است.

کارگر در رابطه با بازار انار گفت: انار پس از سرمازدگی در سال های قبل احیا شده و در حال حاضر در بازار به وفور یافت می گردد و کمبودی در تامین آن نداریم. قیمت انار در بازار 4 تا 10 هزار تومان قیمت گذاری شده است.

وی با اشاره به این نکته که هندوانه مرغوب مینابی در بازار موجود است، توضیح داد: هندوانه نو یا مینابی بسیار مرغوب است و در بازار به وفور یافت می گردد البته هندوانه انباری هم از 600 تا 800 تومان در بازار وجود دارد.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار در مورد مرکبات مطرح نمود: خوشبختانه مرکبات از ابتدای ورود بازار را متعادل کرد و شش ماهه دوم سال ما در بازار مشکل افزایش قیمت و کمبود میوه نداشتیم.

کارگر با اشاره به این نکته که صادرات کیوی باعث کمبود آن در بازار نشده تشریح کرد: کیوی از 4 تا 8 هزار تومان قیمت گذاری شده است. صادرات باعث کمبود در بازار نشده است. ما مخالف صادرات نیستیم اما گاهی صادرات بعضی اقلام مانند گوجه فرنگی باعث تلاطم و کمبود در بازار می گردد که ما را برای تنظیم بازار و قیمت با مشکل روبرو می نماید.

منبع: آرمان مالی

منبع: اُکالا
انتشار: 17 دی 1400 بروزرسانی: 17 دی 1400 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1937

به "کاهش قیمت هندوانه در بازار، بازار میوه کمبودی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش قیمت هندوانه در بازار، بازار میوه کمبودی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید