کبوترلو مقصد بهشتی گردشگران اردیبهشت!

به گزارش تور آسیایی ارزان، آبشار کبوتر لانه لرستان یا همان آبشار کموتر لو، یکی از زیباترین آبشارهای لرستان است که در نیمه اول سال به خصوص از اردیبهشت تا شهریور ماه علاقه مندان بی شماری را سمت خود می کشاند.

کبوترلو مقصد بهشتی گردشگران اردیبهشت!

خبرنگاران: قدم به قدم و لحظه به لحظه تصاویر تازه ای در قاب چشمانمان جان می گیرد و هر چه قدر که پیش تر بروی سهمت از آرامش بیشتر می گردد به مهمانی آب و آرامش و کبوتر خوش آمدی اینجا آبشار کبوترلو است بهشتی رویایی در لرستان زیبا.

آبشار کبوتر لانه لرستان یا همان آبشار کبوترلو یا کموتر لو، یکی از زیباترین آبشارهای لرستان است که در نیمه اول سال به خصوص از اردیبهشت تا شهریور ماه علاقه مندان بی شماری را سمت خود می کشاند. آبشار کبوتر لانه در میان درختان بلوط و در دل کوه های زاگرس جا خوش نموده است. با آغاز فصل بهار و هنگامی که برف ها آغاز به آب شدن می نمایند؛ آبشار کبوترلو جلوه ای زیباتر پیدا می نماید. گونه های گیاهی و جانوری متنوع در کنار رودخانه و جنگل و وجود حوضچه های متعدد آب زیبایی های این منطقه را دو چندان نموده است.

در طول مسیر رسیدن به آبشار کبوترلو الرستان گونه های گیاهی از جمله بلوط، زالزالک، بادام و پسته به چشم می خورد؛ اگر هم کمی خوش شانس باشید با دوربین های چشمی می توانید به تماشای گونه های کمیابی همانند عقاب، شاهین، روباه و خرس بنشینید.

آبشار کبوترلو افاقد امکانات رفاهی است بنابراین پیش از سفر لوازم ضروری از جمله موبایل، کفش راحتی، کفش کوهنوردی، عینک و کلاه آفتابی، آب آشامیدنی، پاور بانک، وعده های غذایی، پلاستیک زباله، لوازم خواب، لباس اضافه، جعبه یاری های اولیه و دیگر وسایل را به همراه داشته باشید.

عکاسی، پیاده روی در طبیعت، کمپینگ و پیک نیک، آب تنی از تفریحات این سفر محسوب می گردد؛ برای آب تنی به عمق آب حوضچه ها دقت کنید و مراقب بچه ها خود باشید. بعلاوه برای برپایی کمپ فقط در نقاط تعبیه شده و با رعایت اصول اقدام کنید.

برای دسترسی به آبشار کبوترلو لرستان ابتدا وارد الشتر بشوید و از آنجا به سمت بسطام بروید؛ در 13 کیلومتری بسطام و با یاری راهنمایان محلی مسیر آبشار را جویا شوید. در مسیر پس از گذشتن از یک دشت به تنگه خواهید رسید، با ادامه این مسیر به آبشار می رسید. پس از آبشار پل چوبی را خواهید دید که با 15 دقیقه پیاده روی پس از آن به محل چشمه و سطح مسطح برای چادرزدن می رسید.

چند نکته:

پیاده روی در مسیری خاکی و مالرو است بنابراین طی کردن این مسیر با کودک، با کوله سنگین و برای سالمندان و معلولان مشکل خواهد بود.

اگرچه مسیر پیدا کردن آبشار چندان مشکل نیست اما توصیه می کنیم از راهنمایان و مردم محلی یاری بگیرید.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 25 فروردین 1403 بروزرسانی: 25 فروردین 1403 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 4922

به "کبوترلو مقصد بهشتی گردشگران اردیبهشت!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کبوترلو مقصد بهشتی گردشگران اردیبهشت!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید