کتاب امپراطوری پنبه منتشر شد

به گزارش تور آسیایی ارزان، کتاب امپراطوری پنبه نوشته اسون بکرت با ترجمه هاتف خالدی توسط انتشارات کتابستان معرفت منتشر و راهی بازار نشر شد.

کتاب امپراطوری پنبه منتشر شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر اسون بکرت نویسنده این کتاب، مورخ و استاد دانشگاه هاروارد، متخصص تاریخ قرن نوزدهم و تاریخ دنیای شدن است. او در این کتاب خود به مقوله تاریخ از پایین و تاریخ از حاشیه پرداخته است. تاریخ از پایین، یعنی تمرکز بر اقشار کمتر دیده شده در تاریخ و اثرات آنها بر جامعه و انسانیت. تاریخ از حاشیه نیز انتخاب یک موضوع به ظاهر کم اهمیت و نشان دادن ابعاد پنهان آن در افق منازعات انسانی است؛ اعم از سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و نظامی.

امپراطوری پنبه در یک مقدمه و چهارده فصل، به فرایند صنعتی شدن پنبه و اثرات آن بر دنیا، خصوصاً دنیا سرمایه داری پرداخته است.

کتاب امپراطوری پنبه افقی دنیا شمول دارد و با نشان دادن اهمیت پنبه و فرایند صنعتی شدن آن، به مسائلی پرداخته که تا به امروز کسی آن را ندیده یا نخواسته ببیند. یکی از مهم ترین این مسائل، سرمایه داری جنگ است. به این ترتیب اسون بکرت در کتاب خود راز پنبه را در تاریخ سرمایه داری تعیین نموده است.

سرمایه داری جنگ، شکل واقعی سرمایه داری است؛ بدوی، خشونت بار و ضدانسانی. چیزهایی که طی این سال ها در تغییر سرمایه داری دیده ایم، در واقع پوسته ای است در پنهان کردن آنچه به کام مردم تلخ است. مطالب کتاب امپراطوری پنبه ارجاعات، تصاویر و نمودارهای مختلفی دارند.

این کتاب با 608 صفحه و قیمت 90 هزار تومان منتشر شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 آبان 1399 بروزرسانی: 7 آبان 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1242

به "کتاب امپراطوری پنبه منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتاب امپراطوری پنبه منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید