کره جنوبی با الهام از طبیعت ربات نظامی می سازد

به گزارش تور آسیایی ارزان به نقل از دیلی میل، کره جنوبی مشغول توسعه ربات های نظامی است که از طبیعت الهام گرفته شده اند و می توانند خود را در تمام محیط ها وفق دهند.

کره جنوبی با الهام از طبیعت ربات نظامی می سازد

فناوری که با الهام از طبیعت توسعه می یابد بخشی از سیستم های نظامی آینده کره جنوبی است و به سربازان این کشور در میدان جنگ کمک می کند.

طرح هایی که با الهام از پرندگان، مارها و موجودات دریایی توسعه می یابند و می توان از آنها برای نظارت و مبارزه در خشکی، دریا یا هوا استفاده کرد. این در حالی است که کشورهای همسایه کره جنوبی (چین و روسیه) پیشرفت های قابل توجهی در توسعه این فناوری داشته اند.

به هر حال سازمان DAPA کره جنوبی در سندی که به عنوان فناوری های کلیدی این کشور از آن یاد می شود، اعلام کرده از فناوری های الهام گرفته شده از طبیعت در طراحی سیستم های تسلیحاتی آینده استفاده می کند.

در حقیقت کره جنوبی قصد دارد چند نوع ربات زیستی بسازد که از انسان و طبیعت (پرندگان، مارها، موجودات دریایی و حتی حشرات) الهام گرفته است.

پارک جیونگ یون سخنگویDAPA می گوید: ربات های زیستی آینده تسلیحات را تغییر می دهند. چنین ربات هایی می توانند عملیات مختلف از جمله جستجو و شناسایی را انجام دهند.

او همچنین پیش بینی می کند ربات های مذکور از اوایل 2024 میلادی در ارتش به کار گرفته شوند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 31 تیر 1398 بروزرسانی: 31 تیر 1398 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 128

به "کره جنوبی با الهام از طبیعت ربات نظامی می سازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره جنوبی با الهام از طبیعت ربات نظامی می سازد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید