کرونا در اروپا، از وقوع اعتراضات خشونت بار علیه محدودیت ها تا بیش از 45 هزار ابتلای روزانه در فرانسه

به گزارش تور آسیایی ارزان، جدیدترین خبرها از اروپا حاکی است که اعتراضات خشونت بار علیه محدودیت های کرونایی برای دومین شب پیاپی در ایتالیا ادامه داشته و در لهستان هم برگزار شده و آمار مبتلایان روزانه در فرانسه هم از مرز 45 هزار نفر عبور نموده است.

کرونا در اروپا، از وقوع اعتراضات خشونت بار علیه محدودیت ها تا بیش از 45 هزار ابتلای روزانه در فرانسه

با ما همراه باشید و با تور فرانسه ارزان از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، موج دوم کرونا بسیار قدرتمندانه تر از موج اول اروپا را در می نوردد و خسارات زیادی را بر جای می گذارد.

حمله به ساختمان انستیتو رابرت کخ آلمان

جدیدترین اخبار کرونایی از اتحادیه اروپا حاکی از آن است که بر اساس اطلاعات پلیس افرادی ناشناس به یک ساختمان انستیتو رابرت کخ آلمان حمله کردند. حمله کنندگان شب گذشته مواد آتش زا به سمت این ساختمان پرتاب کردند که بر اساس اطلاعات پلیس هیچ کس در این حمله مجروح نشده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

تحقیقات درباره علل این حمله در حال اجرا است.

بالاترین رکورد مبتلایان روزانه در مجارستان

آمار مبتلایان روزانه در مجارستان هم رکورد جدیدی را ثبت نموده و بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی در این کشور برای اولین بار از زمان شیوع کرونا بیش از 3 هزار نفر در این کشور در یک روز به کرونا مبتلا شده اند. 35 نفر هم در این مدت زمان بر اثر این بیماری جان خود را ز دست داده اند.

هشدار درباره وقوع قرنطینه سراسری در آلمان

کارل لایترباخ، از کارشناسان بهداشت حزب سوسیال دموکرات آلمان محدودیت های فعلی برای جلوگیری از افزایش چشمگیر آمار مبتلایان به کرونا را کافی ندانسته و خواهان ایجاد بیشتر دفاتر خانگی و تقسیم بندی کلاس های مدارس شد.

لایترباخ از احتمال وقوع یک قرنطینه سراسری در کشور در هفته های آینده خبر داده و ایالات و دولت فدرال آلمان را به اتخاذ تصمیمات دیگری برای مهار این بحران دعوت نموده و گفت: اگر در دو تا سه هفته آینده پیروز نشویم روابط افراد را محدود کنیم آمارها در عرض چند هفته به شدت افزایش پیدا می نماید که در آن صورت تنها راه چاره اعمال قرنطینه سراسری است.

وی همچنین گفت: متاسفانه محدودیت هایی که تا به حال تصمیم گیری شده برای کاهش شمار روزافزون بیماران کرونایی بستری شده در بخش های مراقبت های ویژه و جلوگیری از افزایش مرگ و میرها در دسامبر کافی نیستند و باید از نو تنظیم شوند.

این کارشناس حزب سوسیال دموکرات آلمان از شریک ائتلافی خود در دولت (حزب دموکرات مسیحی) درخواست کرد که کنگره برنامه ریزی شده برای اوایل دسامبر با حضور 1001 نماینده را لغو کند.

وی گفت: حزب دموکرات مسیحی نمی تواند همزمان از ممنوعیت برگزاری جلسات سخن بگوید و خود بیش از هزار نفر را در یک مکان جمع کند. عرصه سیاسی الگوی مردم است و این نشست باید لغو گردد.

آنتون بورنر، رئیس اتحادیه تجارت خارجی آلمان (BGA) هم خواهان اقدامات سختگیرانه تر برای مبارزه با کرونا شده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وی در این باره به نشریه بیلد آلمان گفته است: ما باید تحت هر شرایطی این بیماری را تحت کنترل درآوریم تا بتوانیم از اعمال قرنطینه مجدد جلوگیری کنیم.

این مقام مالی آلمان خواهان محدودیت های بیشتر در زندگی عمومی شده وگفت: هرچقدر ما مدت طولانی تری منتظر بمانیم به همان اندازه آسیب ها برای سلامت انسان ها و همچنین اقتصاد بیشتر می گردد.

تداوم اعتراضات خشونت بار به محدودیت ها در ایتالیا

در ایتالیا هم برای دومین شب پیاپی اعتراضات خشونت باری علیه محدودیت های کرونایی شکل گرفت. در جریان این اعتراضات حدود 200 معترض نقاب زده با مواد آتش زا و ترقه به پلیس در مرکز رم حمله کردند و سطل های زباله را به آتش کشیدند.

بر اساس اطلاعات رسانه های ایتالیایی دو نیروی پلیس در جریان این اعتراضات و درگیری ها مجروح شدند. هفت معترض هم دستگیر شدند.

آدینه شب هم اعتراضات خشونت باری در شهر ناپل ایتالیا علیه محدودی ها شکل گرفت..

رئیس منطقه کامپانیا برای این منطقه ایتالیا به منظور مهار کرونا یک قرنطینه سراسری را مد نظر قرار داده است. ناپل مرکز ناحیه کامپانیا است..

بلافاصله بعد از این تصمیم گیری در شهر ناپل اعتراضات گسترده ای علیه این محدودیت ها شکل گرفت.

معترضان شعار سر داده و از مقابل مقرهای دولت منطقه ای عبور می کردند

معترضان از وسایل آتش زا و بمب های دود زا استفاده می کردند. پلیس برای متفرق کردن معترضان از گاز اشک آور استفاده کرد.

در منطقه کامپانیای ایتالیا روز آدینه 2280 ابتلای جدید به کرونا در عرض 24 ساعت وجود داشته است. از روز آدینه یک منع آمد و شد شبانه از ساعت 23 تا 5 صبح برای این منطقه در نظر گرفته شده است. این محدودیت ها به گفته مقامات محلی برای یک ما تا 40 روز در نظر گرفته شده است.

رئیس منطقه ای کامپانیا با اعلام این محدودیت ها گفته است شرایط بسیار سخت است، اما یک تراژدی نیست. به گفته وی با این حال تراژدی تنها یک گام با ما فاصله دارد.

دولت ایتالیا برای مهار کرونا محدودیت های بیشتری را در دستور کار قرار داده است.

اعتراضات ضد محدودیت ها در لندن

شب گذشته هزاران معترض در خیابان های لندن به محدودیت های اعمال شده از طرف دولت برای مهار کرونا اعتراض کردند.

معترضان خواهان سرانجام محدودیت های کرونایی شدند. رسانه های انگیسی از شرکت هزاران نفر در این اعتراضات سخن گفتند اما پلیس هیچ گونه اطلاعاتی در این باره ارائه نداده است.

معترضان اعتراض شدیدی به قانون استفاده اجباری از ماسک داشتند و محدودیت ها را سیاستی استبدادی و نظارتی از طرف دولت می دانستند.

بیش از 45 هزار ابتلای روزانه در فرانسه

نهادهای بهداشتی در فرانسه هم شب گذشته از ابتلای بیش از 45 هزار نفر دیگر به کرونا در عرض 24 ساعت خبر دادند که رکورد جدیدی در آمار مبتلایان روزانه محسوب می گردد. بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی این کشور که شب گذشته اعلام شد در عرض 24 ساعت 45422 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شدند.

از روز شنبه منع تردد های شبانه برای حدود دو سوم شهروندان فرانسوی در مناطق مختلف برای مهار کرونا در نظ گرفته شده است.

اعتراضات خشونت بار علیه محدودیت ها در لهستان

در اعتراضات اعلام نشده ای علیه محدودیت های کرونایی که در پایتخت لهستان برگزار گردید بیش از 100 معترض توسط نیروهای پلیس دستگیر شدند. پلیس علیه معترضان از باتوم و گاز اشک آور استفاده کرد.

بالاترین رکورد مبتلایان روزانه در اتریش و ایتالیا

آمار مبتلایان روزانه جدید به کرونا در اتریش هم رکورد تازه ای بدست آورده و بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی این کشور در عرض 24 ساعت 3614 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شدند.

آمار مبتلایان روزانه در ایتالیا هم به حدود 20 هزار نفر رسیده و رکورد تازه ای را از زمان شیوع کرونا ثبت نموده است.

عدم پایبندی پاپ به قانون استفاده از ماسک

خبرها حاکی از آن است که پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های دنیا به قانون استفاده از ماسک برای مهار کرونا در ملاقاتهایی که انجام می دهد، پایبند نیست.

به نوشته روزنامه دی ولت آلمان، اخیرا پاپ فرانسیس بدون استفاده از ماسک پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا را به حضور پذیرفته است. در عکس هایی که بعد از ملاقات این دو در روز شنبه منتشر شده است نه سانچز، نه همسرش و نه پاپ ماسکی به صورت نداشتند.

همچنین در ویدئویی که واتیکان منتشر نموده است فرانسیس 83 ساله بدون ماسک با فاصله از جمعیتی که مقابل او نشسته اند صحبت می نماید.

این عادت پاپ برای استفاده نکردن از ماسک با وجود افزایش چشمگیر آمار مبتلایان برای ناظران شگفت آور است. این در حالی است که ویروس کرونا در واتیکان هم شیوع پیدا نموده و تا به حال بعضی از کارکنان آن به این بیماری همه گیر مبتلا شده اند.

سه شنبه گذشته پاپ فرانسیس در مراسمی که در رم برگزار گردید از ماسک ایتفاده کرد اما روز چهارشنبه مجددا در برنامه خود برای مخاطبان هفتگی از استفاده از ماسک انصراف داد.

پاپ یکی از گروه های خطر در برابر ویروس کرونا محسوب می گردد و اگر به ایران مبتلا گردد خطرناک است.

ایتالیا هم از جمله کشورهایی است که به شدت تحت تاثیر شیوع کرونا قرار گرفته است. شمار مبتلایان روزانه در این کشور افزایش چشمگیری داشته و تعداد مبتلایان روزانه به رکورد بالای 19644 نفر رسیده است.

افزایش افسردگی در بین شهروندان آلمانی

نتایج یک تحقیق نشان می دهد که ترس، استرس و علائم افسردگی در مرحله اول قرنطینه سراسری در آلمان به شدت افزایش پیدا کرد.

جدیدترین آمار مبتلایان به کرونا در کشورهای مهم اروپایی

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در اسپانیا 1110372 نفر به کرونا مبتلا شده و 34752 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در فرانسه هم تا به حال 1086497 نفر به کرونا مبتلا شده و 34645 نفر هم در اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها در انگلیس هم تا به حال 854010 نفر به کرونا مبتلا شده و 44745 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در ایتالیا هم 504509 نفر به کرونا مبتلا شده و 37210 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در آلمان هم تا به حال 429181 نفر به کرونا مبتلا شده و 10111 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 آبان 1399 بروزرسانی: 6 آبان 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 1239

به "کرونا در اروپا، از وقوع اعتراضات خشونت بار علیه محدودیت ها تا بیش از 45 هزار ابتلای روزانه در فرانسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از وقوع اعتراضات خشونت بار علیه محدودیت ها تا بیش از 45 هزار ابتلای روزانه در فرانسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید