کشف یک مجسمه 1800ساله

به گزارش تور آسیایی ارزان، گروهی از باستان شناسان با کاوش در شهر باستانی فیلیپی واقع در شمال غربی یونان سر یک مجسمه تقریبا سالم به شکل آپولون، ایزد یونان باستان را کشف کردند.

کشف یک مجسمه 1800ساله

آرت نت نوشته است این مجسمه که قدمت آن به فاصله قرن دوم تا سوم میلادی بازمی شود، مردی جوان با موهای فر و تاجی از جنس برگ را به تصویر می کشد. این مجسمه اواخر سال 2023 به وسیله گروهی متشکل از 15 دانشجو و یک استاد دانشگاه در فیلیپی کشف شده بود.

کارشناسان معتقدند این مجسمه در ابتدا به عنوان یک پیشکش ساخته شده بود، اما محل کشف آن نشان می دهد بعدها به عنوان یک شیء تزئینی در میدان شهر استفاده شده است. کارشناسان بعلاوه با توجه به کشف یک سکه تصویرگر امپراتور لئو ششم در نزدیکی آن به این نتیجه رسیدند که این محوطه از قرن هشتم یا نهم میلادی مورد استفاده قرار می گرفت.

سال گذشته نیز باستان شناسان یک مجسمه باستانی به شکل هرکول را در همین محوطه تاریخی کشف نموده بودند.

فیلیپی در سال 356 پیش از میلاد به وسیله فیلیپ دوم مقدونی پدر اسکندر مقدونی تأسیس شد. این شهر به علت موقعیتش نسبت به ویا اگناتیا، جاده ای که اروپا را به آسیا متصل می کرد، به ثروت و معروفیت رسید. اهمیت آن تا دوران امپراتوری روم ادامه یافت و محل نبرد بین نیروهای مارک آنتونی و آگوستوس علیه نیروهای مارکوس یونیوس بروتوس و گایوس کاسیوس لونگینوس بود.

منبع: گردشبان
انتشار: 19 فروردین 1403 بروزرسانی: 19 فروردین 1403 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 4787

به "کشف یک مجسمه 1800ساله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف یک مجسمه 1800ساله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید