10 رفتار غیرقابل تحمل برای تورلیدرها از طرف گردشگران

به گزارش تور آسیایی ارزان، سروقت نبودن، رفتار بد مسافر

یک رفتار بد مسافر از نظر تورلیدرها تاخیر مسافران در ابتدای سفر است که سبب می ­گردد سفر دیرتر شروع گردد. تورها برنامه دقیقی دارند و زمان بندی آن ها از ابتدا تا انتهای سفر معین است. اگر توری با کمی تاخیر شروع گردد، تورلیدر مجبور است برنامه سفر را کمی فشرده ­تر کند. هرچه تاخیر بیشتر باشد احتمال از دست رفتن یک یا چند بازدید بیشتر است.

10 رفتار غیرقابل تحمل برای تورلیدرها از طرف گردشگران

بهترین تجربه سفر را با مجری مستقیم تور کانادا تجربه کنید و با مجری مستقیم تورهای کانادا بهترین برنامه سفر را برای خود انتخاب کنید.

با تور هماهنگ نبودن مسافر

سفر با تور یک سفر گروهی است و رفتار مناسب از نظر تورلیدرها این است که همه مسافران با هم و در کنار هم از یک مجموعه بازدید نمایند. در مقابل از نظر تورلیدرها این رفتار بد مسافر است که از تور جدا گردد، جلوتر و یا عقب تر از گروه حرکت کند. این کار تمرکز لیدر را به هم میزند و نمی­ تواند خدمات مورد نظر را به خوبی ارائه دهد.

به همراه نداشتن وسایل مورد احتیاج

در برنامه ­ریزی هر تور، وسایل مورد احتیاج مسافران پیش­ بینی شده و به اطلاع شان رسیده است. از آنجایی که بسیاری از این وسایل مثل لباس گرم و یا کفش مناسب وسیله­ ای شخصی است به همراه داشتن آن به عهده مسافر است. اگر وسایل مورد احتیاجتان را به همراه نداشته باشید حتما نمی­ توانید به راحتی با گروه همراه باشید و کلافه خواهید شد. کلافگی شما سبب کلافگی تورلیدرتان شده و این یک رفتار بد مسافر به شمار می آید.

در برنامه­ ریزی تور دخالت نکنید

احتمالا تورلیدرتان بیشتر از شما تجربه سفر گروهی دارد و همچنین روزها پیش از سفر برای آن مطالعه و برنامه­ ریزی نموده است. او موظف است سلیقه همه مسافران را در نظر بگیرد. قطعا نظر شما مهم و محترم است و تورلیدرتان به آن توجه دارد. اما بهتر است به تورلیدرتان و برنامه ­اش اعتماد کنید و با این اعتماد رفتار مناسب در سفر داشته باشید.

به لیدرها گوش دهید

هر چند هر فردی از جمله تور لیدرها ممکن است که اشتباه نمایند اما تور لیدرها دوره ­های تخصصی را گذرانده ­اند و پیرامون مکان ­های تاریخی مطالعه زیادی داشته ­اند. رد کردن و به چالش کشیدن اطلاعات تور لیدر در جمع برای آن ها خوشایند نیست و رفتار بد مسافر به شمار می رود.

همسفران را آزار ندهید

سفر با تور یک سفرگروهی است پس لازم است رفتار مناسب داشته باشیم، به آن ها احترام بگذاریم و یک جو صمیمی و محبت آمیز به وجود بیاوریم و با رعایت نظم به حقوق آنها در تور احترام بگزاریم.

بدون مشارکت نباشید

هر چند بسیاری از برنامه­ ریزی ها و هماهنگی­ ها توسط تور لیدر اجرا شده، اما گاهی آن ها به مشارکت شما احتیاج پیدا می­ نمایند. مشارکت کار سختی نیست و بیشتر اوقات صرفا پاسخ به یک سری سوالات هنگام ارائه توضیحات و ایجاد یک مصاحبه ساده است.

رعایت نکردن بهداشت فردی

از نظر تور لیدرها رعایت نکردن بهداشت فردی رفتار بد مسافر است. سفر همیشه با جنب و جوش، رفت و آمد و قرار دریافت درمحیط­ های بسته و باز همراه است. این که مسافر عرق کند و احتیاج به وسایل بهداشتی داشته باشد، طبیعی است. اگر از وسایلی مثل دئودورانت، دستمال مرطوب برای تمیز کردن دست­ ها و یا حتی بعضی ضدعفونی نماینده ها استفاده نگردد، هم سلامتی خود مسافر به خطر می ­افتد و هم شرایط برای همسفران نامطلوب می­ گردد.

جدا شدن از گروه

دغدغه همیشگی تور لیدرها گم شدن یکی از مسافران است. بدترین رفتار یک مسافر برای هر تور لیدری جدا رفتن یک مسافر است. چرا که احتمال گم کردن او و از دست رفتن زمان سفر برای یافتنش بسیار بالاست. از آنجا که مسافران معمولا افراد بالغ هستند، فرض لیدر بر همکاری و هماهنگی آن ها و رفتار مسئولانه است. همان طور که اشاره شد، رفتار مناسب در سفر گروهی هماهنگ بودن با لیدر است.

در انتها تور سپاسگزار باشیم

تمام کوشش تور لیدرها ایجاد اوقات خوش و مفید برای مسافران است. آن ها کار می­ نمایند تا مسافران هنگام سفر دغدغه بسیاری از موارد مانند غذا را نداشته باشند. همچنین هدف آن ها افزایش آگاهی مسافران نسبت به بناهای تاریخی، طبیعت و فرهنگ است. بنابراین رفتار مناسب سپاسگزاری از آن هاست. حتی سپاسگزاری زبانی بسیار ارزشمند است؛ هر چند بعضی مسافران برای تشکر از تورلیدرشان یک هدیه تهیه می نمایند.

منبع: دالاهو
انتشار: 31 خرداد 1400 بروزرسانی: 31 خرداد 1400 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 638

به "10 رفتار غیرقابل تحمل برای تورلیدرها از طرف گردشگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 رفتار غیرقابل تحمل برای تورلیدرها از طرف گردشگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید