10 زمینه سازی دنیای سینمایی مارول برای گردهم آمدن قهرمانان پسران نیمه شب

به گزارش تور آسیایی ارزان، استودیوی مارول در حال حاضر سرنخ های زیادی در رابطه با تشکیل گروه مورد انتظار پسران نیمه شب (Midnight Sons) در دنیای سینمایی مارول به مخاطبان نشان داده است. گروه پسران نیمه شب مارول کامیکس برای اولین بار در سال 1992 و در جلد سوم کمیک روح سوار (Ghost Rider) شماره 31 به طور کامل حضور پیدا کرد. برخی از قدرتمندترین قهرمانان و ضدقهرمانان فراطبیعی دنیای مارول در این گروه گرد هم آمدند تا با تاریک ترین تهدیدات دنیای مارول مبارزه کنند. در حالی که هیچ تأیید رسمی ای از سوی استودیوی مارول وجود ندارد، اما شایعات زیادی مبنی بر شکل گیری گروه پسران نیمه شب در دنیای سینمایی مارول منتشر شده است. علاوه بر این حماسه چندجهانی (فاز 4 تا 6) تا به حال بارها به چنین گروهی اشاره داشته و سرنخ هایی درباره اش به هواداران نشان داده است.

10 زمینه سازی دنیای سینمایی مارول برای گردهم آمدن قهرمانان پسران نیمه شب

اعضای اصلی گروه پسران نیمه شب در مارول کامیکس شامل 9 شخصیت قدرتمند و جادویی می شود که عبارتند از: بلید، فرانک دریک، هانیبال کینگ، موربیوس، روح سوار، جانی بلیز، سم بوکانن، ویکتوریا مونتسی و لوئیس هیستینگز. این گروه ابتدا برای نبرد با لیلیث، مادر همه شیاطین، با کمک دکتر استرنج تشکیل شد و در ادامه با دشمنانی مانند زراتوس، دراکولا و مفیستو مبارزه کرد. در سال های اخیر استودیو مارول نکات زیادی مبنی بر شکل گیری گروه پسران نیمه شب در لابلای فیلم های جهانی سینمایی مارول منتشر کرده است.

1. فیلم گرگینه در شب (Werewolf By Night) هیولاها را به جهانی سینمایی مارول معرفی کرد

قبل از فاز چهارم جهانی سینمایی مارول، ایده هیولاها و تهدیدات فراطبیعی به طور جدی بررسی نشده بود. ارائه ویژه فیلم گرگینه در شب به کارگردانی مایکل جاکینو، تغییر بزرگی را در این زمینه رقم زد. چرا که بسکمک از هیولاهای به یادماندنی مارول کامیکس در این فیلم خیلی کوتاه به نمایش درآمدند. اگرچه جک راسل با بازی گیل گارسیا برنال (همان گرگینه در شب) و من-تینگ به طور کامل در این فیلم معرفی شدند.

هر دو شخصیت گرگینه و من -تینگ در مارول کامیکس به عضویت گروه پسران نیمه شب درمی آیند. بنابراین گرد هم آوردن این گروه در جهانی سینمایی مارول راه بی نظیری برای ادامه داستان این دو شخصیت پس از فرار از کاخ بلاداستون در فیلم گرگینه در شب خواهد بود.

2. روح سوار در سریال مأموران شیلد (Agents Of SHIELD) به جهانی سینمایی مارول قدم گذاشت

در حالی که روح سوار هنوز در هیچ یک از فیلم های سینمایی جهانی سینمایی مارول حضور پیدا نکرده، اما این شخصیت در چندجهانی جهانی سینمایی مارول وجود دارد. این یعنی ممکن است در یکی از پروژه های آینده شاهد ورود رسمی این شخصیت به جهانی سینمایی مارول باشیم. نیکلاس کیج در فیلم روح سوار محصول سال 2007 نقش جانی بلیز را بازی کرد و در سال 2011 نیز دوباره در قسمت دوم این فیلم به ایفای نقش پرداخت. گابریل لونا نیز در فصل چهارم سریال مأموران شیلد نقش رابی ریز را ایفا کرد که در ادامه به روح سوار تبدیل شد و شاهد سفر کردن او در ابعاد و جهان های مختلف بودیم.

به غیر از این دو بازیگر، بازیگرانی از جمله کیانو ریوز و نورمن ریداس از جانب هواداران برای ایفای نقش روح سوار انتخاب شده اند. در هر حال ورود رسمی روح سوار به جهانی سینمایی مارول قطعه دیگری از پازل پسران نیمه شب را تکمیل خواهد کرد.

3. در سریال شی هالک: وکیل دادگستری (She-Hulk: Attorney At Law) به خون آشام ها اشاره شد

بلید یکی از افسانه ای ترین اعضای گروه پسران نیمه شب به شمار می آید و ماهرشالا علی در سال 2025 به این شخصیت روی پرده های سینما جان خواهد داد. با این حال، قبل از اولین حضور این شکارچی خون آشام محبوب، استودیو مارول وجود خون آشام ها در جهانی سینمایی مارول را مسخره کرده است. به ویژه در سال 2022 خون آشامی که در خلوتگاه امیل بلونسکی و در سریال شی هالک: وکیل دادگستری که ساراسن در آن معرفی شد؛ شرکت داشت. در مارول کامیکس ساراسن یکی از دشمنان بلید بود که در زیر شهر واتیکان زندگی می کرد و در حالی که منشأ واقعی او در جهانی سینمایی مارول ناشناخته به جای مانده، گنجاندن او در فاز چهارم ثابت کرد که خون آشام ها وجود دارند.

4. فیلم جاودانگان (Eternals) به آینده دین ویتمن در قامت شوالیه سیاه اشاره کرد

فیلم جاودانگان محصول سال 2021 علاوه بر معرفی یک گروه ابرقهرمانی تازه در جهانی سینمایی مارول، برای اولین بار شخصیتی به نام دین ویتمن را با بازی کیت هرینگتون به نمایش گذاشت. در مارول کامیکس، ویتمن در مقام شوالیه سیاه از تیغ آبنوس استفاده می کند. او یک قهرمان قدرتمند است که در میان بسکمک از گروه های ابرقهرمانی با نیروهای شیطانی مبارزه می کند. در کمیک ها شوالیه سیاه به عضویت گروه پسران نیمه شب درنمی آید، اما در صحنه پس از تیتراژ فیلم جاودانگان ویتمن را در حال لمس تیغ آبنوس می بینیم. اگرچه صدای بلید (ماهرشالا عالی) او را متوقف می کند و به او هشدار می دهد که آماده استفاده از این شمشیر نیست ولی ارتباط برقرار شده بین ویتمن و بلید به این معناست که شوالیه سیاه احتمالاً در گروه پسران نیمه شب جهانی سینمایی مارول حضور خواهد داشت.

نکته مهمی که در این رابطه وجود دارد، این است که کیت هرینگتون در ابتدا قرار بود در فیلم اختصاصی بلید (Blade) در کنار ماهرشالا علی ظاهر شود، اما شایعات اخیر حاکی از آن است که او احتمالاً از فیلم نامه این فیلم حذف شده. بنابراین آینده او در جهانی سینمایی مارول نامشخص است.

5. اسکار آیزاک بازیگر سریال شوالیه ماه (Moon Knight) امیدوار است پسران نیمه شب محقق شود

اسکار آیزاک برای اولین بار در نقش مارک اسپکتور و استیون گرانت و جیک لاکلی (او نقش کسی را بازی می کند که 3 شخصیت متفاوت دارد) در سریال شوالیه ماه سال 2022 ظاهر شد و مشت خونشو را در گوشه های تاریک جهانی سینمایی مارول زنده کرد. در حالی که آینده شوالیه ماه در جهانی سینمایی مارول نامشخص به جای مانده، اسکار آیزاک در طول حضور خود در جشنواره فیلم و کامیک کانِ خاورمیانه، اظهار امیدواری کرد که در آینده نزدیک شوالیه ماه به گروه پسران نیمه شب بپیوندد. شوالیه ماه یک مکمل عالی و فوق العاده برای گروه پسران نیمه شب به شمار می آید و اگر این اتفاق در جهانی سینمایی مارول بیفتد، تماشایی خواهد شد.

6. سریال وانداویژن (WandaVision) دارک هولد را به جهانی سینمایی مارول معرفی کرد

در جهانی سینمایی مارول، دارک هولد یا همان کتاب لعنت شدگان، در طول وقایع فیلم دکتر استرنج در چندجهانی جنون (Doctor Strange in the Multiverse of Madness) نابود شد. اما این واقعیت که این کتاب در این جهانی سینمایی وجود دارد، به معنای این است که رهایی بخشان دارک هولد (the Darkhold Redeemers) نیز می توانند وجود داشته باشند. اعضای گروه رهایی بخشان دارک هولد کسانی بودند که از این کتاب جادویی محافظت می کردند تا هرگز دست شخص اشتباهی نیفتد. سه تن از اعضای رهایی بخشان دارک هولد بعدها به تشکیل گروه پسران نیمه شب کمک کردند و به اعضای اصلی این گروه بدل شدند. تا به حال هیچ اشاره ای به رهایی بخشان دارک هولد در جهانی سینمایی مارول نشده است، اما از آنجایی که در گذشته آگاتا هارکنس کتاب دارک هولد را در اختیار داشته، ممکن است اعضای رهایی بخشان دارک هولد در سریال اختصاصی این شخصیت حضور پیدا کنند.

باید توجه داشت که گروه رهایی بخشان دارک هولد متشکل از لوئیس هیستینگز، ویکتوریا مونتسی، سم بوکانن، جینکس و مدرد میستیک است که هیچ یک از آن ها تا به امروز در جهانی سینمایی مارول دیده نشده اند.

7. السا بلاداستون در فیلم گرگینه در شب به عنوان یک شخصیت بسیار قدرتمند معرفی شد

فیلم گرگینه در شب در سال 2022 علاوه بر معرفی بسکمک از هیولاها به جهانی سینمایی مارول، شکارچیان هیولا نیز در این فیلم معرفی شدند. یکی از این شکارچی ها السا بلاداستون با بازی لورا دانلی است. او در انتهای گرگینه در شب جبهه خود را تغییر می دهد و با من-تینگ و گرگینه متحد می شود تا کنترل کاخ جادویی بلاداستون را به دست بگیرد؛ کاخی که میراث او به حساب می آمد. از آنجایی که بلاداستون این توانایی را دارد تا هیولاهای مختلف را ردیابی کند و به آن ها آسیب برساند، السا بلاداستون به قدرت فوق العاده ای دست پیدا کرده. همین امر باعث می شود او بتواند نقش نیک فیوری را برای گروه پسران نیمه شب بازی کند و آن ها را گرد هم بیاورد. حتی ممکن است کاخ بلاداستون به پایگاه پسران نیمه شب تبدیل شود.

8. در فاز چهارم جهانی سینمایی مارول دکتر استرنج به شخصیت تاریک تری تبدیل شد

در حالی که السا بلاداستون مطمئناً می تواند در جهانی سینمایی مارول نقش نیک فیوری را برای پسران نیمه شب بازی کند، اما به احتمال زیاد این نقش بر عهده دکتر استرنج با بازی بندیکت کامبربچ خواهد بود. در کمیک ها دکتر استرنج اعضای این گروه را گرد هم می آورد و به شکل گیری گروه کمک می کند. خوشبختانه در فاز چهارم شاهد این بودیم که دکتر استرنج به یک ابرقهرمان بسیار پیچیده تر تبدیل شد. او با کتاب دارک هولد دست و پنجه نرم کرد، جنازه همزاد خود از یک جهانی دیگر را تسخیر کرد و چشم سوم خود را در انتهای فیلم دکتر استرنج در چندجهانی جنون باز کرد. در حال حاضر دکتر استرنج خارج از جهان اصلی مارول به سر می برد تا با یک تهدید مخوف مقابله کند، اما وقتی برشود، می تواند با برخی از غیرمتعارف ترین قهرمانان جهانی سینمایی مارول همراه شود و گروه پسران نیمه شب را ایجاد کند.

9. فیلم بلید داستان های فراطبیعی جهانی سینمایی مارول را گسترده می کند

استودیوی مارول تا به امروز در داستان های جداگانه و مستقل با شخصیت های فراطبیعی سر و کار داشته است، اما اولین حضور ماهرشالا علی در نقش اریک بروکس در فیلم مورد انتظار بلید ممکن است این داستان ها را در کنار هم قرار داده و گستره شان را بیشتر کند. بلید شاید نمادین ترین عضو گروه پسران نیمه شب باشد و افزوده ای بسیار هیجان انگیز برای فاز پنجم جهانی سینمایی مارول به شمار می آید، به ویژه که بازیگری همچون ماهرشالا علی نقشش را ایفا می کند. انتظار می رود بلید در سال 2025 زوایای فراطبیعی جهانی سینمایی مارول را توسعه دهد و با خون آشام ها، شکارچی ها و هیولاها هواداران این فرنچایز را به وجد بیاورد. ممکن است اولین اشاره به تشکیل گروه پسران نیمه شب را در فیلم بلید ببینیم.

10. اعضای گروه پسران نیمه شب در پروژه های آینده جهانی سینمایی مارول معرفی خواهند شد

در حالی که بسکمک از اعضای بالقوه گروه پسران نیمه شب در حال حاضر در جهانی سینمایی مارول معرفی شده اند، تعداد بیشتری نیز وجود دارند که هنوز در این فرنچایز حضور نداشته اند. شخصیت هایی از جمله مجیک، دکتر وودوو و دایمون هل استورم که هیچ اشاره ای بهشان نشده. اما حضور شخصیت هایی مانند آیرون هارت، ولورین و آیرون فیست در جهانی سینمایی مارول تأیید شده و قرار است آن ها را در پروژه های آینده ببینیم. حضور هر یک از این شخصیت ها ممکن است به همراه سرنخ های بیشتر از پسران نیمه شب باشد.

منبع: screenrant

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 29 فروردین 1403 بروزرسانی: 29 فروردین 1403 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 4995

به "10 زمینه سازی دنیای سینمایی مارول برای گردهم آمدن قهرمانان پسران نیمه شب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 زمینه سازی دنیای سینمایی مارول برای گردهم آمدن قهرمانان پسران نیمه شب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید