20 چیزی که نباید در پارکینگ نگهداری کنید

به گزارش تور آسیایی ارزان، خانه فضای فراوانی برای نگهداری لوازم و وسایل مختلف دارد. با وجود این، وقتی برای نگهداری وسایل به فضای اضافی نیاز دارید، اولین جایی که احتمالا انتخاب می کنید، پارکینگ است. برخی از وسایل را می توانید در پارکینگ نگهداری کنید اما جای برخی از لوازم و وسایل در پارکینگ نیست. در این مقاله، چیزهایی که نباید در پارکینگ نگه دارید و آنچه می توانید در این بخش از خانه نگهداری کنید را می خوانید.

20 چیزی که نباید در پارکینگ نگهداری کنید

آنچه نباید در پارکینگ نگهداری کرد

برای اینکه خانه ای ایمن و عاری از آفات و حشرات داشته باشید، نباید برخی از وسایل و لوازم را در پارکینگ نگهداری کنید. با نگهداری این لوازم و وسایل در جایی جز پارکینگ هم این وسایل سالم می مانند و هم خانه ای تمیزتر و ایمن تر دارید.

1. غذای حیوانات خانگی

اگر در حال مرتب کردن پارکینگ هستید، باید غذای حیوانات خانگی را از این فضا دور کنید. نگهداری غذای حیوانات خانگی در پارکینگ موش ها را برای صرف میان وعده ای خوشمزه به خانه شما دعوت می کند. اگر مجبور به نگهداری این محصولات در پارکینگ هستید یا حتی می خواهید آن ها را در سایر بخش های خانه نگهداری کنید، باید ظروف مناسبی انتخاب کنید. ظروف فلزی یا پلاستیکی که درب محکمی دارند، بهترین گزینه برای نگهداری از غذای حیوانات خانگی در منزل هستند. موش ها و سایر جوندگان می توانند به راحتی بسته بندی های کاغذی یا مقوایی این محصولات را بجوند.

2. پارچه های روغنی

هرگز پارچه های آغشته به روغن را در پارکینگ نگهداری نکنید. اگر این پارچه ها در فضای سربسته و گرم نگهداری شوند، ممکن است با گذشت زمان خود به خود آتش بگیرند. همین آتش سوزی کوچک نیز می تواند به یک آتش سوزی ویرانگر در خانه شما منجر شود.

3. کتاب

شاید بخواهید کتاب های مورد علاقه خود از دوران کودکی را جایی نگهداری کنید تا روزی آن ها را به بچه ها یا نوه های خود هدیه بدهید. بااین حال، نگهداری این کتاب ها در پارکینگ اصلا فکر خوبی نیست. ماهی نقره ای یا بید کاغذ حشراتی هستند که در محیط های تاریک و مرطوب مانند پارکینگ، زیرزمین و اتاق زیرشیروانی رشد می کنند. این حشرات دوست دارند از مواد نشاسته ای مانند چسب کتاب ها تغذیه کنند.

علاوه براین، نگهداری مجلات، کتاب ها یا هر چیز دیگری که از کاغذ درست شده در پارکینگ کار درستی نیست. رطوبت و حشرات به این وسایل آسیب های غیر قابل جبرانی می رسانند.

4. هیزم

ممکن است هیزم و چوب هایی که برای باربیکیو به کار می برید، در تمام طول سال، در حیاط خلوت یا پارکینگ نگهداری کنید. با وجود این، هیزم آهنربایی برای آفاتی خواهد شد که با خوشحالی وارد خانه شما می شوند. برای اینکه با چنین مسئله ای روبرو نشوید، بهتر است که یک قفسه مخصوص هیزم ها داشته باشید. این قفسه باید از ساختمان خانه شما که شامل پارکینگ هم می شود، 7 متر فاصله داشته باشد. هیزم ها را در قفسه ای با این فاصله از پارکینگ نگهداری کنید و فقط در صورت لزوم اندازهی از آن را به خانه ببرید.

5. کیسه های خواب

نوسان دما و رطوبت برای نگهداری پارچه شرایط ایده آلی نیست. ممکن است پارچه یا کیسه های خواب پارچه ای با گذشت زمان دچار کپک زدگی شوند یا موش ها و سایر جوندگان آن ها را بجوند. شاید وسوسه انگیز باشد که کیسه های خواب را همراه با سایر لوازم کمپینگ غیرپارچه ای در پارکینگ نگهداری کنید اما این کار درست نیست. کیسه خواب، لباس و سایر وسایل پارچه ای را در خانه نگهداری کنید.

6. قوطی رنگ

گرما و سرمای شدید می تواند فرمول رنگ را تغییر دهد. بنابراین، اگر دمای پارکینگ شما در طول سال دچار نوسانات بسیار شدیدی می شود، مکان ایده آلی برای نگهداری قوطی های رنگ نیست. برچسب قوطی رنگ را با دقت بخوانید تا دمای توصیه شده برای نگهداری از آن را متوجه شوید. اگر دما در بیشتر روزهای سال در پارکینگ شما ثابت است و فقط زمستان ها قوطی رنگ یخ می زند، مسئله ای نیست. رنگ لزوما با یخ زدن خراب نمی شود.

7. اسباب بازی

اسباب بازی های مورد علاقه فرزندتان به ویژه حیوانات عروسکی و سایر اسباب بازی های ساخته شده از پارچه های مخملی نباید در پارکینگ نگهداری شوند. مایت های گرد و غبار، سایر حشرات و حتی موش ها در صورتی که فرصت بیابند، ممکن است به جعبه این اسباب بازی ها راه بیابند. بهترین مکان برای نگهداری از اسباب بازی بچه ها داخل خانه است اما اگر مجبور به نگهداری از آن ها در پارکینگ هستید، مطمئن شوید که جعبه ای از جنس مواد محکم دارند و درب آن کاملا بسته شده است.

8. کپسول گاز

کپسول گاز معمولا ایمن است اما اگر این کپسول در فضایی سربسته دچار نشتی شود، خطرناک است. هر جرقه کوچکی حتی استارت زدن خودرو می تواند باعث آتش سوزی شود. بنابراین، بهتر است که کپسول های گاز را در بخش خارجی خانه و جایی دور از پارکینگ نگهداری کنید. دمای هوای اطراف کپسول هم نباید بسیار بالا باشد.

9. رایانه های قدیمی

اگر برای مدتی رایانه ها یا سایر وسایل الکترونیکی قدیمی بلااستفاده خواهند بود، بهتر است آن ها را جایی غیر از پارکینگ نگهداری کنید. رطوبت و نوسانات دما می تواند عمر رایانه و سایر وسایل الکترونیکی را کوتاه کند. بهتر است که این لوازم را همیشه داخل خانه نگهداری کنید.

10. عکس های چاپی

عکس های چاپ شده به ویژه آن هایی که نسخه دیجیتال ندارند را هرگز در پارکینگ نگهداری نکنید. گرما، سرما و رطوبت می توانند به سرعت این یادگاری های قدیمی شما را از بین ببرند. بهترین راه برای نگهداری عکس ها در جعبه ها یا آلبوم های فاقد اسید است. این عکس ها نباید در معرض نوسانات دما و رطوبت قرار بگیرند.

11. اسناد و کاغذهای مهم

دفتر خانگی شما نباید جایی مانند پارکینگ خانه باشد چون نگهداری کاغذها و اسناد مهمی مانند سوابق پزشکی، گذرنامه و شناسنامه در چنین مکانی درست نیست. این اسناد ممکن است در اثر آب و رطوبت بیش از حد هوا آسیب ببینند. اگر مجبور به نگهداری برخی از اقلام کاغذی در پارکینگ هستید، آن ها را در یک ظرف پلاستیکی دربسته نگهداری کنید.

12. لباس های قدیمی

لباس های قدیمی، لباس های محبوبتان یا لباس های زمستانی را نباید در پارکینگ نگهداری کنید. این لباس ها شب پره ها را جذب می کنند و خز و چرم به کار رفته در آن ها در مکان های مرطوب دوام نمی آورد. این لباس ها را درون کیسه های پلاستیکی مهر و موم شده و جایی غیر از پارکینگ نگهداری کنید.

13. غذاهای کنسروی

برخلاف تصور شما، غذاهای کنسروی هم ممکن است فاسد شوند و باید آن ها را در دمای 50 تا 70 درجه نگهداری کرد. علاوه براین، رطوبت موجود در هوای پارکینگ می تواند به زنگ زدگی قوطی ها و درب های فلزی ظروف شیشه ای منجر شود. این زنگ زدگی باعث واکنش شیمیایی با مواد داخل قوطی ها و شیشه ها می شود و آن ها را خراب می کند.

14. فرش و موکت

فرش ها و موکت های رول شده پناهگاه های خوبی برای حشرات و موش ها می شوند. بنابراین، بهتر است که آن ها را جایی غیر از پارکینگ نگهداری کنید. الیاف فرش و موکت رطوبت و بو را جذب می کنند. در نتیجه، با گذشت زمان ممکن است از بین بروند.

15. یخچال

یخچال دمای غذاها و خوراکی های شما را کنترل می کند. با افزایش دمای هوای پارکینگ این وسیله برقی باید بیشتر کار کند تا غذاها سالم بمانند. بنابراین، اگر یخچال را در پارکینگ نگهداری کنید، پس از مدتی شاهد افزایش مبلغ قبض برق خود خواهید بود.

16. مبلمان چوبی

اگر مبلمان و وسایل چوبی را در پارکینگی سرد و مرطوب رها کنید، با گذشت زمان آسیب می بینند. چوب به اندازه ای شکننده است که تحت تأثیر رطوبت قرار می گیرد. در نتیجه، الیاف آن متورم می شوند و با تغییر اندازه رطوبت هوا منقبض خواهند شد. این اتفاق باعث می شود که در مبلمان شما ترک هایی ایجاد شود که به راحتی تعمیر نخواهند شد. می توانید مبلمان چوبی را در مکان هایی با دمای ثابت نگهداری کنید اما اگر جایی غیر از پارکینگ ندارید، حداقل مطمئن شوید که روی آن خوب پوشیده شده است. البته، این کار باعث نمی شود که مبلمان شما پس از گذشت زمان در پارکینگ نو باقی بمانند.

17. ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی را می توان در پارکینگ نگهداری کرد اما باید مراقب باشید. توجه داشته باشید که ممکن است در اثر تراکم ناشی از گرما یا بخار ایجاد شده در حین کار این دستگاه مشکلاتی ایجاد شود. ممکن است این گرما یا بخار روی دیوارها و پنجره های سرد یا درون دستگاه های فلزی سرد انباشته شود.

در بدترین حالت، این گرما و بخار به موتور ماشین لباسشویی آسیب می رساند یا باعث ایجاد کپک یا زنگ زدگی لابه لای آن خواهد شد. بنابراین، اگر قصد دارید ماشین لباسشویی را در پارکینگ نگهداری کنید، مطمئن شوید که پارکینگ تهویه مناسبی دارد. لوله ها و لوازم متصل شده به ماشین هم باید با دقت بررسی شوند تا آب به درستی تخلیه شود. ماشین های لباسشویی مانند سایر لوازم خانگی تحت تأثیر نوسانات شدید دما قرار می گیرند. بنابراین، باید در جایی نگهداری شوند که دمای نسبتا ثابتی دارد.

18. کارتن های مقوایی

اگر می خواهید کارتن های مقوایی قدیمی را بعد از اسباب کشی جایی نگهداری کنید، آن ها را از پارکینگ دور نگه دارید. این کارتن ها مانند هر محصول کاغذی دیگری در صورت خیس شدن در معرض کپک زدگی و خراب شدن قرار می گیرد. با تجزیه مواد آن نیز گاز متان آزاد می شود. بدتر از آن، موجودات خزنده و حشراتی مانند سوسک، جیرجیرک، موریانه و ماهی نقره ای به پارکینگ می آیند تا مقوای کارتن ها را بخورند.

در عوض، باید این کارتن ها را در جایی خشک و خنک نگهداری کنید. اگر هم از آن ها استفاده نمی کنید، می توانید آن ها را به مراکز بازیافت تحویل دهید.

19. آفت کش ها

سموم و آفت کش ها را نباید در پارکینگ نگهداری کنید. ممکن است این مواد سمی و خطرناک به بیرون نشت کنند و به اعضای خانواده یا حیوانات خانگی شما صدمه برسانند. علاوه براین، نگهداری مواد شیمیایی در پارکینگ برای بچه ها کنجکاوی که وسایل مختلف خانه را بررسی می کنند، خطری جدی محسوب می شود.

اگر مجبور به نگهداری این مواد سمی در پارکینگ هستید، بهتر است آن ها را به روشی ایمن نگهداری کنید. قرار دادن این مواد در قفسه های بلند یا در کابینتی که درب آن قفل شده و دور از دسترس است، به ایمنی بچه ها و حیوانات خانگی شما کمک می کند. حتی در صورت امکان، باید آن ها را در سوله یا انباری مستقل نگهداری کنید.

20. مواد غذایی خشک

حتی اگر تا تاریخ انقضای مواد غذایی یا خوراکی های خشک شما سال های بسکمک به جای مانده، نباید آن ها را در پارکینگ نگه دارید. اقلام غذایی از هر نوعی که باشند، آفاتی را جذب می کنند که خوراکی های شما را خراب خواهند کرد. خوراکی هایی مانند کراکر و لوازم پخت در محیط مرطوب پارکینگ دچار کپک زدگی یا کهنگی می شوند.

در عوض، باید این محصولات غذایی را در یکی از کابینت های آشپزخانه نگهداری کنید. به این ترتیب، غذاها و خوراکی های شما از خطر فاسد شدن و هجوم آفات در امان خواهند ماند.

لوازمی که می توان در پارکینگ نگه داشت

برخی از وسایل یا لوازم را می توانید در پارکینگ نگهداری کنید. مهم ترین این وسایل و لوازم عبارت اند از:

  • لوازم خودرو: همه چیز از روغن موتور گرفته تا مایع برف پاک کن را می توانید در پارکینگ نگهداری کنید. در این بخش از خانه می توانید وسایل و لوازم مورد نیاز خودرو مانند جک و تلمبه را هم نگه دارید. لوازم یدکی دوچرخه را هم می توانید از سقف پارکینگ آویزان کنید یا در قفسه های مخصوص نگه دارید.
  • ابزارآلات: پارکینگ بهترین مکان برای نگهداری ابزارآلات است. چکش، اره، پیچ گوشتی و هر وسیله دیگری که برای تعمیرات خانه به آن نیاز دارید را می توانید در پارکینگ نگهداری کنید. این فضا برای نگهداری از لوازم حیاط و باغبانی مانند بیل، شلنگ؛ گلدان و خاک گلدان نیز ممناسب است.
  • تجهیزات کمپینگ: انواع وسایل و تجهیزات کمپینگ مانند چراغ قوه، کولر و تبر برای خرد کردن چوب را هم می توانید در پارکینگ نگهداری کنید. البته، همان طور که توضیح دادیم، لوازم پارچه ای کمپینگ مانند کیسه خواب را نباید در پارکینگ نگهداری کرد.
  • اسباب بازی های مخصوص فضای باز: وسایل و اسباب بازی هایی که در حیاط یا فضای آزاد به کار می روند را می توانید در پارکینگ نگهداری کنید. دوچرخه، اسکیت برد، اسباب بازی های استخر، مبلمان پاسیو و تجهیزات ورزشی از جمله این لوازم هستند. اقلامی مانند اسباب بازی که استحکام کمتری دارند را داخل سطل ها بریزید و از سقف آویزان کنید. صندلی های داخل حیاط یا فضای آزاد را هم به همین ترتیب آویزان کنید تا فضای کف پارکینگ خالی بماند.

کلام آخر

پارکینگ یکی از فضاهای داخلی خانه است که برخی از افراد در آن مواد غذایی و وسایل مختلف را نگهداری می کنند. شاید نگهداری این اقلام در فضای خالی پارکینگ وسوسه برانگیز باشد اما هر چیزی را نمی توان در پارکینگ نگهداری کرد. در این مقاله، 20 مورد از اقلامی که می توانید در پارکینگ نگهداری کنید را خواندید. شما چه چیزهای دیگری را در پارکینگ نگهداری می کنید؟ فکر می کنید بهترین راه برای نگهداری از این محصولات چیست؟

منبع: lifehacker

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 9 فروردین 1403 بروزرسانی: 9 فروردین 1403 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 4566

به "20 چیزی که نباید در پارکینگ نگهداری کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "20 چیزی که نباید در پارکینگ نگهداری کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید