آمریکا با تیک تک شاخ به شاخ شد!

به گزارش تور آسیایی ارزان، زومیت نوشت: یکی از سناتورهای آمریکایی با ارسال نامه به مدیران عامل اپل و گوگل خواهان حذف فوری شبکه اجتماعی تیک تاک از اپ استور و گوگل پلی شده است.

آمریکا با تیک تک شاخ به شاخ شد!

مایکل بنت، سناتور دموکرات استان کلرادو، از اپل و گوگل درخواست نموده است اپلیکیشن تیک تاک را فوراً از فروشگاه های آنلاین اپ استور و پلی استور حذف نمایند. سناتور بنت درخواست خود را در نامه ای مستقیم خطاب به تیم کوک و سوندار پیچای، مدیران عامل اپل و گوگل، مطرح نموده است.

درخواست سناتور بنت از اپل و گوگل جدیدترین کوشش نمایندگان آمریکا برای مقابله با شبکه اجتماعی محبوبی است که مالکش در کشور چین فعالیت می نماید. نمایندگان جمهوری خواه و دموکرات ایالات متحده از اوایل امسال میلادی کوشش نموده اند محدودیت های سخت گیرانه ای علیه تیک تاک اِعمال نمایند. آنان بعلاوه در پی ممنوعیت کامل تیک تاک در کشور آمریکا هستند.

مخالفان تیک تاک عقیده دارند که این شبکه اجتماعی محبوب داده های کاربران آمریکایی را دردسترس دولت چین قرار می دهد. این در حالی است که تیک تاک چنین ادعاهایی را به شدت رد می نماید.

سناتور بنت می گوید اثرگذاری گسترده تیک تاک و جمع آوری حجم عظیمی از داده از طریق این اپلیکیشن، امنیت ملی ایالات متحده را با خطر روبرو می نماید؛ چون شرکت مادرش تعهدهایی به قوانین چین دارد. بنت که عضو کمیته اطلاعات سنا است، نخستین قانون گذار آمریکایی محسوب می گردد که برای حذف تیک تاک از فروشگاه های اپ استور و پلی استور مستقیماً به تیم کوک و سوندار پیچای نامه می زند.

تیک تاک از سه سال پیش وارد مذاکره با دولت ایالات متحده و خصوصاً کمیته سرمایه گذاری خارجی در آمریکا شده است تا به نگرانی قانون گذاران این کشور خاتمه دهد. مدیرعامل تیک تاک سال گذشته در مصاحبه ای از پروژه تگزاس پرده برداشت. تیک تاک در قالب این پروژه میخواهد تمامی داده های ویرجینیا و سنگاپور را به سرورهای شرکت اوراکل در آمریکا منتقل کند. وظیفه نظارت بر این داده ها برعهده زیرشاخه جدیدی به نام شرکت امنیت داده های آمریکایی تیک تاک خواهد بود.

با وجود انجام مذاکرات، احتمال ممنوعیت تیک تاک در آمریکا به مرورزمان افزایش یافته است؛ چون بعضی از گزارش ها ادعا می نمایند کارکنان شرکت بایت دنس (مالک تیک تاک) در سال های اخیر به داده های کاربران آمریکایی دسترسی پیدا نموده اند.

اواخر سال گذشته میلادی، فوربز در گزارشی گفت کارمندان بایت دنس داده های کاربران آمریکایی را مشاهده نموده اند. بایت دنس با تأیید این گزارش گفت هر چهار کارمند خاطی را اخراج نموده است که دو نفر از آن ها در چین ساکن بودند. تیک تاک و کمیته سرمایه گذاری خارجی در آمریکا هنوز به توافق دست پیدا ننموده اند. ورج می گوید مذاکرات متوقف شده است و احتمالاً به این زودی ها هیچ گونه توافقی را شاهد نخواهیم بود.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 16 بهمن 1401 بروزرسانی: 16 بهمن 1401 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 2226

به "آمریکا با تیک تک شاخ به شاخ شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا با تیک تک شاخ به شاخ شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید