ابرفرودگاه جدید پکن ایرلاین ها را به چالش می کشد

به گزارش تور آسیایی ارزان به نقل از بلومبرگ انگلیسی، مانند فرماندهان جنگی دنیای کهن، هر کدام از 3 شرکت بزرگ هواپیمایی چین در شهرهای منطقه خود حکومت می نمایند: تا به امروز ایرچاینا پکن را در کنترل دارد، شرکت چین شرقی در مرکز اقتصادی چین، شانگهای، حکمرانی می نماید و شرکت هواپیمایی چین جنوبی در دروازه صادرات چین گوانجو حکومت می نماید.

ابرفرودگاه جدید پکن ایرلاین ها را به چالش می کشد

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

در زمین های مسطح جنوب پکن یک ابر فرودگاه در حال ظهور است که این توازن را بر هم خواهد زد و هر سه غول هواپیمایی را در بزرگترین مرکز هوانوردی جهان در پایتخت چین گرد هم می آورد.

این فرودگاه جدید در سال 2019 شروع به کار خواهد نمود و مقامات چین آن را به عنوان مرکزی برای اعضای اتحاد اسکای تیم که گروهی از خطوط هوایی جهان را تشکیل می دهد که شامل شرکت های چین شرقی (چاینا ایسترن) و چین جنوبی (چاینا سوزرن) هم می گردد. به هر کدام از این دو شرکت هواپیمایی چینی هم اجازه داده شده است 40 درصد از مسافران فرودگاه را به خود اختصاص دهند و در حیاط خلوت شرکت ایرچاینا بازه های زمانی مطلوبی برای اروپا و آمریکا به دست آورند.

کورین پنگ مدیر اجرایی ارشد شرکت کروشال پرسپکتیو سنگاپور می گوید: این واقعا بازی را به نفع چاینا استرن و چاینا سوزرن تغییر می دهد. با قرار دریافت همه اعضای اتحاد اسکای تیم زیر یک سقف روابط و ارتباطات پروازی بی نظیری ایجاد خواهد نمود.

با دسترسی به صندلی های بیشتر در پکن، چاینا سوزن و چاینا ایسترن به صورت بالقوه به مسیرهای پر سود آمیکای شمالی دسترسی بیشتری خواهند داشت درحالیکه شرکای آنها از اسکای تیم دستری بهتری به پایتخت چین خواهند داشت. به علاوه چاینا سوزرن که بزرگترین شرکت هواپیمایی چین است، قادر خواهد بود ترافیک مسافرانش را از آسیای جنوب شرقی برای پرواز از پکن به آمریکا جذب کند.

تا زمانی که این فرودگاه افتتاح گردد این شرکت ها باید برای پرواز به فرودگاه موجود پکن دلخوش نمایند که ظرفیت آن تکمیل است. ایرچاینا که بخشی از اتحاد استار است که 28 عضو آن شامل یونایتد، سینگاپور ایرلاینز و لوفتهانزا، 38 درصد از فضاهای خالی فرودگاه بین المللی پکن را در اختیار دارند. این فرودگاه در سال 2016 حدود 94 میلیون مسافر را جابه جا کرد که به بیشترین ظرفیت آن که 96 میلیون است خیلی نزدیک بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 267

به "ابرفرودگاه جدید پکن ایرلاین ها را به چالش می کشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابرفرودگاه جدید پکن ایرلاین ها را به چالش می کشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید