اصفهان و گوانجو بهترین شهرهای ایران و چین است

به گزارش تور آسیایی ارزان، خبرنگاران: معاون شورای توسعه تجارت بین الملل گوانجو گفت: اصفهان و گوانجو بهترین شهرهای ایران و چین بوده که می توانند همکاری های مالی قابل توجهی داشته باشند.

اصفهان و گوانجو بهترین شهرهای ایران و چین است

با تور گوانجو یه جذابترین شهر چین سفر کنید، ترکیبی از مدرنیته و سنت چینی که در یکجا جمع شده اند.

به گزارش تور آسیایی ارزان از اصفهانو به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، فونچان وانگ در نشست آنالیز فرصت های تجاری و سرمایه گذاری اصفهان و گواندونگ چین اظهار کرد: 22 نفر از نمایندگان صنعتی شهر گوانجو چین در این هیئت حضور دارند و این سفر فرصت مناسبی برای تبادل همکاری و آنالیز فرصت های تجاری سرمایه گذاری است.

وی با اشاره به جمعیت 16 میلیون نفر شهر گوانجو و قدمت 2 هزار و 200 ساله این شهر اضافه نمود: این شهر دروازه ورودی به چین بوده و پس از پکن و شانگهای سومین قطب مالی چین محسوب می گردد.

معاون شورای توسعه تجارت بین الملل گوانجو اصلی ترین صنعت گوانجو را خودروسازی برشمرد و اعلام کرد: در حال حاضر خودروسازان ژاپنی بسیاری از قطعات خودرو را از این استان تهیه نموده و سالانه 2 میلیون خودرو در این استان فراوری می گردد.

وی اصفهان را بهترین شهر جهان، همراه با زیبایی های منحصر به فرد توصیف و توضیح داد: اصفهان و گوانجو بهترین شهرهای ایران و چین بوده که می توانند همکاری های مالی قابل توجهی داشته باشند.

وانگ گفت: برگزاری نمایشگاه های مشترک بین 2 استان یکی از اقدامات عملی و آغازین همکاری های مالی است.

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان در ابتدای این نشست، استان اصفهان را صنعتی ترین استان کشور برشمرد و اظهار کرد: صنعت فولاد و نساجی در این استان صندلی ویژه ای داشته، و این استان با کشورهای متعددی روابط تجاری نزدیکی دارد.

خسرو کسائیان فراوری قطعات خودرو را یکی از زمینه های مهم توسعه همکاری 2 استان اصفهان و گواندونگ برشمرد و اضافه نمود: استان اصفهان در بخش فراوریات قطعات خودرو دارای واحدهای فراوریی قابل توجهی بوده که با همکاری طرف های چینی می توان شاهد تقویت و توانمند شدن آنان بود.

وی با اشاره به طرح احیای جاده ابریشم به صورت ریلی که چین را به اروپا متصل می نماید، اعلام کرد: احیای این جاده می تواند به توسعه روابط مالی و تجاری بین ایران و چین منجر گردد.

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان توضیح داد: در حالیکه ایران به کشور چین نفت خام صادر می نماید، ولی به دلیل تحریم های مالی از دسترسی به پول نفت محروم بوده و امیدواریم شرایطی فراهم گردد که ایران با چین در مراودات تجاری و سرمایه گذاری بتواند همکاری های گسترده تری داشته باشد.

منبع: تسنیم
انتشار: 10 شهریور 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 202

به "اصفهان و گوانجو بهترین شهرهای ایران و چین است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصفهان و گوانجو بهترین شهرهای ایران و چین است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید