امضای سند همکاری میان ایران و چین در حوزه نانو

به گزارش تور آسیایی ارزان، همزمان با راه اندازی دومین دفتر نانوی ایران و چین در شهر گوانجو، سند همکاری راهبردی میان انجمن ارتقاء و توسعه مواد جدید صنعتی گوانجو و مرکز نانوی ایران و چین به امضا رسید.

امضای سند همکاری میان ایران و چین در حوزه نانو

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش تور آسیایی ارزان، دفتر مرکز نانوی ایران و چین در جنوب چین با هدف توسعه همکاری های مشترک ایران و چین و تسریع همکاری های مشترک میان ایران و چین در حوزه فناوری نانو با هدف افزایش تعاملات شرکت های ایرانی و چینی در حوزه فناوری نانو راه اندازی شد.

دکتر سعید سرکار، دبیر ستاد توسعه فناوری نانو با اشاره به رتبه اول چین در فناوری نانو در دنیا، گفت: در مقاله ای که اخیرا آمریکایی ها در نشریه معتبر بین المللی منتشر کردند، ایران را جزء 5 کشور برتر دنیا تشخیص داده و از این اتفاق ابراز تعجب کردند.

وی با بیان اینکه پلتفورمی برای ارتباط میان صنایع، بازرگانان و محققان ایجاد کردیم، اظهار کرد: اگر دیروز ما راه ابریشم را برای انتقال تجارت و کالا داشتیم، امروز راه نانو می تواند ادامه دهنده آن باشد. ما تجربه ای پیروز در راه اندازی دفتر ویژه ای برای توسعه همکاری ها در حوزه فناوری نانو در سال 2015 در شهر سوژو داشته ایم که امروز این اتفاق در شهر گوانجو خواهد افتاد.

هوادونگ یه، رئیس دفتر صنایع کوچک و متوسط شهرداری گوانجو با تاکید بر اهمیت توسعه فناوری نانو راه اندازی این دفتر را موجب افزایش همکاری ها میان دو کشور دانست و گفت: فناوری نانو امروز در تمام جنبه های زندگی وارد شده و در حال حاضر یکی از اولویت های اصلی چین محسوب می گردد. این فناوری موجب رقابت پذیرتر شدن صنایع خواهد شد.

در حاشیه برنامه افتتاح دفتر نانوی ایران و چین، سمپوزیوم توسعه و تجاری سازی فناوری های نو در ایران و چین برگزار گردید و سند همکاری راهبردی میان انجمن ارتقای و توسعه مواد جدید صنعتی گوانجو و مرکز نانوی ایران و چین امضاء شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 شهریور 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 247

به "امضای سند همکاری میان ایران و چین در حوزه نانو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امضای سند همکاری میان ایران و چین در حوزه نانو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید