انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان به کرمان

به گزارش تور آسیایی ارزان، معاون اول رئیس جمهور گفت: انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان به استان کرمان باید تسریع گردد.

انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان به کرمان

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش حوزه دولت تور آسیایی ارزان، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در جمع نمایندگان استان کرمان گفت: اجرای طرح های توسعه معادن و صنایع همجوار راهکاری مناسب برای ایجاد اشتغال است و توسعه این طرح ها می تواند ضمن جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی برای کشور ارزش افزوده ایجاد کند.

وی محصولات کشاورزی استان کرمان نظیر پسته، خرما و مرکبات را استثنایی توصیف کرد و گفت: مهم ترین مانع توسعه استان کرمان مشکل کم آبی است.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه برای حل معضل کم آبی باید تمرکز بیشتری انجام گردد گفت: طرح انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان به استان کرمان طرحی راهگشا است و اگر اجرای این طرح مقرون به صرفه باشد می تواند به عنوان الگو در استان های دیگر استفاده گردد.

جهانگیری توضیح داد: دولت در این زمینه تمام مساعی خود را به کار خواهد بست و اگر این مانع رفع گردد بخش خصوصی رغبت بیشتری برای حضور در استان کرمان نشان خواهد داد.

وی با اشاره به برنامه های دولت در مورد تأمین اعتبار برای پرداخت جریمه وام کشاورزی و رفع کردن آثار زلزله بم گفت: جنوب استان کرمان با مشکلاتی در زمینه راه، راه آهن و گاز روبرو است که باید در این زمینه نیز برنامه ریزی بهتری گردد تا مردم از امکانات و تسهیلات لازم بهره مند شوند.

در این جلسه استاندار کرمان با اشاره به بعضی دستاوردهای دولت تدبیر و امید در حوزه اشتغالزایی، افزایش سپرده های بانکی، رشد صادرات استان، سرانه آموزشی و بهداشتی گفت: خوشبختانه امنیت در استان در بالاترین سطح وجود دارد و به خاطر همکاری و هماهنگی نمایندگان مجلس، مسئولان دولتی، ائمه آدینه استان و سایر نهادهای حاکمیتی فضای با نشاط سیاسی در استان وجود دارد.

وی در این جلسه همچنین از تدوین نقشه نهایی برای تأمین آب استان کرمان، ساماندهی افغانستانی ها و تحرک بیشتر بانکهای کشور برای ارائه تسهیلات اطلاع داد.

در این جلسه هر یک از نمایندگان استان کرمان در سخنانی جداگانه به موضوعات و دغدغه های استان نظیر کم آبی، مهاجرت، زیرساخت ها، بیمه قالی بافان، افزایش مهاجران افغان، امنیت اشاره کردند.

منبع: تسنیم
انتشار: 23 آبان 1398 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 436

به "انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان به کرمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان به کرمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید