با تویوتا کرولا XSE 2020 آشنا شوید

به گزارش تور آسیایی ارزان، خبرنگاران: مدل 2020 سدانِ تویوتا کرولا را باید یکی از خودرو های ارزان قیمتِ بازار جهانی در کلاس سدان های متوسط و مالی دانست. جدیدترین مدل کرولا با پلتفرم جدید تویوتا (TNGA) به فراوری رسیده و از نظر ساختاری با مدل های قبلی تفاوت فراوانی دارد. باطن کرولا تغییرات زیادی نموده و ظاهرا تویوتا در توسعه و ساخت مدل های جدید تویوتا کرولا حساسیت بیشتری به خرج داده است.

با تویوتا کرولا XSE 2020 آشنا شوید

نسخه های L، LE و XLE کرولا اساسا از همان پیشرانه قبلی تویوتا استفاده می نمایند. اما نسخه های اسپرت SE و XSE را باید خودرو هایی جدید دانست. در مدل های مذکور از پیشرانه 2 لیتری جدیدی استفاده شده و تویوتا به سراغ گیربکس CVT رفته است؛ بنابراین می توان گفت که در ظاهر و برروی کاغذ، همه چیز خوب و ایده آل به نظر رسیده و تویوتا مدل کرولا را بروز و جذاب نگاه داشته است. اما بهتر است که برای آشنایی بیشتر با تویوتا کرولا XSE با خبرنگاران همراه شده و با یکی از مالی ترین سدان های دنیا آشنا شوید.

طراحی

چهره مدل 2020 تویوتا کرولا را باید در مجموع مردانه و با جذبه دانست. ظاهر بیرونی کرولا کمی مدرن به نظر رسیده و تویوتا به آرامی در حال افزایش جذابیت های بصری آن است. تویوتا از چراغ هایی L شکل استفاده نموده و ساختار گلگیر عقب را اصلاح نموده است. همچنین کمپانی تویوتا با توجه به کاهش ارتفاع کرولا، از سپری پهن و بزرگ استفاده نموده است. علاوه براین، جای جلو پنجره تویوتا کرولا نیز تغییر نموده و کاملا به سپر بزرگ کرولا متصل شده است.

کرولا 2020 از نظر ظاهری زیباست و کمپانی تویوتا در نسخه های SE و XSE کرولا از چراغ های LED، اگزوز کرومی، رینگ های 18 اینچی و... استفاده نموده است. همچنین تویوتا برای بهتر کردن جذابیت های بصری کرولا از اسپویلر کوچکی استفاده نموده و ظاهری تهاجمی به مدل 2020 کرولا بخشیده است.

به طور کلی اگر بخواهیم درباره ظاهر بیرونی تویوتا کرولا 2020 قضاوت کنیم؛ باید گفت که سپر و جلوپنجره کرولا، شبیه بیماری است که به دندانپزشکی رفته و دهانه خود را باز نموده است! در حقیقت ظرافتی که در طراحی سایر نقاط بدنه کرولا دیده می گردد؛ در نمای جلوی آن وجود نداشته و تناسب کمی بین نمای جلوی و سایر نقاط بدنه وجود دارد.

کابین کرولا 2020 چندان قابل قبول و شگفت آور نیست. در کابین کرولا از موادی سبک و با کیفیت استفاده شده؛ اما کابین کرولا را نمی توان با محصولاتی مانند مزدا 3 جدید مقایسه کرد. متاسفانه باید گفت که محیط داخلی تویوتا کرولا در حدواندازه هوندا سیویک و کیا فورته (سراتو) است. اما همان گونه که ذکر شد؛ تویوتا از مواد با کیفیتی برای ساخت کابین کرولا استفاده نموده و طراحی کابین را می توان یکپارچه، جذاب و مناسب برای تمام سلیقه ها ارزیابی کرد.

آسایش

راحتی و آسایش شما در تویوتا کرولا به ارگونومی بدن شما بستگی دارد! در کرولا کسانی که قد کوتاهی داشته و بدن آن ها کوچک و لاغر اندام است؛ شرایط بهتری دارند و آن ها می توانند به راحتی با تویوتا کرولا کنار بیایند. اما رانندگان بلند قد و درشت اندام شرایط خوبی در تویوتا کرولا ندارند. در واقع جایگاه های نسخه های SE و XSE تویوتا کرولا، بسیار بدتر از نسخه های LE، L و XLE هستند و اسپرت بودن آن ها هیچ فایده ای ندارد! جایگاه ها در نسخه های SE و XSE امکانات محدودی مانند قابلیت تنظیم ارتفاع داشته و این ویژگی ساده و ابتدایی، به هیچ عنوان رضایت سرنشینان تویوتا کرولا 2020 را در پی ندارد.

فضای جایگاه های عقب هم تنها کمی کوچک تر از تویوتا کمری بوده و در حقیقت باید گفت که این فضا تنها 2.5 اینچ بزرگ تر از فضای سرنشینان عقب در خودرویی مانند میتسوبیشی میراژ G4 است.

عملکرد

پلتفرم TNGA تویوتا، مدل کرولا را رقابتی تر نموده است؛ اما متاسفانه کرولا SE و XSE به دلیل استفاده از سیستم تعلیق سفت، لاستیک های 18 اینچی و تمام فصل یوکوهاما و... از کیفیت سواری قابل قبولی برخوردار نیستند. با این وجود در کرولا SE و XSE شاهد فرمان پذیری خوب و چرخش های سریع هستیم.

در کرولا SE و XSE از پیشرانه 2 لیتری چهار سیلندر خطی با توان 169 اسب بخار استفاده شده است. این در حالی است که تویوتا در نسخه های L، LE و XLE کرولا از پیشرانه 1.8 لیتری با توان 139 اسب بخار استفاده نموده است. پیشرانه 2 لیتری تویوتا برای حرکت دادن سدان جمع وجور کرولا کافی است؛ اما خودرویی ساده مانند هوندا سیویک، از پیشرانه 1.5 لیتری چهار سیلندر و با توان 174 اسب بخار استفاده نموده و کرولا SE و XSE را به چالش می کشد.

تویوتا استفاده از گیربکس CVT را برای نسخه XSE مناسب تشخیص داده و در نسخه SE به شکل استاندارد از گیربکس شش سرعته دستی استفاده نموده است. گیربکس CVT نسخه XSE عملکرد قابل قبولی داشته و دنده ها به موقع تعویض می شوند.

فناوری

تکنولوژی به کرولا هم نفوذ نموده و در تمام نسخه های تویوتا کرولا می توان از اپل کارپلی، اتصال وایرلس و یک سیستم سرگرمی مناسب و مجهز به صفحه نمایشی لمسی و بزرگ استفاده کرد. در نسخه L کرولا می توان از صفحه نمایشی 7 اینچی و یک درگاه USB استفاده کرد. اما سایر نسخه های تویوتا کرولا به صفحه نمایش 8 اینچی و دو درگاه USB مجهز هستند. در نسخه های XLE و XSE می توان از سیستم ناوبری پیشرفته و شارژر بی سیم استفاده کرد.

امکانات مذکور تنها بخشی از بسته 1715 دلاری تویوتا برای کرولا بوده و در صورت استفاده از آن شما می توانید از سیستم صوتی بی نظیر JBL بهره ببرید. البته سیستم صوتی JBL را می توان برای نسخه SE تویوتا کرولا هم سفارش داد.

مانند سایر محصولات کمپانی تویوتا، در کرولا نیز از سیستم جدید سرگرمی تویوتا استفاده شده است. سیستم مذکور بسیار سریع بوده و کیفیت قابل ملاحظه ای دارد. تویوتا برای کاربردی شدن سیستم مذکور از تعدادی دکمه برروی داشبورد استفاده نموده و می توان با استفاه از آن ها سیستم سرگرمی تویوتا را بدون لمس صفحه نمایش کنترل کرد.

در کرولا های معمولی از صفحه 4.2 اینچی به عنوان نمایشگر آمپر و اطلاعات خودرو استفاده شده است. اما در نسخه های XLE و XSE از نمایشگر 7 اینچی استفاده شده و تویوتا خیال راننده را راحت نموده است.

ایمنی

تمام سدان های کرولا به نسخه دوم سیستم ایمنی تویوتا مجهز هستند. این سیستم شامل هشدار برخورد از روبرو، ترمز اتوماتیک با قابلیت تشخیص عابرپیاده، هشدار خروج از راستا حرکت، سیستم کمکی نگاهدارنده در خط حرکتی، چراغ های اتوماتیک جلو و کروز کنترل تطبیقی است. علاوه براین، تویوتا در کرولا از سیستم Lane centering استفاده نموده است. همچنین نسخه های XLE و XSE به سیستم تشخیص نقطه کور مجهز بوده و این قابلیت در مدل های SE و مجهز به گیربکس CVT در دسترس است.

همه امکانات و ویژگی های مذکور باعث شده اند که موسسه بیمه و ایمنی بزرگراه های آمریکا (IIHS)، تویوتا کرولا را به دلیل ایمنی مناسب، یکی از بهترین خودرو های موجود در بازار آمریکا بداند. البته موسسه ملی ایمنی و ترافیک بزرگراه های آمریکا (NHTSA)، آزمایش کاملی برروی کرولا 2020 انجام نداده و اظهار نظر کاملی در رابطه با کرولا 2020 نداشته است.

قیمت

نسخه L تویوتا کرولا را می توان با پرداخت 19500 دلار در ایالات متحده آمریکا خریداری کرد. اما قیمت نسخه XSE کرولا بیش از 28500 دلار بوده و بسیار گران قیمت به نظر می رسد. با پرداخت مبلغ مذکور بسته های ویژه تویوتا با قیمت 1718، 450 و 945 دلار را دریافت می کنید؛ بنابراین اگر بسته های تویوتا را کنار بگذاریم؛ قیمت کرولا XSE حدود 25 هزار دلار خواهد شد. ولی باید توجه داشت که هوندا سیویک تورینگ و مزدا 3 پریمیوم به ترتیب 28230 و 28145 دلار قیمت دارند.

منبع: motor1

منبع: برترین ها
انتشار: 27 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 579

به "با تویوتا کرولا XSE 2020 آشنا شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با تویوتا کرولا XSE 2020 آشنا شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید