بهترین روش کانتورینگ برای صورت های گرد تنها در 4 مرحله

به گزارش تور آسیایی ارزان، یکی از مهم ترین و البته چالش برانگیزترین مراحل میکاپ چهره، کانتورینگ است که می تواند به متمایزتر و برجسته تر شدن ویژگی های صورت شما کمک کند. هر فردی باید بتواند براساس خصوصیاتی که در چهره اش دارد، این تکنیک را روی صورت خود اجرا کند. کانتورینگ برای صورت های گرد و تپل از مراحل اصلی آرایش به شمار میرود و باعث لاغرتر دیده شدن ظاهر این افراد می شود.

بهترین روش کانتورینگ برای صورت های گرد تنها در 4 مرحله

اما کانتورینگ صورت گرد چطور انجام می شود و چه نکاتی را باید درباره آن رعایت کنیم تا نتیجه نهایی درست همان چیزی باشد که ما می خواهیم؟ برای پیدا کردن جواب سوال های خود تا آخر این مطلب با ما همراه باشید.

کانتورینگ چیست؟

پیش از هر کاری بهتر است با مفهوم تکنیک کانتورینگ (Contouring) آشنا شویم. کانتورینگ در واقع روشی برای زاویه سازی صورت و برجسته سازی ویژگی های آن است که با استفاده از لوازم آرایشی مناسب این کار انجام می شود. برخلاف معیارهایی که برای انتخاب کرم پودر و کانسیلر صورت داریم و می خواهیم که رنگی نزدیک به رنگ پوست ما داشته باشند، کانتور ها رنگ های تیره تری دارند تا بتوانند با به کارگیری اثر نور و سایه فرم چهره را تغییر دهند.

یکی از مواردی که در هنگام انتخاب لوازم آرایشی خود برای یک میکاپ باید به آن توجه کنید این است که مطمئن شوید همه محصولات مورد استفاده شما بافتی شبیه به یکدیگر دارند. این یعنی، شما نباید در کنار پنکیک خود از کانتورهای مایع یا کرمی استفاده کنید چرا که با این کار میکاپ شما با گذشت زمان حالت کیکی پیدا خواهد کرد. علاوه بر این، خرید کانتور و هایلایتر باید در کنار یکدیگر انجام شود زیرا کانتورینگ صورت شما تنها با این محصول آرایشی تکمیل خواهد شد.

چگونه فرم صورت خود را مشخص کنیم؟

به طور کلی شش نوع فرم صورت وجود دارد و همه افراد به نوعی در یکی از این گرو ه ها قرار می گیرند: بیضی، گرد، مربع، مستطیل، قلب و الماس. شما برای داشتن یک آرایش مناسب با فرم صورت خود باید بتوانید شکل چهره خود را مشخص و مشخص کنید. این کار را با دنبال کردن مراحل زیر انجام دهید:

  1. جمع کردن موها: پیش از انجام هر کاری ابتدا موهایتان را به عقب جمع کنید تا بتوانید بدون هیچ مانعی فرم صورت خود را مشخص نمایید.
  2. پهن ترین بخش صورتتان را بیابید: در آینه به خود نگاه کنید و پهن ترین قسمت صورت خود را پیدا کنید. اگر پهن ترین قسمت چهره شما پیشانی تان است، فرم صورتتان بیضی خواهد بود. اگر پهنای صورتتان در همه نقاط یک مقدار به نظر می رسد، احتمالا چهره شما مربع شکل است. اگر هم گونه هایتان پهن ترین قسمت است فرم صورتتان قلبی شکل یا گرد خواهد بود.
  3. شکل فک خود را مشخص کنید: شکل فک شما می تواند فرم کلی صورتتان را مشخص کند. اگر فکتان کوتاه و گرد باشد، فرم چهره ی شما گرد است. اگر خط فکتان تیز و باریک به نظر می رسد، صورت شما قلبی شکل است. همچنین خط فک دارای زوایای قابل توجه و تیز، نشان دهنده فرم صورت مربعی شکل است.
  4. طول و عرض چهره خود را مقایسه کنید: اگر هنوز هم از فرم صورت خود مطمئن نیستید، طول و عرض چهره خود را مقدار بگیرید. برای گرفتن طول از مرکز خط رویش موها تا وسط چانه و برای گرفتن عرض از سمت چپ صورت تا سمت راست را مقدار گیری کنید. اگر طول صورتتان بیشتر از عرض آن باشد، فرم چهره شما بیضی شکل است. اگر پهنای صورت شما بیشتر از طول آن به نظر می رسد، فرم چهره شما گرد یا قلبی شکل است. در آخر، اگر طول و عرض صورت شما تقریبا با یکدیگر برابر باشند، چهره شما الماسی یا مربعی شکل است.

آموزش کانتورینگ برای صورت های گرد

همانطور که گفته شد، کانتورینگ برای صورت های گرد یک مرحله مهم و البته کمی گیج کننده است. یک قدم اشتباه در هنگام انجام این تکنیک ممکن است باعث شود که به نتیجه دلخواه خود نرسید. پهن ترین قسمت صورت های گرد استخوان گونه است؛ در این نوع فرم های صورت خط فک و پیشانی مقدار یکسان دارند. هنگام کانتورینگ صورت گرد و تپل باید روی استخوان گونه ها تاکید کنید تا صورتتان از دو طرف لاغرتر به نظر برسد. در اینجا می خواهیم در 4 مرحله به آموزش کانتور برای صورت های گرد بپردازیم.

آماده سازی صورت

مثل همیشه پیش از انجام هر کاری و حتی شروع کانتورینگ برای صورت های گرد روتین مراقبت از پوست خود را انجام دهید و پس از شست وشوی صورتتان از مرطوب کننده و ضدآفتاب مناسب پوست خود استفاده کنید تا آرایش روی صورتتان به خوبی بنشیند و خشک به نظر نرسد. استفاده از پرایمر کاملا به تصمیم خودتان بستگی دارد، اما اگر می خواهید میکاپتان یکدست به نظر برسد و منافذ پوستتان قابل مشاهده نباشند حتما از یک پرایمر استفاده کنید. این محصول مانند یک لایه میانی از پوست شما در برابر لوازم آرایشی محافظت می کند.

پس از انجام همه این کارها، از یک کرم پودر که رنگی نزدیک به رنگ پوست شما دارد برای پوشاندن لکه ها یا نقص های دیگری که با وجود آن ها احساس راحتی نمی کنید استفاده نمایید.

استفاده از کانسیلر

قبل از کانتور صورت باید به سراغ استفاده از کانسیلری بروید که نسبت به رنگ پوست شما دو درجه روشن تر است. کانسیلری که انتخاب می کنید باید علاوه بر قدرت پوشانندگی بالا، ضدآب باشد و به خوبی محو شود. این محصول آرایشی را به زیر چشم ها به شکل مثلث برعکس، پایین پل بینی و بالای خط فک خود بزنید و آن را به خوبی محو کنید.

کانتورینگ صورت های گرد

حالا باید بااستفاده از کانتور به صورت خود زاویه بدهید. بری انجام این کار، در امتداد شقیقه ها، زیر استخوان گونه و کمی بالاتر از خط فک خود را کانتور بکشید. علاوه بر این بخش ها، باید بالای پیشانی (زیر خط رویش موهایتان) را هم کانتور کنید. برای قسمت خط فک تنها کافی است، همان جایی که وقتی در آینه نگاه می کنید سایه می بینید را کانتور کنید.

از قلم نیاندازید که کانتور کردن چانه یا بالای پیشانی تنها باعث پهن تر و گردتر به نظر رسیدن صورتتان می شود؛ به همین دلیل پیشنهاد می کنیم از این قسمت ها فاصله بگیرید. برای باریک تر دیده شدن بینی خود بهتر است راهنمای جامع کانتور بینی و صورت را دنبال نمایید و در مجموع دو طرف آن را کانتور کنید.

استفاده از هایلایتر برای کامل شدن آرایش

حالا باید به سراغ استفاده از هایلایتر خود بروید تا ظاهر آرایشتان براق و شاداب تر شود. از هایلایتر مورد نظر خود به بالاترین قسمت لب ، روی پل بینی، زیر کمان ابرو و روی گونه های خود بزنید و آن را محو کنید. از قلم نیاندازید که در قسمت گونه ها در استفاده از هایلایتر زیاده روی نکنید چرا که این کار باعث گردتر به نظر رسیدن چهره شما می شود.

در آخر همه خطوطی که کشیده اید را با استفاده از براش آرایشی بزرگ به سمت بالا محو کنید تا آرایشتان طبیعی و بی نقص به نظر برسد. پس از این کار، برای اطمینان پیدا کردن از پاک نشدن آرایش خود از یک پودر یا اسپری فیکس مناسب استفاده کنید.

نکات مهم کانتورینگ برای صورت های گرد

برای داشتن یک کانتور مرتب و زیبا که دقیقا مناسب صورت شما باشد باید علاوه بر دنبال کردن مراحل گفته شده به یک سری نکات مهم هم توجه کنید و آن ها را در طول آرایشتان انجام دهید.

  • رنگ کانتور مناسب رنگ پوست خودتان را پیدا کنید. کانتور شما باید یک تا سه درجه روشن تر از رنگ پوستتان باشد. اگر پوست روشنی دارید، همان یک درجه کافی است.
  • برای کانتور صورت خود از لوازم آرایشی مات استفاده کنید. این دسته از محصولات به دلیل جذب نور محیط، سایه هایی که ایجاد کرده اید را طبیعی تر و کامل تر جلوه می دهند. بنابراین برای قسمت هایی که می خواهید روی آن ها تاکید کنید از کانتورهای مات استفاده نمایید.
  • هرگز برای کانتور صورت گرد خود از برانزر استفاده نکنید. بیشتر برانزرها دارای مقدار کمی درخشندگی و ته رنگ گرم هستند که در صورت استفاده به عنوان کانتور از آن ها آرایش صورتتان غیرطبیعی دیده می شود. اگر می خواهید ظاهرتان برنزه شود می توانید از برانزر به عنوان هایلایتر استفاده کنید.
  • اگر به کانتور کردن صورت علاقه ندارید و با اضافه کردن این تکنیک به مراحل آرایشتان احساس سنگینی می کنید، می توانید با استفاده از رژگونه روی شقیقه ها، گونه ها، نوک بینی و استخوان ابروی خود خطوطی را کشیده و آن ها را به سمت بالا محو کنید تا صورتتان کشیده تر و همچنین شاداب تر به نظر برسد.

سخن پایانی

کانتورینگ برای صورت های گرد باید با ظرافت و دقت بیشتری انجام شود. شما باید به خوبی بدانید که هدفتان از کانتور کردن چیست و می خواهید با استفاده از این تکنیک کدام یک از ویژگی های صورتتان را برجسته یا کمرنگ تر کنید. علاوه بر این، با دنبال کردن همین عنوان در شبکه های اجتماعی می توانید به تجربه های دیگران راجع به کانتور صورت گرد دسترسی پیدا کنید و آن ها را روی چهره خودتان امتحان کنید.

منبع: MasterClass

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 19 فروردین 1403 بروزرسانی: 19 فروردین 1403 گردآورنده: asiaro.ir شناسه مطلب: 4777

به "بهترین روش کانتورینگ برای صورت های گرد تنها در 4 مرحله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین روش کانتورینگ برای صورت های گرد تنها در 4 مرحله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید